Jump to content

Yka's

Postare recomandată

46 minutes ago, Yka's said:

Merci , merci !! La fel pot spune si eu de a ta! :D

Am avut noroc , mai ales ca am gasit o masina care la interior a fost foarte ingrijita si pielea inca arata foarte bine avand in vedere anul, chiar daca km sunt foarte putini .

P.S: Imi plac rau jantele tale ! :)). Cum te descurci cu talonul acela la anvelope?

E ok cu talonul, daca ai putina grija rezista eroic chiar si pe strazile noastre minunate :)) Sunt foarte tentat sa trec la 19 in vara '17 :)

Link către comentariu
37 minutes ago, F l o r i n said:

nu e ok 100% - cumpara doar cu 1Kx xxx xxx - cum are EOS. Altfel, ramai cu unele erori stocate, care nu se pot sterge.

Speram sa se potriveasca , ghinionul meu ! O sa caut si sper sa rezolv problema asta cat mai repede pentru ca abia astept sa pun RCD-ul ala .

Merci frumos de ajutor ! :D

37 minutes ago, Edy E said:

E ok cu talonul, daca ai putina grija rezista eroic chiar si pe strazile noastre minunate :)) Sunt foarte tentat sa trec la 19 in vara '17 :)

Inseamna ca ai foarte multa rabdare ! Pe mine ma sperie numarul mare de gropi si canale si oricat as fi de grijulie tot mai iau cate unul :)) ...

 

Modificat de Yka's
wrong reply order
Link către comentariu

Frumoasă jucăria, se vede și că a fost întreținută ok.

Caneră ai nevoie de așa ceva: http://www.suwtec.de/Emblem-Rueckfahrkamera-VW-Golf-6-Golf5-Beetle-Eos-5K0-827-469-AQ-ULM-RGB-inkl-Kabel

Volanul cel mai simplu și mai ieftin golf 5 GTI/GTD/R, scirocco pre facelift. Păstrezi airbagul și comenzile tale fără altă investiție și rămâne funcționalitatea.

Cel mai frumos (după umila-mi părere) e volanul de Golf 6. Cu puțin noroc găsești un scirocco fl la dezmembrat și iei tot ce ține de volan.

Ca formă volanul de 6 GTI e la fel cu cel de 5, diferă airbagul și comenzile.

Având ramele la gurile de ventilație cromate/alu aș opta pentru un retrofit mai puțin costisitor dar de mare efect, euroswitch și butoane cu inserții cromate, lumini la mânere interioare, nu știu dacă ai footwel lights etc etc etc, se pot face multișoare cu bani... relativ puțini.

Ce am văzut că-ți lipsește este un footrest. Completează peisajul în zonă, cred că merge cel de golf 5/6.

Modificat de guppster
Link către comentariu

Multumesc ! :D

La camera asta ma uitam si eu si am gasit-o in china putin mai ieftina . Oricum , mi s-a pus pata pe camera in sigla !

In ceea ce priveste volanul o sa mai astept putin , poate gasesc o valiza cu bani pe drum si imi iau volan de 6 GTI , care chiar este cel mai frumos , dar care nu se incadreaza in bugetul meu momentan :(

Euroswitch și butoane cu inserții cromate sunt si ele trecute pe lista iar footwell lights am deja , din fericire !

Manerele interioare au nevoie de niste interventii "estetice" inainte de lumini pentru ca , fiind invelite intr-o vopsea cauciucata , s-au zgariat destul de tare .

M-am gandit la footrest dar nu sunt asa convinsa ... eu  sunt in dilema si cu pedalele pentru ca mi s-a intamplat sa imi alunece piciorul pe ele ( motiv pentru care am inceput sa evit pantofii cu toc ) .

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Hello ! 

Am avut un program mai incarcat si nu am avut timp sa ma "laud" cu noul look al interiorului masinutei mele ! Multumesc frumos , Florin !!!

Am inlocuit :

- CAN-ul

- RCD300 cu RCD510

- SMD-urile albastre din speedometru cu unele albe

 

Sunt incantata de rezultat ! Voi ce parere aveti ? :D

 

2016-02-04_23.34.42.jpg

Modificat de Yka's
Link către comentariu

Frumos, spune mi si mie de unde ai luat Can-ul ce model si cati bani? As face si eu upgrad-ul asta ca e fain invioreaza interiorul.

Link către comentariu

Arata foarte bine ceasurile cu leduri albe, asa le-am facut si eu pe ale mele, doar ca am modificat si culoarea acelor, din rosu in albastru deschis.

image.jpeg

Link către comentariu

Frumos cu alb,personal before cred ca e mai relax la drum lung.Bine ai venit si bafta cu masina.

Link către comentariu
9 minutes ago, calin.g said:

Frumos, spune mi si mie de unde ai luat Can-ul ce model si cati bani? As face si eu upgrad-ul asta ca e fain invioreaza interiorul.

Merci !

CAN-ul l-am luat de la Dany - montat la Florin , codul lui e 7N0 xxx xxx R si a costat 250 de lei . 

E o schimbare sesizabila ! Merita investitia !

