Jump to content

Curatare instalatie de racire


C o s m i n
 Share

Postare recomandată

  • Administrator
în urmă cu 8 ore, C o s m i n a scris:

Pe mine asta ma interesa. Trebuie sa fie sub masina, la modelele mai noi.

Acelasi racitor este si pe Golf 4.

Nu stiu daca pe toate modelel diesel dar pe AXR sigur este. 

Il am eu pe Golful meu.:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, pai toate PD-urile au racitor pe returul de motorina.

Daca raman pe varianta fuel-to-air, pompa de recirculare a vechiului sistem o voi monta pe circuitul caloriferului, sa imbunatateasca randamentul incalzirii. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kosmyn_aurel89

Cosmin dar de ce nu folosesti un radiator racitor de combustibil de bmw 525d, sau sa il treci pe al tau radiator din dreapta pe motorina si sa nu mai treaca antigel ? Scuze de offtopic. Si eu vreau sa scad temperatura la motorina, asta vara am mers cu testerul si in mers ma uitam la valori , la temperaturi si la combustibil statea numai in 82 gr. Ceea ce mi se pare mult ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm... la asta nu m-am gandit. Insa trebuie modificat traseul de motorina, alte conducte... nu-mi place sa fac tiganeli.

Nu e relevant acel 82 pentru ca aia e temperatura motorinei la iesire din motor. Racitorul e dupa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Dupa curatare calumea, trebuie alt radiator de racire. :)

Or fi fost multe depuneri in el, care au corodat partea de jos. Cand s-au miscat, au plecat cu totul. 

Il montasem nou acum 10 ani. N-a mai rezistat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Care a fost varianta castigatoare, ai mai facut ceva pe langa ce ai scris ultima oara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sall. Mă puteți ajuta va rog si pe mine am un vw passat 1.9 TDI 115CP si imi face foarte multă spuma alba curată in vasul de expansiune fără ulei in apa sau invers doar spuma alba si furtunele la apa foarte tari???

Modificat de Nata11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil garnitura de chiulasa, iti baga gaze de esapament in sistemul de racire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!