Jump to content

VW Gold IV automat


vali0615

Postare recomandată

  • 1 month later...

Gata si cu farurile.Urmeza sa vopsesc bara fata si sa schimb numarul ca e cam botit.

20180108_124804.jpg

20180108_124712.jpg

Link către comentariu

Arata bine,ai avut probleme la legarea in serie a semnalizarilor din far?

Link către comentariu

Eu le-am avut in serie si nu se vede nimic ziua...trebuie sa te uiti fix din dreptul lor sa le vezi...

Le-am pus in paralel si sunt exact ce trebuie...

Modificat de Laurentiu_LWR
Link către comentariu

Farurile care le am avut inainte aveau semnalizarea dubla facuta de mine si mergeau foarte bine.Cand am facut farurile astea,am luat toata instalatia mea(electricul)din farurile vechi si le am pus in astea care le am facut.Ce am mai schimbat la farurile astea sant plasticele din fata semnalizarilor,vroiam ceva mai inchis si la aceiasi culoare.Ca sa se vada cand semnalizez(adica lumina mai puternica sa treaca prin portocaliul plasticului,am schimbat becurile de semnalizare(cele portocalii,cu albe)si fac treaba foarte bine.As vrea acum sa incerc sa cobor masina,dar nu mult (vreo 5 cm)dar nu stiu la ce sa m a orientez.Si binenteles sa fac bara fata.Am fost in plimbare pe la Vatra Dornei si la intoarcere am oprit la o benzinarie pe la Brosteni sa pun benzina.Cel din fata mea cand a dat sa plece in loc sa o dea cu a 1 a,a dat cu spatele(si aveam vreo 3 m in spatele lui).Si asa am ajuns cu bara botita.

Link către comentariu

Ai facut treba buna cu farurile :icon_thumright:

Legat de coborat, daca vrei cat de cat confort si vrei sa iti coboare mult, mergi pe arcuri Eibach Sportline cu amortizoare KYB ultra sr sau normale, dar o sa oboseasca mai repede...sau una fixa de la aceiasi firma...daca vrei sa fie mai rigida si nu prea te intereseaza confortu mergi pe reglabila KW, H&R, Eibach, Weitec.

Link către comentariu

Vreau doar sa cobor pana in 5 cm.

Maine ma duc sa vad ce acte(copii)sa schimb si numarul din fata.

Link către comentariu
15 hours ago, Laurentiu_LWR said:

Eu le-am avut in serie si nu se vede nimic ziua...trebuie sa te uiti fix din dreptul lor sa le vezi...

Le-am pus in paralel si sunt exact ce trebuie...

Ciudat,eu din prima le-am legat in serie pe siguranta fuzibila si au mers ok.Nu am gasit plasticele de la semnalizare de aceeasi culoare si am pus folie peste toate 4.dupa care bec portocaliu in soclu in loc de cele albe.

Ca si rezultat sunt accentuate si ziua de la folie si lumineaza ca si cum asa au fost din fabrica.

Spoiler

2vkenvn.jpg

@vali0615: parca ai mai coborat cu cativa cm masina din cate tin mine,vrei iar sa mai cobori?

 

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

De coborât masina am vrut,luna asta sau cealalta o sa o cobori.Vazusem astazi pe net un set de arcuri sh in stare buna HR albastre.M am uitat dupa cod si coboară până în 4 cm.Merg puse pe telescoapele originale ale masinii ?

Link către comentariu

O să m a uit.In anunt zice ca au fost puse pe un benzinar 1.6 parca.Vazusem dar nu mai stiu unde (aici pe forum sau in alta parte)a schimbat cineva emblema de pe Haion cu alta mai mică,si nu stiu de pe ce model de masina a luat sigla.Vreau să o schimb si eu.

Link către comentariu

Da,cam 3-4cm coboara cu H&R albastre,sa fie pt bezina si vad pe net cu ele montate...par a da bine

Nu stiu insa comfortul cum o sa fie

Ai vazut :))

La mine

wkh0sp.jpg

ohlct1.jpg

 

Link către comentariu
  • 4 months later...

Salutare,n am mai scris de cateva luni ceva.Golful e ok,nu a facut probleme,in schimb s a stricat radioul  masinii.In primavara am schimbat butoanele la aer conditinat,acum am gasit si un radio cu un buton mare in mijloc asemanator cu cele de la aer.Peste o saptamana ajung acasa si il montez,sa vedem cum arata.Am gasit o oferta la discuri fata spate cu placute de frana incluse marca Ate la 140 e.E ok pretul sau la gasesc si acasa pe la banii astia ?

foto_samsung_502.jpg

Link către comentariu

cere oferta de pret de la magazinele de acasa si compara.

arata interesant radio dar pierzi sertarul ala, pt mine era f util

Link către comentariu

2 din aftermarket merita doar daca are ecran mare pt navigatie. altfel doar audio asta face exact acelas lucru cu destule 1din. ocupa degeaba spatiul

Link către comentariu

Salut,Vali am avut si eu oferta la un AM 2din si isi facea treaba bine dar dupa 2 zile am zis ca il returnez ca mi se parea ca nu face parte din restul bordului,era prea "high-tech" pentru anul masinii.

Singura alternativa buna ar fi cum zice @mad_kat sa iei 2din navi sau un RNS210 care are aceleasi functii ca cel postat de tine si se imbina perfect cu bordul,plus ca e mai ieftin.

Spoiler

HTB16bTwX0bJ8KJjy1zjq6yqapXah.jpg?size=2

Bafta!

Modificat de cxr2test
Link către comentariu

Sertarul nu l am folosit niciodata,am in el un suport de CD uri.Radioul este deja cumparat,cand ajung acasa o sa vad cum vine.Pretul nu a fost mare,60 de e am dat pe el,daca nu imi place cum se aseaza in consola,il vand.Navigatie mare nu prea m a intereseaza ,cu toate ca le am gasit la preturi bune.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Gata,am ajuns acasa,am montat casetofonul Am avut de dat afara kitul parrot afara,si a trebuit sa dau torpedoul jos,in rest a mers repede. Mie unul personal imi place.Am fost si la secvice ieri si i am schimbat distributia(nu aveam kilometri dar avea 5 ani de la ultima schimbare),cureaua de la accesorii,ulei(motul am folosit ultima data,si pe asta am mers si acum) si toate filtrele.

20180723_164545.jpg

20180724_062429.jpg

Link către comentariu

baga ceva in butonul de viteza ventilator sa taie din lumina, sa fie toate 3 uniforme.

Link către comentariu

De volanul ala NU ai mai zis nimic...a iesit urat!?

Link către comentariu

Am sa pun o folie rosie la butonul din mijloc sau oja rosie,iar cu volanul nu m am mai ocupat de el ,l am dus în beci si acolo a ramas.Nu prea am timp.Astazi dupa amiaza i am pus si freon ,acum e altceva,se simte diferenta.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!