Jump to content

Oul meu de Paște (passat b6)


lucaflo26

Postare recomandată

Nu tine ca s-a pus pe model, conteaza si motorizarea, echiparea. Sunt patit cu vechiul Golf 6 unde reprezentanta nu mi-a dat hartie pt 18, in ciuda faptului ca aveam 17" si suspensie sport din fabrica pe motivul nu avea optiune exclusive cum veneau cele cu 18 din fabrica. In practic, nu era nicio diferenta la suspensie sau la alte piese.

Link către comentariu

Zicea cineva mai sus ca trebuie coborata. Mie nu mi se pare ca ar trebui. Privita din lateral e exact ce trebuie. Nici capra, nici lesinata.

In plus, o suspensie joasa iti da multe batai de cap in oras, la borduri. Dar... dupa gusturi.

Link către comentariu

Asa e Cosmine multumesc oricum de aprecieri.  

Gata rezolvat si cu taxa de mediu cu politia ieri pus vechile numere de circulatie. E ceva de umblat chiar am uitat cum e treaba la o noua înmatriculare.  

Link către comentariu

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos. Personal nu imi plac jantele mai bine ar da un set OEM. 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Ieri am ajuns la Cascada Virciorog unde am prins o ploaie...

Am ajuns la 143000 km....si parca pe serpentine imi lipsesc padelele. Asta cred ca e retrofit la care ma gandesc acuma

20160626_152531.jpg

Link către comentariu

Azi a primit un mic cleaning mai ales ca am neglijat masina in ultima vreme cu curatenia

20160702_212203.jpg

Link către comentariu

Mireasa tot asa frumoasa, ca masina ??

Link către comentariu

astea sunt oem - calitate ok, raportat la ce ai acum pe masina (nu stiu ce marca sunt... dar e posibil sa fie slabute la material) - estetic - arata bine cu ce ai acum (chiar daca eu sunt un fan infocat al celor OEM), mie imi place cum arata masina ta cu ele. 

In rest, cele oem sunt mai ok - calitate, confort - fiind pe 17

Link către comentariu

Eu zic sa mergi pe OEM, eu zic ca o sa arate mai bine si o sa ai si comfort mai mare, si cred ca asta ai cautat cand ai ales passat. Totusi ce ai tu acum, eu zic ca merg mai bine pe masinile japoneze.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am inceput cu primul retrofit. Volan cu padele. Mulțumesc colegului FLORIN pentru ajutor la codare. Este un retrofit care dureaza foarte putin ca si timp. Atentie insa la mufa de la comenzi. S-ar putea cand reintroduceți airbag sa va scoata mufa afara. Trebuie aranjată bine. 

20160727_185346.jpg

20160727_193428.jpg

20160727_193432.jpg

Link către comentariu

Da !!! Spor la treaba in continuare !!! (Nu ai gasit unul de rline ?)

Link către comentariu

Mersi. Nici nu am cautat. E ok asta. Urmează maneta dsg retrofit. 

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Am facut si retrofit la swich de lumini. ..

Am ajuns la 146800 km cu 1600 km facuti in concediu Transfagarasanul si la litoralul nostru.  

Urmeaza sa vedem ce mai facem....

20160819_122006.jpg

20160819_122135.jpg

Link către comentariu

Frumos ai cumparat numa partea de actionare sau cu totul.De unde ai achizitionat si pret da foarte bine vreau sa fac si eu update aceasta.Multi km fara probleme

Link către comentariu

E luat de afara. Am inlocuit doar swich de lumini si urmeaza buton Tpms si celelalte butoane. ...

Link către comentariu

Foarte tare cu padele! 

 

Exista padele si aluminiu pentru VW, ceva mai special? Chiar nu cunosc deloc padelele VW. 

Link către comentariu

Da sunt ceva adaptoare care sunt putin mai mari. Am vazut dar parca nu da bine pe volanul asta. Poate pe cel de R line.

moGOARKcM8Gfsx2h1ODgIUA.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Azi am ajuns la 149500 km adica fix 10000 km de cand am luat masina pe 31 aprilie

 Am comandat acest micut moft in cotiera.

20161005_132908.jpg

20161005_132904.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...
On ‎27‎.‎07‎.‎2016 at 8:25 PM, lucaflo26 said:

Am inceput cu primul retrofit. Volan cu padele. Mulțumesc colegului FLORIN pentru ajutor la codare. Este un retrofit care dureaza foarte putin ca si timp. Atentie insa la mufa de la comenzi. S-ar putea cand reintroduceți airbag sa va scoata mufa afara. Trebuie aranjată bine. 

20160727_185346.jpg

20160727_193428.jpg

20160727_193432.jpg

Salut! Mai ai volanul cu care ai cumparat-o? ma gandeam si eu la un upgrade de la modelul vechi cu comenzi... la al tau...

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!