Jump to content

Yka's

Postare recomandată

Subtil, dar eficient. :D

Cracii dau doar nuanta. Frumusetea e in degete. :P

Dupa cat de repede evoluezi la surubarit, azi-maine deschizi service. 

Oricum, bun venit si sedere placuta printre noi. O membra model, poate pentru multi colegi. 

Link către comentariu

Ioana arată-ne te rog o poză din față cu urechile negre, sunt chiar curios cum arată!

Dacă ai avea și un ”before & after” ar fi ideal :)

Link către comentariu

O sa caut prin pozele vechi si o sa fac o postare before/afer . Pana atunci ... am gasit un 50/50 din perioada cand mergeam cu oglinzi de culori si modele diferite  :biggrin:

20160326_184126-resized-1920.jpg

Link către comentariu

Astea parcă nu vroiai să ni le areți! :))

Link către comentariu

Imi era rusine atunci :))Acum ca am 2 oglinzi frumoase si la fel ... ma amuz cand vad pozele vechi !

Abia astept sa se opreasca ploaia si sa iasa soarele ca vreau sa-i fac o sedinta foto printesei . O sa postez atunci poze si cu oglinzile ... 

Link către comentariu

Vreau sa fac ceva la masina ... dar nu stiu ce !! :scratch:

Mi-a picat pe gurile de ventilatie ... mi-ar placea sa le fac tot piano black ( acum sunt cromate ) . Am facut rost de coduri/preturi dar inca sunt in dilema ...

Ah ! Poate imi schimb si butonul de avarii cu ocazia asta !

 

 

$_1.jpg

s-l400.jpg

Link către comentariu
drachenblut

se schimba piesa cu totul sau doar ramele? sau doar venturile?

Link către comentariu

Se schimba cu totul . Piesa arata exact ca in poza + celelalte 2 guri de ventilatie (stanga/dreapta) ... Sunt tare curioasa cate chestii trebuie sa demontez ca sa le inlocuiesc :unsure: !

Link către comentariu

optic cel puțin, acele rame par demontabile...

Găsește ceva orice în dezmembrări și vopseștele! asta dacă vrei să le ți de schimb pe cele existente, în caz contrar, problema se rezolvă cu un tub de vopsea.

Link către comentariu

Mare atentie la plasticele cromate. Exista o solutie ( nu stiu cum se numeste) care se foloseste pentru a da acel crom jos si abia apoi le poti vopsi linistit si fara grija ca o sa sara vopseaua. Plus ca iese un aspect oem. 

Link către comentariu

mătuiești cromul și prinde bine :P

Modificat de guppster
Link către comentariu
58 minutes ago, cristi511 said:

Mare atentie la plasticele cromate. Exista o solutie ( nu stiu cum se numeste) care se foloseste pentru a da acel crom jos si abia apoi le poti vopsi linistit si fara grija ca o sa sara vopseaua. Plus ca iese un aspect oem. 

Triumf, facut de Farmec. E pentru curatat aragazul, dar in contact cu cromul are un efect coroziv. E indicat sa porti manusi cand lucrezi cu el si sa nu dai pe langa.

Link către comentariu
On 30 aprilie 2016 at 1:35 PM, Yka's said:

Multumesc frumos ! :D

Pana sa am Eos-ul nu facusem decat o pana la un Logan si un semi-detailing exterior la Matiz ... dar acum am prins microbul si nu stiu ce sa mai mesteresc ! Din cand in cand glumesc ca o sa imi cumpar o epava sa ma joc cu ea cat am chef ... ! :))

Imi place de mor comunitatea asta  !!! ... Chiar daca sunt femeie pot sa pun o poza decenta ( dar care include niste craci ) si nu primesc comentarii porcoase .  Imi place foarte mult poza aia si de aceea am preferat sa postez originala . Nu sunt genul sa ma pozez sexy pe capota :cool:  

 

Dpmdv poza aceea despre care se tot vorbeste pe aici este de o mie de ori mai interesanta decat daca te pozai sexy pe capota...my 2 cents...

Iar referitor la ceea ce tot faci nu pot spune decat atat: keep going...

Modificat de coexist
Link către comentariu
16 hours ago, guppster said:

optic cel puțin, acele rame par demontabile...

Găsește ceva orice în dezmembrări și vopseștele! asta dacă vrei să le ți de schimb pe cele existente, în caz contrar, problema se rezolvă cu un tub de vopsea.

