Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Nu am avut timp nici macar sa spal masina. De 1 martie e de alergat. 

 

Levitand :))

20130301134604.jpg
 

 

Cum se vede spoilerul de R-line de sub.
20130301133912.jpg
Ma bucur ca nu am avut parte de avarii pe sub masina in timpul iernii :D
Modificat de The_Ego
Link către comentariu
E naspa ca e murdara :D. 

20130301195835.jpg

Ma enerveaza ca pare mai ridicata acum :)). Nici unghiul pozei nu ajuta :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Daca as purea ti as da like. Foarte frumos ai procedat cu masina, sincere felicitari!

Link către comentariu
Master_Blaster

Eu nu stiu cum poti sa nu o atingi, eu daca am treba prin oras garantat intalnesc o bordura sau groapa in care dau cu burta de pamant. :(

Link către comentariu

Multumesc Andi.

 

@Mihnea: Bordurile nu se mai urca :)). Am avut parte de un dobitoc care m-a fortat sa ma sui putin pe bordura ieri (de dimineata cu jantele de iarna) si am auzit un usor scrijelit. Din fericire nu s-a luat vopseaua de pe bara ci am atins doar cu maturatorul.

Link către comentariu

O dau pt ca nu fac depozit de piese. Mai am destule pastrate din retrofit-uri pe care nici pana acum nu le-am dat. Ajuta-ma sa scap de centrala sau faruri si poate pastrez bara :D

In 2sapt pun si pragurile de R.

post-78960-0-53945500-1362220528_thumb.j

post-78960-0-79417000-1362220544_thumb.j

post-78960-0-03319600-1362220650_thumb.j

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Arata bine.Farurile inteleg ca iti ocupa loc dar centrala?  :) 

Pragurile e lipesti sau si gauresti?

Mie imi e sa nu se strice protectia la coroziune.

Link către comentariu

Imi place foarte mult cum arata masina acum. Nici sa nu te gandesti sa schimbi jantele BBS.

 

Spor si cu pragurile!

 

LE: Cred ca ar arata mai bine grilele fara dungi cromate.

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Centrala ocupa loc printre cartile din biblioteca :))

Pragurile le voi lipi si prinde cu suruburi unde exista deja gauri. Nu gauresc pragul. O sa vad cum trebuie facut. Il astept pe Mike sa le puna :P

 

@Andrei: Multumesc. Nu mai schimb jantele.

Eu as renunta in prima faza la cromul de pe grila de sus. Am inteles ca exista totusi o diferenta intre grila de TL si cea de R/R-line.

 

 

Flush

 

20130302133756.jpg
20130302140202.jpg
 
Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Masina incepe sa semene tot mai mult cu cele prezentate pe forumurile din strainatate..si asta e de bine. :D

 

Pacat doar ca jantele lasa un spatiu maricel intre discurile de frana si roti. 

Cu pragurile de R deja o sa fie completa..si cand pusesem pozele cu un Golf R-line in culoarea ta, ziceai ca nu mai investesti in caroserie, si te opresti la maxim un eleron. :))

Link către comentariu

ET44. Poke-ul usor care apare e din cauza protectiei de janta care imi scoate buza anvelopei 3-4mm in exterior.

 

@Paul: Tin minte :)) . E boala grea mesteritul la masina si acum ca am prins oferta buna la bara fata trebuie completat tot kit-ul.

 

Voi face upgrade la 312mm cand vor necesita inlocuire discurile. Imi mai trebuie doar portetrierii.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Foarte frumoasa cu noul setup!

  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Nu trebuie gaurit nimic ca sa pui pragurile din cate am observat. Se prind cu suruburi unde se prind contraripile si se lipesc cu adeziv :). Si eu tot in 2 saptamani sper sa le pun, s-ar putea sa intarzii totusi. Daca gasesc si bara, clar astept sa le pun toate odata.

Mai trebuie altceva in afara de portetrieri pentru upgrade-ul de frana? Pe spate le schimbi :)?

Arata demential masina, felicitari!

Link către comentariu

Te-ai apucat serios de treaba :D

Arata din ce in ce mai bine! Spor!

Link către comentariu

Lipeste numarul cu banda ca sa nu iti mai "manance" din grila de jos.

 

Uite o poza cum era la mine ca sa vezi la ce ma refer. :D

post-6569-0-21543700-1362238280_thumb.pn

Modificat de Andrei AXN
Link către comentariu

Multumesc tuturor :D

 

Pe spate nu stiu ce ar mai trebui schimbat ca sa fie frane de GTi. Daca scap doar cu discurile, eventual si placutele ar fi ok.

 

Inteleg ce zici Andrei. La mine oricum mananca din grila suportul oem de numar. E drept cel de la pbn mai ia inca un cm.

Promit ca la intalnirea de vara (sper sa se faca asa ceva) vin cu el lipit cu banda pt ca multi mi-au zis sa il fac asa.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Nu stiu, inca nu mi-am pus problema asta. Oricum cele de R sunt prea mari si trebuie schimbate multe printre care fuzetele si etrierii care costa mult.

In plus m-ar obliga la jante 17" iarna si nu vreau.

Link către comentariu

Pentru cele de R nu trebuie schimbate fuzetele, doar port-etrieri si etrieri.

Pe langa discuri si placute dar astea trebuie schimbate si pentru cele de GTI(placutele sunt aceleasi dar nu as recomanda nimanui sa puna placute folosite pe discuri noi...). 

 

Nu stiu ce etrieri ai acum pe masina pentru ca s-ar putea sa trebuiasca si pentru cele de GTI sa schimbi tot etrieri si port-etrieri. Faza cu jantele de iarna nu e o problema atat de mare. Gasesti o gramada de jante pe 17 ieftine, chiar si OEM, si oricum dupa iarna care vine o sa trebuiasca sa schimbi anvelopele asa ca...

Link către comentariu

Placutele le voi schimba odata cu discurile. Eu ziceam ce ar trebui in plus pt ca placutele sunt aceleasi.

Din cate am mai citit nu cred ca e nevoie de alti etrieri.

 

Franele de R pe 1.4 122 este overkill. Arata bine, dar necesita o investitie mai mare si nu o voi folosi la adevarata ei valoare. In plus trebuie schimbat si pe spate ca sa nu se vada dezechilibrat.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!