Jump to content

Yka's

Postare recomandată

*heavy breathing*

wow, enjoy the air si mi-ai dat o idee destul de buna pentru viitorul apropiat ^.^

p.s: inca te super invidiez pentru transformer

Link către comentariu

Urmaresc topicul de la inceput, si a venit momentul sa spun sincer: palaria jos pt atentia , timpul si "deranjul financiar" investit in masinuta.

Retrofiturile/Modificarile aduse sunt cu gust, deja este "alta" masina fata de cea achizitionata.

Felicitari si spor pe viitor, drumuri usoare si km multi fara probleme ;)

Link către comentariu

Revin cu cateva poze din prima "vacanta" in care plec cu YKA ! :)

 Cred ca ii place pe autostrada ... era zvelta ca o caprioara desi e grea ca o purcica :biggrin:  Pacat ca nu am avut para-vant si nu am putut merge cu ea decapotata tot drumul ... la viteze mai mari curentul devine greu de suportat .

 Masinuta s-a comportat exemplar la drum lung ... nu inceteaza sa ma surprinda !

 

 

 

 

IMG_0767.JPG

IMG_0754.JPG

IMG_0760.JPG

IMG_0766.JPG

unnamed.jpg

IMG_0765.JPG

Modificat de Yka's
Link către comentariu
14 hours ago, Yka's said:

Revin cu cateva poze din prima "vacanta" in care plec cu YKA ! :)

 Cred ca ii place pe autostrada ... era zvelta ca o caprioara desi e grea ca o purcica :biggrin:  Pacat ca nu am avut para-vant si nu am putut merge cu ea decapotata tot drumul ... la viteze mai mari curentul devine greu de suportat .

 Masinuta s-a comportat exemplar la drum lung ... nu inceteaza sa ma surprinda !

 

 

 

 

IMG_0767.JPG

IMG_0754.JPG

IMG_0760.JPG

IMG_0766.JPG

unnamed.jpg

IMG_0765.JPG

este in mediul ei.....:)

Link către comentariu
16 hours ago, cartman11 said:

Unde sunt facute pozele ?

Navodari :) 

 

7 hours ago, drachenblut said:

nu e fat, e big boned

:biggrin:  nu are decat ...1666 de kg !

 

6 hours ago, F l o r i n said:

este in mediul ei.....:)

Exact ! :cool: 

Link către comentariu

Două codițe (preferabil împletite) de ”școlăriță”, ochelari de bicicletă și se rezolvă cu vântul. (eventual și dopuri în urechi :)) )

deflector.jpg

Greutatea e unul dintre ”micile” dezavantaje ale unui hard-top decapotabil.

Ceva îmi sare destul de tare în ochi de când e neagră grila. Farurile așa frumos cromate parcă... ceva nu e chiar bine p-acolo.

Ce se mai aude de oglindă?

Link către comentariu
51 minutes ago, guppster said:

 

Ceva îmi sare destul de tare în ochi de când e neagră grila. Farurile așa frumos cromate parcă... ceva nu e chiar bine p-acolo.

 

Ma pui pe ganduri !:biggrin: La ce te referi ?

Am parul prea scurt pentru codite :banghead:  oricum in Bucuresti nu pot sa merg prea tare ... dar pentru urmatoarea vacanta imi iau un para-vant exact ca cel din poza postata de tine ! Sper sa gasesc unul pe la 100euro .

Mie mi se pare un avantaj faptul ca e " grasuta " ! Se aseaza foarte bine pe drum ! Bine ...eu am ramas traumatizata de Matiz-ul pe care l-am avut inainte cu care traiam senzatii extreme in curbe !

Azi a ajuns si oglinda din olanda ... si " e ce trebuie " ... in sfarsit !!! Sper ca duminica sa o montez si sa pun fata de usa inapoi .

Link către comentariu
1 hour ago, drachenblut said:

...si o sa ai satisfactia lucrului facut de mainile tale

 

hqdefault.jpg

Link către comentariu
Just now, drachenblut said:

...si o sa ai satisfactia lucrului facut de mainile tale

 

Just now, Muale said:

 

hqdefault.jpg

Nu se face nimic la masina mea fara mine ...   ! :biggrin: 

Just now, guppster said:

Spor!

Scoate trusa de unghii și pileștele vârful ;)

Asta o las la urma ! Intai sa le vad ca merg ! 

Link către comentariu

Victorie !!! Am reusit sa (aproape termin) !!

