Jump to content

Seat Ibiza CUPRA 1,9 tdi 230 hp


bgd_b92

Postare recomandată

Felicitari, wow ce bestie de motor are masina asta :D !!!

Dar semnatura cand o updatezi ?

Link către comentariu

E figura, ca apoi il stie lumea pe strada. Asa poate sa zica linistit ca e 1.4 :)))))

Link către comentariu

Haha exact :)) oricum spatele ramane clean, nu ii mai pun scrisul CUPRA la loc..asa ca..ramane un mister pt cei cu masini puternice ce le-a dat fum :)) oricum cine are ochi cat de cat si vede franele sta in banca lui :)) 

Link către comentariu

Felicitari pentru 'bestie' ! Eu as pune sigla cu Cupra asta e farmecul, multi vad putini pricep.

Link către comentariu

Stiu..macar cauta acasa pe google :)) dar imi place mai mult clean..are si bad boy look la capota..in fata grila fara semn si in spate scris cromat.. Imi da cu virgula :( 

Link către comentariu

Gata si vopsitul ; mai avem sa punem bandourile, capacul de la rezervor, polis total, schimbat parbrizul. Apoi..cand oi mai face rost de banuti reconditionat rotile. 
IMAG1288.jpgIMAG1289.jpgIMAG1290.jpgIMAG1291.jpgIMAG1292.jpgIMAG1293.jpgIMAG1294.jpgIMAG1301.jpgIMAG1302.jpgIMAG1311.jpgIMAG1312.jpgIMAG1313.jpg

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos...

Arata bine...destul de dotata...potenta...totusi as avea o observatie...

Franele ale de pe fata...sunt cumva Brembo Maxx foarte obosite?:P

Link către comentariu

Sa ne spui cand o inmatriculezi sa ma uit dupa tine pe strada:))).

A iesit foarte bine!

Link către comentariu

Are lufturi peste tot, mai are nevoie de atentie. Mie nu-mi lasa impresia de masina ingrijita dar na... Important e sa ii placa propietarului si sa nu aiba probleme cu ea!

Link către comentariu

Asta vroiam sa zic si eu, partea din fata nu sta prea bine.. Si farurile au nevoie de un polish :-) incet o faci tu :rr:

Link către comentariu

Iti lipsesc 2 prezoane la o roata....in caz ca nu umblai la ele atunci, arunca o privire la toate sa nu incepi sa arunci cu roti in trecatori

Modificat de saibot
Link către comentariu

Thx guys !

Va raspund pe rand :

Prezoanele le am toate, erau desfacute, multumesc de observatie :D

Luftul la bara fata nu era asa pronuntat inainte sa o duc la vopsit..o sa o duc la un tinichigiu ; bara fata este AM si nu prea pica cum trebuie desi prinderi sunt luate noi de la porsche ; in rest nu are nicaieri lufturi. 

Polis pe faruri urmeaza sa imi dea vopsitorul..la fel integral exterior, apoi reconditionez jantele..apoi poate schimb interiorul.

Estetic intr-adevar nu a  fost ingrijita ; urma sa fie readusa la viata anul acesta de fostul proprietar, cum a facut-o si tehnic ( v-am povestit mai sus ca totul e schimbat la ea, mai putin discurile si placutele pe fata ce vor urma sa le schimb eu ) , insa acum toata greutatea a picat pe umerii mei :)) 

Sansele sa prinzi o masina dasta la vanzare sunt..spre 0 ; asa ca..nu poti sa ai pretentia sa fie tipla..sau daca este..si pretul este foarte piperat. Important pt mine este ca s-au investit ~ 3000 euro in tehnic si a fost facuta ca la carte. Credeti-ma ca pt mine masina asta nu este o alegere rationala...este una la care salivam doar in poze si speram candva sa fiu pasager in ea..cand am luat-o am spus..mno, o vand pe a mea cu 4500€ , mai pun 500 si o iau pe asta ! Belea :)) nu luasem in calcul revopsitul, decat niste retusuri..dar treaba s-a schimbat cand am vazut-o curata. In fine, important este ca acum e revopsita si nu are nicio problema, restul..le voi face usor usor caci pe langa modificari la masina mai faci si o revizie, rca, itp, impozit, gas, un cauciuc..etc..si nu castig asa de bine momentan incat sa imi permit sa investesc 1500-2000 lei lunar in masina :(  dar usor usor o sa arate exact cum mi-am dorit ; mai exact, cu 2000 lei cred ca fac cam tot ce a ramas de facut, mai putin franele..si distributia care le voi face la anul.

Masina va ramane cu numerele astea deci daca vreti sa ne oprim la un pahar de vorba..puneti o frana in fata :)) 

Link către comentariu

Foarte buna treaba pe care o faci! cum ai spus si tu , usor , usor se fac toate! important e ca ai reusit sa gasesti o asemenea masina! 

 

Link către comentariu

Eu as zice sa incepi cu schimbatul discurilor + placutelor de frana , par foarte uzate, tine de siguranta ta.. mai ales cand ai 230cp pe o masina relativ usoara, folosesti frana intens presupun.

Link către comentariu

Am vazut masina de cateva ori prin Brasov.

Sa o stapanesti sanatos. E o raritate si asta conteaza cel mai mult.

Are franele de 312 mm (din poze nu imi dau seama sau de 288)? Cu 1000 lei le-ai schimba si ai sta linistit. Chiar daca nu iei ceva la fel de performant...

My 2 Ron.
 

Link către comentariu

Astazi am cumparat discuri si placute ; da, sunt de 312 cu 4 pistonase, seat sport ; si pt mine siguranta este pe primul loc, insa nu am avut cand sa le fac pt ca masina a stat aproape o luna la vopsit..

Link către comentariu

Gata si franele fata. Discurile fata sunt ceva no name dar made in Germany iar placutele TRW. 

IMAG1358.jpgIMAG1359.jpgIMAG1360.jpgIMAG1363.jpgIMAG1364.jpg

Link către comentariu

Daca ar fi cineva interesat de masina...sa ma contacteze pe p.m..saptamana asta o sa fie doar aici..pretul o sa fie 5800 fix. Masina nu necesita absolut nicio investitie..lista de modificari o aveti mai sus..eu am nevoie de niste bani sa ma mut..situatia e mai complicata. asta e.

Link către comentariu

abia ai luat-o, ai vopsit-o si acum o dai?

pff...sper macar sa castigi ceva din "samsareala" asta, ultima masina la fel ai pus-o pe picioare bine si pa!

Link către comentariu
bbogdanmircea

Imi aduce minte de Wheeler Dealers :D, sper daca esti nevoit sa o vinzi macar sa ajunga la cineva pasionat .

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!