Jump to content

Bora 10PLM


huzu_ionel

Postare recomandată

Un nou upgrade la masinuta. Am achizitionat un set de lupe, ornamente si un kit xenon de 4300k. M.am apucat incet incet sa pregatesc totul pentru montajul final. 

IMG_20180228_202320.jpg

Link către comentariu

De unde ai luat lupele si ornamentele?

Sunt curios cum va arata produsul final. Oglinda o lasi cromata sau mai innegresti din ea?

Link către comentariu

Daca tot esti la capitolul asta lucreaza si la lupa falsa,poti sa faci semnalizare dubla.etc

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Sper ca stii ca trebuie tras un fir intre blocul de lumini si panoul de sigurante nu?

Link către comentariu

Lupele xenonul si ornamentele le.am luat de pe Aliexpress. Oglinda o las cromata. Culoarea masinii fiind gri arata mai bine cromul. Parerea mea. O sa revin cu poze cand e gata. Farurile din poza sunt unele de "dat corigenta pe ele" :)))  Am zis sa nu ma apuc direct pe cele de pe masina. Le.am luat cu 100 de lei pe amandoua si m.am apucat de exersat. Cele de pe masina au si proiectoare. O sa ramana asa iar pozitia o sa bata din spatele lupei. Am facut o proba si cu un led pe pozitie arata chiar interesant. 

Iar despre firul respectiv, da stiu. La tine am citit Laurentiu despre asta. O sa te contactez in caz ca nu ma descurc. 

Modificat de huzu_ionel
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Felicitari pentru munca depusa! Diferenta de vizibilitate e enorma cel mai probabil. Sa speram ca spalatoarele te vor ajuta sa eviti problemele legale. :D 

Link către comentariu

Treaba cu problemele legale tine si de noroc. La Golf merg cu lupe, si farurile vopsite negru complet de vreo 2 ani deja (inclusiv faza lunga - pentru ca bi-xenon) si am mers o gramada si prin tara si am trecut si pe la ITP.

Link către comentariu

Am vazut si lupe de G7 montate pe faruri de G4 in gen:

maxresdefault.jpg

Sunt curios cum ar fi dat pe Bora 

Link către comentariu

Arata foarte bine farurile! Imi place, mai ales ca nu se vede lupa prea mult in spatele ornamentului. Eu am alte ornamente si din lateral se cam vede ca nu era locul lor acolo. :))

@cxr2testCam asa:

 

Link către comentariu

Aspectul e discutabil - insa ca realizare, ce a facut omul ala acolo, se cheama arta.

Link către comentariu

Nici la mine ornamentele nu acopereau lupa. Adica se vedea din lateral foarte urat initial. Dar am inginerit ceva si am prelungit acele ornamente cu o bucata de tub de aceeasi dimensiune pe care l.am infoliat in folie care imita cromul. Eu chiar sunt mulțumit de rezultatul final. Iar diferenta intre farurile originale si lupe..... E total altceva. 

Link către comentariu

Capace centrale si capace prezoane si e brici :D

 

Link către comentariu
  • 1 month later...
Publicat (modificat)

Hallo. Am mai adaugat ceva pe lista dotarilor. Un bloc de lumini cu functia Auto, follow me home, etc... 

Plus un schimb de ulei in care am zis sa incerc un ulei care respecta specificatia din manual, adica 506.00. Sa vedem cum se comporta. 

Screenshot_20180502-201202.png

Modificat de huzu_ionel
Link către comentariu
  • 1 year later...

Farurile modificate anterior au fost inlocuite cu unele OEM. 

Link către comentariu

Fara autoleveling. Dar am in vedere si lucrul asta. Doar ca astept sa o gasesc la pret bun....

Am facut legaturile astfel incat reglajul se face momentan din reostatul din interior. 

Link către comentariu

Din pacate mai slaba. Astept sa se faca fain afara sa inlocuiesc becurile cu osram cool blue intense. Daca nici de alea nu o sa fiu multumit, o sa le pun inapoi pe celelalte. 

Link către comentariu

Multumesc de  raspuns! In situatia asta cred ca raman la farurile clasice. Ma batea gandul sa incerc farurile astea ca sa fiu legal si sa nu am probleme la un eventual control, dupa ce am umblat vreo 3 ani cu morcovu si farurile modificate. Parerile erau impartite despre subiectul asta, dar era de asteptat rezultatul, lupa fiind mai mica decat cea aftermarket.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!