Din capitolul ce i-am mai facut YKA-i :

- door ambient lighting (manere si buzunare usi)

- Warning Lights

- Mirror Down (pe care inca nu stiu cum sa il reglez ca sa imi memoreze pozitia oglinzii)!!

- manerele ... negru lucios ! ( sa se asorteze cu viitoarea grila de la climatronic )

 

Ca si concluzie dupa aceste modificari :

Desi imi iubesc masina ca pe un copilas .... pe masura ce mai fac cate ceva descopar cat este de speciala si incep sa cred ca are o personalitate proprie ! :biggrin: NIMIC NU VREA !!! Pana nu ma chinui , ma enervez pe ea si o amenint ca nu mai fac nimic ... nu merge !! :)) 

 

Si ... 2 probleme cu care am nevoie de un pic de ajutor :  Am incercat sa imi activez din vag com 2 functii ... dar nu functioneaza :

- coborarea si ridicarea geamurilor din telecomanda

- DRL pe proiectoare la 50% din intensitate

Vreun sfat ? :unsure:

 

 

 

13052673_991528167603494_978430302_o.jpg

Link către comentariu

arata foarte bine si te inteleg perfect cum e cu "nu iese din prima, nici din a 3-a...poate din a 7-a sa miste ceva"

ledurile din warning light sunt cele cu care a venit lampa?

Link către comentariu

la EOS nu are functia pentru geamuri???? :o am eu la A3 (2001) activata din fabrica ridicarea (coborarea/deschiderea) geamurilor si a trapei din telecomanda...

Link către comentariu

nu are default de fabrica - cautati in long coding pe convenienta, la confort closing via remote control, etc... ceva de genul asta - am activat la cateva, dar nu imi mai aduc aminte exact care era descrierea bitului respectiv - parca nu e unul singur... va jucati un pic pe acolo, atentie sa salvati codarea anterioara, sa nu stricati ceva pe acolo.....

 

DRL pe proiectoare - trebuie vazut daca suporta centrala ta - daca da, sunt procedurile postat de forum - in aria Passat B6 

 

 

Link către comentariu
1 hour ago, drachenblut said:

arata foarte bine si te inteleg perfect cum e cu "nu iese din prima, nici din a 3-a...poate din a 7-a sa miste ceva"

ledurile din warning light sunt cele cu care a venit lampa?

Merci ! Macar nu e a mea singura figuranta ! :))

Nu am led-uri pe warning lights ... INCA !

1 hour ago, DB86CLP said:

la EOS nu are functia pentru geamuri???? :o am eu la A3 (2001) activata din fabrica ridicarea (coborarea/deschiderea) geamurilor si a trapei din telecomanda...

Din pacate nu o are activata ... Sunt multe functii pe care masina le suporta dar nu sunt activate !

 

1 hour ago, F l o r i n said:

nu are default de fabrica - cautati in long coding pe convenienta, la confort closing via remote control, etc... ceva de genul asta - am activat la cateva, dar nu imi mai aduc aminte exact care era descrierea bitului respectiv - parca nu e unul singur... va jucati un pic pe acolo, atentie sa salvati codarea anterioara, sa nu stricati ceva pe acolo.....

 

DRL pe proiectoare - trebuie vazut daca suporta centrala ta - daca da, sunt procedurile postat de forum - in aria Passat B6 

 

 

Florin to the rescue !:cool:

Am gasit niste proceduri detaliate pe net care descriu codarile si se pare ca nu activasem eu tot ce trebuie . ( Si prin eu se intelege Matei ... inca nu am voie sa ma joc nesupravegheata cu vag com-ul dar stau pe capul lui si il cical ... ca orice femeie normala !! ) 

Abia astept sa plec de la munca ! Ce poate fii mai frumos decat sa stai in masina si sa te joci in vcds pe o vreme ca asta ?!?! :)) Activez tot ce prind !!

 

Link către comentariu

Poti sa faci o poza de aproape te rog la buzunar si la maner. Incerc sa imi dau seama cum ai pozitionat ledurile acolo.

Legat de vag com in folderul Debug se gaseste un fisier CodingLog.txt unde se inregistreaza toate schimbarile de coding cu: cod modul, data si ora, valoare veche si valoare noua deci nu trebuie neaparat salvat atata timp cat te joci de pe acelasi PC :).

Pentru Comfort Closing trebuie verificate sa fie bifat Comfort  Operation via remote si partea the sunroof la fel activata. Acum depinde de cati biti are centrala.

Am atasat 2 poze ca referinte. Spor ! :D

 

window-remote-2010-golf.png

ComfortConv-byte7.png

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!