Jump to content

Montare inchidere centralizata


IVS
 Share

Postare recomandată

Salut! Imi cer scuze ca am deschis un nou topic, dar ceea ce am gasit prin forum nu m-a lamurit indeajuns. Am cumparat de cateva zile 2 inchideri centralizate: 1 modul cu 2 telecomenzi tip briceag (primele 2 poze) si alt set cu modul si cele 4 actuatoare (a 3-a poza). Rog pe cineva sa ma lamureasca si pe mine cum leg firele de la modulul cu telecomanda la cel simplu de la motorase. Am instalat modulul cu motorase si functioneaza doar cand folosesc butucul de la usa. Am incercat in fel si chip sa montez si celalalt modul si nu stiu cum am reusit sa ating niste fire si a iesit putin fum din modul (fara sa se arda siguranta), dar se aud releele cand este alimentat si comandat din telecomanda. Ce as putea sa fac ca sa rezolv aceasta problema? La ambele module nu exista pe iesirile pentru semnalizari diode si sigurante. Este necesar sa le pun eu?

Multumesc anticipat!343951d1448207611-montare-modul-inchider343952d1448207611-montare-modul-inchider

search?hl=ro&site=imghp&tbm=isch&source=

51785_og6u8s6ql.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu te-au lamurit informatiile ce le-ai gasit puteai posta in topicul dedicat ->

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • v@sy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!