 

15 hours ago, guppster said:

mătuiești cromul și prinde bine :P

Nu am incercat pana acum in dezmembrari ... in schimb preturile din china sunt mai mult decat ok . :P Dupa experienta cu manerele si curatatul lor ... cred ca m-am lecuit de matuit/curatat chestii :biggrin: 

 

16 hours ago, cristi511 said:

Mare atentie la plasticele cromate. Exista o solutie ( nu stiu cum se numeste) care se foloseste pentru a da acel crom jos si abia apoi le poti vopsi linistit si fara grija ca o sa sara vopseaua. Plus ca iese un aspect oem. 

15 hours ago, neobluenet said:

Triumf, facut de Farmec. E pentru curatat aragazul, dar in contact cu cromul are un efect coroziv. E indicat sa porti manusi cand lucrezi cu el si sa nu dai pe langa.

Nu ma gandeam ca merge cu Triumf !! Inseamna ca ... chiar curata orice ! :biggrin: Cred ca o sa le cumpar pana la urma pentru ca mi se pare destul de mare bataia de cap sa le vopsesc ... e cam mica suprafata aia iar eu nu ma pricep la vopsit suficient de bine cat sa-mi iasa perfect !

 

9 hours ago, coexist said:

Dpmdv poza aceea despre care se tot vorbeste pe aici este de o mie de ori mai interesanta decat daca te pozai sexy pe capota...my 2 cents...

Iar referitor la ceea ce tot faci nu pot spune decat atat: keep going...

Multumesc frumos ! :)

Link către comentariu
  • 1 month later...

Am cam ignorat-o pe YKA -_- ... pana azi ! 

Am o problema super ciudata cu noul climatronic : nu imi merge aerul conditionat decat cand masina e decapotata ... si nu i-am dat de cap asa ca azi duc printesa la bibilit !

Maine planuiesc o curatenie generala si o baita  ( pregatiri pt duminica ^_^)

Am facut 10 000 km impreuna !!! :wub: ... si sunt la fel de indragostita de masinuta asta ca in ziua in care am vazut-o prima oara ! 

Si ... o poza cu a mea si cu a lui !!!:cool:

 

img_20160610_171110-resized-1920.jpg

Link către comentariu

da....intre timp s-a rezolvat si cu functionarea AC-ului/climatronicului....

Link către comentariu

Uuuu :wub: nice ride ! :)

Îmi place culoarea și îmi place mult interiorul. Ai grija de ea !

Haideți și la întâlniri, nu mai stați comozi acasa (cea de duminica-ora 11 măcar). Mai împrospătăm echipa :)

Modificat de C Z R
Link către comentariu
On 6/16/2016 at 6:35 AM, drachenblut said:

naisssssssss

Merci !

 

On 6/16/2016 at 8:10 AM, F l o r i n said:

da....intre timp s-a rezolvat si cu functionarea AC-ului/climatronicului....

Daaaa ! Alta viata cu AC ... incepeam sa am fashback-uri cu Matizul si suferinta indurata vara trecuta ! Multumesc mult,Florin !;)

 

On 6/16/2016 at 9:50 AM, C Z R said:

Uuuu :wub: nice ride ! :)

Îmi place culoarea și îmi place mult interiorul. Ai grija de ea !

Haideți și la întâlniri, nu mai stați comozi acasa (cea de duminica-ora 11 măcar). Mai împrospătăm echipa :)

Merci ! ^_^ Poate reusim sa ne mobilizam si venim ... mai greu cu trezitul ca ... deh ! E duminica !:biggrin:

Link către comentariu

cu mare placere ! vreme frumoasa sa ai !

Link către comentariu

He he VW family, a proper "german" family :P arata bine ambele, la cati mai multi km fara probleme :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

DAUNA ... la portofel !:biggrin:

-Revizie

-Distributie

-Burduf de planetara

-Bujii

-Colier furtun intercooler

Dar merita ... ca doar ne apropiem de 1 an si 11000km impreuna ! :wub: 

O singura problema am ... "Cineva" mi-a zgariat pielea de pe scaunul soferului cu capsele de la blugi !:unsure: 

Am vreo sansa sa estompez zgarietura fara sa vopsesc scaunul ? 

20160628_103516-resized-1600.jpg

Link către comentariu

Mda... urat. Din cate stiu exista baieti care se pricep la retusuri pe piele. Nu stiu zona ta cum sta in domeniul asta.

Si alta data mai multa atentie pe cine urci in masina. Doar cu haine cat mai clean.

Link către comentariu

Total de acord cu Cosmin, mare atentie pe cine urci in masina. :P

In alta ordine de idei ia legatura cu @Muale pentru o parere. Stiu ca se poate vopsi pielea pe elemente si nu ies diferente deranjante de nuanta. 

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!