Jump to content

Oul meu de Paște (passat b6)


lucaflo26

Postare recomandată

Nu te cred ! Ai pus dump-ul asa repede ? 

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Da Cristi imi dau ochii peste cap. 

Cata sa stii ca sunt ambițios de felul meu. Am rezolvat relativ repede.  

Am tot cautat info legate de activarea senzorilor fata cand reduci viteza la sub 15 km/h. Sper sa si gasesc ceva concret

Link către comentariu
Maxim Ciprian

Salut

Super mașină si upgrade- urile de pana acuma ;). Dupa ce ai trecut la rns 510 cu rcd- ul ce ai făcut? :D

Link către comentariu

nu merge la modelul asta, din pacate

Link către comentariu

Merge cu o unitate de parcare de Scirocco facelift insa nu va aparea si masina pe RNS, se vor auzi doar senzorii.

Link către comentariu

da, numai ca asa nu are rost, nu te ajuta cu nimic. Castigi o functie... si te intorci in 2005.

Eu am asa, dar pot zice ca iarna dezactivez functia - deoarece incep sa bantuie aiurea senzorii si iti da radio incet, piuie, etc - in rest este ok, mai ales cand vorbim de o masina mai mare/inalta - cand e vb de B6, nu cred ca e atat de necesara/utila - sau greu de apasat butonul.

Link către comentariu

Nu te intorci deloc in 2005. Nu afiseaza grafica pe RNS510 cand mergi in fata si scade viteza si intra automat senzorii, in rest afiseaza grafica la fel ca orice modul OPS. Ca sa afiseze senzorii si sub 15km/h e nevoie de Discovery Media PQ35.

Link către comentariu

ok - No, acum depinde de bugetul fiecaruia.... daca vrea cu afisare sau nu. 

Eu sunt de parere ca la B6 daca nu vezi cat ai in fata, se pune problema de schimbarea ochelarilor, nu de activarea automata a senzorilor.... :):) - asta ca o gluma de incheiere - sa nu te superi Flo, ca ti-am poluat topicul... 

Hai sa aveti o primavara frumoasa, alaturi de mamele, sotiile, fiicele, colegele voastre !!!!

Link către comentariu

Nu e bai imi place conversatia. 

Flo sa nu te legi de ochelarii mei hehe. Acuma sunt pe ganduri la urmatorul retrofit. Xenon oem sau climatronic 2012...

Cipri ala e pe alta masina demult pusă.  

Link către comentariu

Xenon oem - plus... la ochelari :biggrin:, o sa iti multumeasca ochii... - climatronicul, doar plus design.

oricum, diferenta si la costuri......

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

e frumoasa grila de R line. Sigla s-a potrivit, nu ?

Link către comentariu

Semn l-am primit de la un prieten de pe o jetta. 

Sebi grila neagra am reusit sa o rup.

Link către comentariu

Azi am ajuns la verificare presiune si ulei la instalatia de climatizare. 

20170405_183248.jpg

Link către comentariu

E bine de facut o verificare la fiecare 2-3 ani

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu

Arata mult mai bine cu grila cromata!

Link către comentariu

Mie unu, nu-mi pare perfect centrat semnul ,,VW,,! Daca e asa, poate nu l-ai rotit pana la capat! :icon_bounce:

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!