Jump to content

Bora 10PLM


huzu_ionel

Postare recomandată

As vrea sa imi trec in CIV anvelopele pe 17. Stie cineva procedura exacta? Am foat la RAR si ziceau ca nu e nevoie de vreo hartie de la reprezentanta cum ca s-au montat sau nu o anumita dimensiune de anvelopa ,ci trebuie sa ma duc cu masina la ei sa verifice nu stiu ce si in urma verificarii imi dau sau nu omologarea pt ele....

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

De mare efect jantele :wub:  

Cu farurile cum te impaci?

La ceasurile de le ai nu le activezi mesajul cu ''welcome'' cand pui contactul?  se mai pot activa si alte lucruri, de ex. martorul de tempoat sa se aprinda doar atunci cand este activ.

Modificat de kicker
Link către comentariu

Da si mie mi-au placut jantele de cand le-am vazut. Arata bine, sunt pentru ea! Cu farurile... ca la orice bora cu faruri normale. Lumina slaba. Tocmai ce le-am dat un polish. Iar cu becurile care le am se vad binisor daca e uscat pe jos. Daca ploua....s-a terminat. Am vrut sa imi iau 2 faruri oem cu xenon. Dar toti cer pe ele niste preturi astronomice.  Ma tot gandesc sa montez un set de lupe si un kit xenon mai bun. Sa vedem.

Iar la ceasuri am activat welcome,range,ace iluminate la contact. Martorul de la tempomat se aprinde atat timp cat e butonul de pe maneta pe on.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am reusit sa activez si senzorul pentru lichidul de parbriz. Totul era montat,doar ca nu era activat.... 

2016-07-04 23.31.38.jpg

Link către comentariu
  • 6 months later...

Un nou upgrade pentru maşinuță: injectoare ASV si un soft modificat de TCM Turbo pentru ele ?????.

Multumesc lui Mihai pentru el! 

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Injectoarele le-am luat cu 300 de lei de la un baiat care si-a facut la fel un upgrade. De pretul softului vb cu Dragos Voinea. 

Dar isi merita toti banii crede-ma!

Link către comentariu

Ok, mulțumesc! Ai verificat la pompangiu injectoarele sau pur și simplu le.ai pus pe mașină?!

Link către comentariu

Nu l-am verificat nicaieri. Le-am luat pe incredere. Se pare ca a fost de cuvant baiatul de la care le-am luat.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Sa termin serviciul ca le desfac sa vad si eu exact ce e acolo. Maine am si programarea facuta sa le montez.

??

Link către comentariu

Buna alegere ai facut :icon_thumright:

Poti da mai multe detalii...de unde ai cumparat-o, cat a fost si cat coboara ? Ms !

Link către comentariu

Salut. Am cumparat-o din Germania. Aici are linkul cine e interesat (sper sa nu fie problema legat de reclama): https://www.duw-tuner.de/autozubehoer/fahrwerk/sportfahrwerke/Sportfahrwerke-H-R-Cup-Kit-Fahrwerk-40526-2-Seat-LEON--1M--Seat-Leon-1M-Baujahr--99--799091-40526-2.html

E varianta confort nu sport. Coboara fata/spate 35mm dupa spusele celor de la D&W. Am dat 1900 lei echivalentul in eur (transport si comision pt plata inclus). Pretul lor fiind de 360 eur. De la importatorul H&R Romania primind o oferta in valoare de 2300 de lei pentru acelasi produs. Cam mult in plus... 

Dupa multa documentare online am ales produsul respectiv. Toti cei care l-au folosit fiind foarte multumiti. 

Sa vad eu cum ma simt in masina dupa inlocuirea lor. ??

Link către comentariu

Eheeee....alta viata cu noile suspensii. Comportamentul masinuței s-a schimbat complet. O sa dureze ceva km pana ma obisnuiesc cu suspensiile mai rigide dar...e altceva. Ploua pe la noi si nu am fortat-o prea mult dar sta foarte fain pe drum. A coborat fata/spate cam 3 cm deocamdata. Maine am de facut un drum de vreo 200km poate se mai aseaza. Eu personal as vrea sa ramana asa ca e suficient.

O sa urmeze si poze cu masinuta cand se face fain afara ca acum nu-i vreme de poze. ???

2017-04-19 20.50.17.jpg

2017-04-19 20.58.20.jpg

Link către comentariu

Sa vedem cum se comporta in timp. Stie cineva cine produce amortizoarele de la H&R? Sigur nu le produc ei...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!