7 minutes ago, Sor!n said:

Arata foarte bine ceasurile cu leduri albe, asa le-am facut si eu pe ale mele, doar ca am modificat si culoarea acelor, din rosu in albastru deschis.

image.jpeg

Arata foarte bine si cu acele albastre ! Eu am vrut sa le pastrez rosii pentru ca intentionez sa schimb si climatronicul si atunci scap de tot "albastrul " de la interior . Am interiorul rosu ... si instinctul meu de femeie cere ca bordul sa se asorteze perfect cu restul :))

4 minutes ago, Marius-Dan said:

Frumos cu alb,personal before cred ca e mai relax la drum lung.Bine ai venit si bafta cu masina.

Merci !

Eu eram nebuna dupa albastrul din bord si chiar era mult mai comod dar dupa ce am montat cd-player-ul ... albastrul nu se mai potrivea deloc , era din alt film :))

Link către comentariu

Sa te bucuri de ele...! Eu multumesc ca ai apelat la serviciile mele.

Link către comentariu
4 hours ago, F l o r i n said:

Sa te bucuri de ele...! Eu multumesc ca ai apelat la serviciile mele.

he he ! ne mai vedem noi ! :D

 

4 hours ago, nenea2u said:

foarte frumoasa masina, s-o stapanesti sanatoasa si fara incidente.. aa si spor la modificari :)

Merci , merci ! Sa fie !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Heeei ! :D

Vreau sa ma ocup putin de estetica masinii ! Mi-a picat fisa pe oglinzi !

Am comandat deja semnale , lampi si capace si m-am interest cum sa reconditionez bratele oglinzilor care arara ... deplorabil !!

Astept piesele si apoi ma apuc de treaba ... dar sunt tare nehotarata asa ca m-am gandit sa va cer parerea :)

Avand in vedere ca am plafonul negru si ma tenteaza sa colantez si grila fata ... capacele oglinzilor sa le vopsesc albe sau negre ?

Voi ce ma sfatuiti ?

12787356_10207054680420267_1591668278_o.jpg

Modificat de Yka's
Link către comentariu

Mergi pe negru lucios cu grila/capacele oglinzilor si fusta spate. nu vei da gres!:drunken:

Link către comentariu
On 01.02.2016 at 2:21 PM, cristi511 said:

Subtil.

 

Foarte draguta combinatia de masina alba + piele visinie. Spor la treaba.

De ce crezi ca am zis? Stiu cine iti e consilier si ar trebui sa il asculti fara sa i pui la indoiala ideile..stiu ca pentru fete e greu sa taca dar...cateodata baietii stiu mai bine:))))

Link către comentariu

:)) E datoria mea de femeie sa fac pe nebuna ! Azi vreau oglinzi negre , maine le vreau albe ! Azi vreau grila colantata , maine o vreau " naturala " . E periculos sa iau o decizie fara sa cer sfaturi ( = sa imi confirme lumea ca ar da bine ) pentru ca risc sa ma razgandesc .

Oglinzile ca oglinzile ... dar sa vezi confruntari pe tema jantelor !

 

Link către comentariu

Foarte frumoasa masinuta, succes la modificari :D

PS: fa-le negre ;)

Modificat de bubu182
Link către comentariu
3 hours ago, Yka's said:

:))

Oglinzile ca oglinzile ... dar sa vezi confruntari pe tema jantelor !

 

La jante nu ma bag ca, desi ni se spune altceva, in subconstient stim ca marimea conteaza.:biggrin::biggrin:

Link către comentariu
36 minutes ago, bubu182 said:

Foarte frumoasa masinuta, succes la modificari :D

PS: fa-le negre ;)

Merci !! :D

 

34 minutes ago, cristi511 said:

La jante nu ma bag ca, desi ni se spune altceva, in subconstient stim ca marimea conteaza.:biggrin::biggrin:

:biggrin:  In Romania marimea conteaza MULT !!:biggrin: Tot respectful pentru cei care au suficienta rabdare la ocolit gropi/cratere si isi pun jante mari ! Daca aveam si noi drumuri ok ... imi puneam jante pe 19' si imi lasam masina pe burta ... sa o gadile asfaltul pe burtica cand merg cu ea ... dar , deh !

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Dacă brațul oglinzii e metalic... vopsește-l electrostatic altfel problema va reapărea.

Carcasa oglinzii e crăpată ruptă sau doar vopseaua de pe ea?

La jante eu nu aș sări mai mult de 17... dar eu locuiesc într-o zonă cu ulițe și fără străzi :(

Link către comentariu

O sa ma ocup saptamana asta de oglinzi . :)

O sa vopsesc electrostatic bratele oglinzilor , am cumparat carcase noi ( cea din poza este crapata iar cealalta este zgariata ) si semnale noi ( unul este spart dar merge iar celalalt pare intreg dar nu functioneaza ) .

O sa raman la jante pe 17' ( cel putin momentan ) dar nu sunt sigura daca le reconditionez pe ale mele ( Chicago ) sau imi caut altele .

Nu cred ca sunt pregatita pentru jante mai mari ...:biggrin:

 

Link către comentariu

suficient in Romania, pentru o masina de dimensiunile lui EOS.

Link către comentariu

Asta da zi trista ... 

Oglinzile mele nu mai pot fi salvate ... se pare ca nu ma confruntam cu o problema superficiala asa cum credeam .

:banghead:

 

20160316_215141-resized-1920.jpg

Modificat de Yka's
Link către comentariu

Nu este asa de grav. Se poate încropi o soluti salvatoare, dar se pierde functia de rabatare a oglinzilor.

Spor !

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!