Jump to content

Jetta 2.0 TDI PD


neos

Postare recomandată

omg? asa de mult e de munca la ea? Ma asteptam sa scoata vopseaua la piesele cu probleme (aripi/praguri/capota) insa vad ca e data jos toata vopseaua. Profi!

Link către comentariu

Ca sa răspund pe rand:

1. Mașina nu avea decât niște lac exfoliat pe o oglinda, aripa înfundata fix când am luat mașina și pragul ruginit. Putea fi făcută local, dar a fost recomandarea lui Marius(dr_junior1980) sa fie făcută complet și fiind o culoare pretențioasă putea sa iasă cu diferente de nuanta asa am decis sa fie făcută complet. 

2. Nu știu dacă o sa fie dezechipata complet și la interior, nu cred; dar ce știu este ca se vor demonta plasticele care nu stau bine și remontate ca sa fie fixe. ( gen plasticul care sta pe praguri și alte cele). 

3. Nuanta o sa rămână aceiași, poate un lac mai închis, dar nu sunt încă foarte decis pe tema asta. 

Ce as vrea sa mai adaug este ca și eu am rămas surprins de ce profi a lucrat, când am văzut ca demontat tot de pe mașină,  inclusiv manerele. 

A și stâlpii aceia negri se vor vopsi,  sa fie totul ca nou. Când recuperez monstruletul voi posta poze cu produsul finit. 

Numai bine! 

Link către comentariu

O sa arate atat de bine incat o sa moara toate coafezele cu masini similare de ciuda! :))

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu

De cateva zile tot rumegi la gluma asta :)) Dar cand o sa treaca monstruletul pe langa tank.jr o sa moara ceva in tine.

Link către comentariu

Scenele horror sunt gata și mașina a reintrat în posesia mea. Maine dimineață postam și poze. Va țin în suspans pana când le postez. Ce pot sa spun este ca arata a alta mașina. 

Link către comentariu

Si Jetta este iar la mine :D 

Azi trebuie sa primeasca si niste anvelope de iarna mai putin zgomotoase( o sa montam niste Nokian WR D3 )

Si arata cam asa:( o sa pun si poze din fata, dar dupa se vede in fata masinii erau niste boscheti si nu prea voiam sa intru in ei ca sa fac poze )

Numai bine !

15134106_1166031130141392_1807180273_o.jpg

15146686_1166031116808060_1594239762_o.jpg

15182346_1166031110141394_1591277463_o.jpg

PS: asa intr-un colt, se vede urma de la Loganul vechi, el mi-a fost alaturi cat Jetta s-a vopsit.

Modificat de neos
Link către comentariu

Am primit azi anvelpele,  doar 3 ca unul nu a fost livrat de cargus și din cele 3,  unul e Michelin și restul Nokian. Mai așteptăm după anvelope. 

Cei care au întrebat de cat a costat  au și răspuns pe privat. Legat de culoare este după cod. 

Modificat de neos
Link către comentariu

Daca tot ai luat Nokian de ce nu ai luat WRD4 ? E singura anvelopa de iarna clasificata cu A la aderenta...

Eu mi-am luat si sunt super multumit. Am deja o iarna cu ele.

Nu am inteles incurcatura cu livrarea... eu cand le-am luat mi-au montat gratuit, m-am dus acolo si le-au pus toate acelasi dot...

Link către comentariu

Asta am vazut eu in momentul respectiv. Am facut comanda si am platit 4 anvelope Nokian WRD3. Ei bine cei de la Cargus au livrat doar 3 bucati, al 4lea inca nu a aparut. Si din cele 3 care au venit unul era MIchelin si 2 Nokian.

Incep sa ma enervez.

Modificat de neos
Link către comentariu

A iesit foarte bine, n-ar strica sa vopsesti si jantele de tabla,s-e vad urat,mai ales ca ti-ai comandat anvelope noi.

Link către comentariu
17 hours ago, wsw said:

A iesit foarte bine, n-ar strica sa vopsesti si jantele de tabla,s-e vad urat,mai ales ca ti-ai comandat anvelope noi.

Momentan sunt putin stors de banuti , vreau sa mai fac si altceva decat sa ii ingrop in masina :D, o sa ii iau la vara jante pt iarna , cel mai sigur aliaj. 

O sa mai pun niste poze, acum ma duc sa ii mai fac. aduce imediat mosul poze.

15218517_1168526796558492_1338718374_n.jpg

15218549_1168526833225155_987976218_n.jpg

15226436_1168526803225158_782537940_n.jpg

15151102_1168526823225156_29214421_n.jpg

Link către comentariu

Ms frumos. Vreau sa fie cea mai îngrijită și mai frumoasa jetta de pe acest forum. Urmează folie pe praguri și capota. Anvelopele sunt  deja comandate. In decembrie urmează o revizie la excalade. Pentru anul viitor ma gândeam la un interior de R32,  la fel și jantele, o navigație și niște chestii la motor, gen: turbina matrita, evacuare directa,  intercooler și furtunele din inox.  Cine mai are idei,  sunt deschis la păreri. 

Numai  bine. 

Link către comentariu

Din ce am auzit si vazut eu, "lipiciul" ataca lacul... bineinteles ca exista remedii, dar cel mai bine ar fi sa eviti

Link către comentariu

Din cate stiu in primul an dupa vopsire trebuie avut grija mai multa pana se intareste definitiv lacul.

Nu stiu daca chiar ataca lacul..cel putin la o vopsea mai veche nu cred ca ar fi problema.

Link către comentariu

E bine ca a avut mandra grija, cand s-a urcat in masina, sa frece tot noroiul si nisipul de pe ghete de masina. Atacul de apoplexie la mine era,  tot ea era suparata si ca ea nu se mai urca la mine in masina :)). Aparent iubesc masina mai mult decat pe ea :))

Modificat de neos
Link către comentariu

Stai linistit ca acelasi soc l-am avut si eu cand am vazut manerele interioare zgariate.... am zis ca le dau manusi la toti inainte de a urca :)))  Nu prea ai ce face. La tine se poate duce cu un pic de polish.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!