Jump to content

Golf 6 HL Blue-Graphit Perleffekt - Izzy IF-87-DSP


The_Ego

Postare recomandată

Momentan am doar 4 pe masina, o sa scot unul ca e cam maricel si sa vad cate rezista pana la primavara. Cel mai ieftin si expresiv tuning in opinia mea :)) .

TSInjected :lol:

Link către comentariu

N-am scris aici de un minus al cauciucurilor de iarna sesizat de mine acum cateva zile. Am luat curba de la Tricodava, peste linia 41 venind dinspre bucla si mi-a palpait ESP. Nu era mazga pe jos, iar abordarea virajului am facut-o cu vreo 30kmh (asa o iau de obicei cand se poate si nu se aprinde) asa ca a fost un wake-up call, nu mai am aceeasi stabilitate cu 205 fata de 225. Ne adaptam, little slower next time. La fel si la un demaraj de la stop, cauciucurile de iarna nu scartaie ci parca mananca asfalt asa se aud.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

:offtopic: The dream :D ,dar care mai are o problema aparuta, martorul de airbag :tuktuk: , mare lamaie de masina se dovedeste a fi :(.

20111112142700.th.jpg

On Topic: Azi e pentru prima oara cand am regretat ca nu am incalzire in scaune, e tare rau fara. Volan gheata, schimbator gheata si nici macar nu era temperatura sub 0.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Azi am simtit si eu pentru prima data lipsa scaunelor incalzite,dar nu va mai dura mult...

Iti sugerez sa lasi xenoanele pentru primavara si sa bagi incalzire in scaune,merita ;)

Link către comentariu

Ma interesez zilele astea care ar fi pretul, de reprezentanta din pacate pentru ca trebuie lucrat la electrica masinii :( .

Maine masina face un anisor :D, drept rasplata o duc in seara asta in Player :))

Link către comentariu

O sa te manance de viu la reprezentanta.Te-ar costa mult daca ai lua tu piesele(ca sa-ti faci o idee pe mine m-au costat 300 euro doar piesele,fara montaj),daca te duci la ei o sa zici ca xenon-ul e mic copil :))

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Pfoai, atunci o las pana cand iese din garantie, inca un an :( . Tot o sa ma interesez orientativ :))

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Iti iei o husa din aia ce se incalzeste si o ascunzi cand te dai jos din masina, ca sa nu se vada urat :))

Link către comentariu

Am luat in calcul si asa ceva, adevarul e ca arata ca un scaun de taxi cu ea :)).

Nu stiu daca nu cumva ar afecta tapiseria Alcantara. Ma gandesc ca una e sa se incalzeasca scaunul din interior si alta sa pui ceva f cald direct pe scaun.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Multi inainte!! Si ani, si kilometri!! :icon_thumright: :icon_thumright: Destul de putini km, eu la a mea aveam 22k dupa primul an :lol: :lol:

Link către comentariu

La multi ani! :) La cat mai multi fara probleme si banuti de 99+ ca s-o rasfeti :)))))

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

Multumesc la fel pentru toti :D . Haleste numai 99, TSI-ul cu cheltuiala se tine :)) si e o mica gurmanda. Chiar sunt putini km, sper prin primavara sa ajung pe la 10.000km.

Link către comentariu

Asa a avut si masinuta mea in primul an,cred ca vreo 9000(dar nu o conduceam eu )..Anul asta am facut 20.000 :D

Modificat de Adrian_S
Link către comentariu

La cat mai multi Adriane ! :icon_thumright:

Am coborat vineri noaptea de pe o bordura, fara sa apreciez exact cat de inalta e si am auzit un sunet nasol din zona fata stanga. M-am uitat pe sub (imi era frica ca am indoit pragul), apoi pe langa roata sa vad daca este ceva strambat. Din fericire nimic. Am jurat sa nu mai urc/cobor borduri mai inalte de 10cm, mai ales noaptea.

Ca sa fiu total descurajat am revenit la ideea de a mai lasa golful, cam cum este masina din poze, avand si aceleasi jante, culmea si aceeasi motorizare, tot ce difera ar fi culoarea :)). As lua si un semn cu GT Sport cum e pe G V de 122.

screenshot20111120at906.th.png

screenshot20111120at905.th.png

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

O sa ma documentez sa vad daca are acelasi sistem de prindere :icon_thumright: . Imi e sa nu mi-l fure :( . Am in greiere acum groaznic in dreptul portierei stangi, probabil locul de prindere cu usa. La relanti se aude doar, uneori are momente (timp de cateva secunde) cand se opreste complet.

Nu am timp sa merg la reprezentanta cu ea :(

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Am plecat miercuri spre campulng pe autostrada, unde m-a socat consumul mare de 8.5 la 140kmh, fix 3000rpm. Eram doar 2 in masina si portbagajul plin. Am ajuns cu 8%, cu o medie de 80kmh.

P.S.: Groaznic prima parte a drumului pitesti campulung, gropi, sosea valurita, dale prost imbinate. Noroc ca sunt cu rotile de 16, altfel imi bestemam zilele.

Link către comentariu

Ce te-a socat mai exact...e clar ca la frig va consuma mai mult ca pe acelasi drum dar vara.

Brgds

Link către comentariu

Cum, vrei sa spui ca ai mers cu o viteza atat de mare, aproape ilegala ?!?!?

:D I kid, I kid.

Esti sigur ca nu erai in urcare? E putin maricel.

Link către comentariu

@vali: Consumul mi s-a parut mare, mai ales ca am comparat cu consumul de pe A2 vara ce-i drept si la viteze asemanatoare care a fost mai mic cu 1 litru. AC on atunci, AC on acum, dar vorba ta frigul.

La intoarcere am fost sfatuit sa o iau pe Targoviste si asa am evitat autostrada. Eram curios sa vad cum se comporta si la drum mai virajat, de o banda, cum zic englezii backroads. 5.5% cu o medie rusinoasa de 66kmh :)), dar 5.5 este TDi teritory. Am mers incet pana la targoviste pentru ca era destul de virajat, iar apoi constant cu 90-100kmh. Nu i-am dat mai mult pentru ca nu stiu drumul si era noapte, iar combinatia halogen stock cu bezna nu e prea placuta.

20111202110154.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link către comentariu
  • GabiB77 a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!