Jump to content

Jetta 2.0 TDI PD


neos

Postare recomandată

Doar am pus o intrebare :D.

E decizia fiecaruia ce face cu "puterea" lui. 

Tu spui asta, eu spun ca franele de pe jetta sunt insuficiente, tocmai ca sunt patit si stiu ce vorbesc :P

Edit: 312/286 sau franele de gti ar trebui sa fie suficiente pentru el :).

 

Link către comentariu

Atunci, daca fac upgrade la frane, te-ai scos Manole si de frane! :)) 

Link către comentariu

Spatele nu merge. Trebuie portetrier de golf gti. :)

Ps: nu va avea acelasi feeling pentru ca jetta are alt master cyl:

1k0721388A... Vs 3C2611301.

Keep that in mind.

Link către comentariu

Partyyyy pooooooper!!!! :banghead::banghead:

Asa este, am uitat de minunatii etrieri electrici de b6.. 

Multumim Cristi de ruinarea viselor si de aducerea cu picioarele pe pamant! 

Link către comentariu

Merge fata asa ca...tot poti face o misculatie :)).

Ma bucur cand vad ca aceste cresteri de putere vin la pachet cu revizuirea sistemului de franare. :)

Edit: nu, etrierii raman pe pozitii.

 

 

Link către comentariu

Doar portetrierul si tablita de protectie. Prinderile sunt diferite asa ca nu merge sa o pastrezi pe cea veche. Trebuie piese de gti mk5. 

Link către comentariu
13 minutes ago, cristi511 said:

 

Ma bucur cand vad ca aceste cresteri de putere vin la pachet cu revizuirea sistemului de franare. :)

 

 

 

Da biiiine ca ma faci inconstient acuma.. :)) 

As vrea si eu frane mai mari. Dar ma va forta la jante minim 17. Si pt iarna nu bun.. :( 

 

Link către comentariu

Sunt convins ca imi dai dreptate cand zic ca o putere mai mare implica mai multa responsabilitate asa ca niste frane mai potente (nu neaparat mai mari) sunt exact ce trebuie. :P

Revenind la subiectul in cauza, adica jetta lui neos, neaparat ii trebuie frane mai potente. Face bine la sanatate!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Inca o dauna la buzunar: am pus pe masina turbina de 2.5 si dupa care urmeaza si softul. Cu soft orignal pe masina pot sa spun ca este motorul mai elastic, nu se plafoneaza asa repede si trage bine sus :) 

Link către comentariu

Salut. Ce turbina de 2.5 ai pus ?

Nu mai da quote la postul anterior. Multumesc!

Modificat de loghy
Link către comentariu
On 9/16/2017 at 1:58 PM, stefz said:

Intr-un final, te a imbarligat Andrei_Tdi :)))) bravo, o alegere excelenta :) 

Chiar nu stiu despre ce vorbesti... serios.. :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
  • 5 months later...

colt.jpg

Mai tineti minte poza asta ? e de acum un an . Ei bine azi dimineata ai reusit sa indoi coltul si mai bine. Cine ma ajuta cu un tinichigiu bun ? Vreau sa rezolv acest colt ridicat, un prag de inlocuit si de facut partea cu drenarea. Anyone ? Multumesc anticipat.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Si bine ca a venit iarna si sarea de pe strazi ca a revenit si rugina in prag. Fix unde am reparat a ruginit iar, da nu a venit singura aceasta rugina , a venit si cu sora ei care s-a cazat putin mai spate dar tot pe pragul stang, asa ca am hotarat sa il schimb cu totul. Sa treaca vremea asta mirobolanta si il inlocuiesc. Sa nu uit , cum o belea nu vine singura, a  crapat si capul de planetara pe partea stanga, asta dupa ce l-am schimbat in decemdrie 2016, asa ca am facut lista mecanicului ce sa imi comande din dezmembrari ca nu mai iau cap de planetara AM sau OEM ca toate sunt o apa si un pamant. Doamna Firea sa isi faca firma de piese auto care sa reziste la aceste drumuri , ori facem drumurile bune ori ne facem masinile sa reziste la aceste drumuri.

Spor !

Link către comentariu
  • 2 months later...
Publicat (modificat)

Si uite asa Jetta mea face 2 ani de  cand la este la mine si cred ca sunt unii din ce mai frumosi ani ai ei. In ianuarie a primit un electromor refacut, bielete, capete de bara, discuri si placute de frane, toate noi. In martie a primit un furtun de la radiator si o planetara stanga, ambele OE, si astazi a primit o echilibrare plus geometrie. Am vb cu dr_junior sau Marius petru rugina din prag a spus ca vrea sa mai incerce odata sa il faca, vrea sa ii bage ceva solutie in prag si daca nici asa nu merge, atunci sa il taiem si sa il schimbam.

De mentionat ca am ajuns la veritabila valoare de 168.000 km. 

Spor !

Modificat de neos
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!