Jump to content

Passat 3C R-line


Log1teCk

Postare recomandată

Buna ziua,

Va prezint masina mea, este un Passat 3C din 2010, R-line edition, 2.0 TDI 125kw DSG. Este o masina de care m-am indragostit, am o gramada de planuri in privinta ei, doar ce am apucat sa fac mici modificari, cele mari vor urma in scurt timp.

Mai multe informatii le voi preciza pe parcurs ce vor aparea si modificarile la adresa ei.Sv8IwFb.jpgx4T5RL0.jpgt9towNK.jpgMnlMmiD.jpg

Modificat de Log1teCk
Link către comentariu
F l o r i n

Logi... dar ce poze superbe ai facut... ca si masina !

Link către comentariu

...cum sunt pozele :rolleyes:Mega like :icon_thumleft:
Sa o stapanesti sanatos, posteaza mai multe detalii :)

Link către comentariu

Mersi frumos! Poate facem si la a ta o sedinta.:) Te-am ascultat si am pus Omanyt pe 19, par mici uneori, sincer sa fiu!:biggrin:

Link către comentariu
F l o r i n

:) sunt superbe pe masina.... o completeaza perfect. 

Link către comentariu

Woaaaaaa...man tu ai facut pozele ?te invitam cu mare drag la Aniversara!!! :)) 

Mare like pt poze, mare like pt masina! :D

Mai vrem poze, multe poze. 

Link către comentariu

Mersi! Da, sunt facute de mine pozele.

Daca imi dai mai multe detalii despre "aniversara", poate voi ajunge si eu, depinde de data la mine... :unsure::(

Link către comentariu
  • 1 month later...

Sa revenim cu detalii despre ce am mai facut la masina :ninja:

Am avut niste mici probleme "scurgeri de ulei" pe partea de motor si anume ( clapeta egr si capac mecatronic ), cu aceasta ocazie am curatat si galeria de admisie, clapeta de control, clapeta egr, am luat garnituri noi, se pare ca problema a disparut cu scurgerea de ulei, pe partea de DSG, am luat garnitura de la capacul de mecatronic + capacul de mecatronic, care nu arata prea bine, avand putina rugina pe el. Am avut si conducta de inalte care era ruginita si am schimbat-o si pe ea.

M2EzNTz.jpg

Y55TO1A.jpg

4Jrznat.jpg

KVMOF9w.jpg

KKkyIIy.jpg

Masina a mai primit niste upgrade-uri:

- oglinzi electrice rabatabile cu puddle lights ( oglinzi de B6, nu le suport pe cele de B7, nu sunt de acolo ca si linie a design-ului ), buton rabatare oglinzi

- climatronic nou, rama aluminiu

gy6ese8a.jpg

- rns 510 ( avand rns 315 inainte )

- grile de ventilatie chromate, piano black, iluminate

88925718_6_1000x700_grile-ventilatie-aer

- insonorizant ( Stp ) fete de usi interioare - exterioare, fata/spate, kit boxe fata/spate MB Quart QM-165 Golf VI ( mid-bass 166 mm, tweeter 25 mm ), amplificator Pioneer GM-D1004, subwoofer Alpine SWD-355 ( Subwoofer amplificat SWE-1244E + Amplificator Digital V-Power MRV-M250 )

Z67zTt2.jpg

SiU2p41.jpg

MB_Quart_VW_Golf_6_Lautsprecher_QM165.jp

GM-D1004_large.jpg

productpic_swd-355_01.jpg

Astept acum un upgrade mai mare si anume airride-ul, dupa voi continua pe partea de interior.

Link către comentariu

Superb! :) Ce config ai ales pentru airride? 

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu

Salutare. Poti sa imi oferi cateva informatii legate de rama adaptoare a climei? Dupa cum stii cele OEM intra perfect din cauza martorului de airbag. Trebuie decupat putin. Ai reusit sa o instalezi?

Link către comentariu

Salut, rama de la climatronic, momentan e fara passanger air bag pe ea, fiindca nu am schimbat trimul de la navigatie, deci nu pot sa iti raspund cu privire la asta...

Pentru airride voi colabora cu Cosmin Olareanu ( KYS ), voi alege 4 electrovalve, individuala fiecare roata, posibil din prima sa am 2 compresoare, ramane de stabilit cand ma voi hotari 100% sa ma apuc de airirde.

Link către comentariu

Frumos TOTUL, si masina, si pozele. Singurul lucru care te trage in jos este navi-ul, s-ar auzi mult mai bine cu un player mai bun :P

Link către comentariu

Salutare, la ce bani te-a dus insonorizantul pentru usi ?

Ce efecte observi dupa ce ai facut operatiunea asta ?

Mai ai vre-un "brrrit" de la usi/fete de usi la volum mare al muzicii ? 

Superba masina, succes in continuare!

Link către comentariu

Salut @bubu182 

Insonorizantul m-a dus 350 lei, adica o cutie care mi-a ajuns la toate 4 usile, nu mai vibreaza plasticele chinezesti din masina, e mult mai multa liniste in masina, insa nu am apucat sa pun si pe fata de usa exterioare, in spatele macaralei, am eu o problema la una dintre macarale, e un surub bulit si va trebui sa il scot cumva si sa caut alt surub, ceea ce e putin complicat si am renuntat la ideea asta momentan. Dar ca si investitie a meritat.

 

@stefz in viitor e in plan un dynavin n6 dedicat pentru vw, care are performante mult mai bune :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Foarte frumoasa masina :D sa o folosesti sanatos .... asteptam poze 

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

un feedback pentru boxele MB Quart QM-165 comparativ cu cele OEM? Multumesc si bafta in proiectul tau!

Link către comentariu

Wow frumos wagon. Chiar imi place cum arata. Sa ai noroc de el

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!