Jump to content

VW Gold IV automat


vali0615

Postare recomandată

Arata foarte bine, si eu zic sa dai jos drl-urile pentru ca dupa cum vezi politia a devenit mai activa in ceea ce priveste retinerea talonului pt ilegalitati, fie ele si foarte mici/minore.

Link către comentariu

Cat te-au costat vopsirea bandourilor si a manerelor? Vreau sa le fac si eu pe aceeasi culoare ca a ta.

Link către comentariu

Salutare,astazi am fost un pic in plimbare si am facut niste poze mai clare(am uitat sa fac la bara spate).Am eliminat si suportii de la numere.

izvor 002.jpg

izvor 003.jpg

izvor 004.jpg

izvor 005.jpg

Modificat de vali0615
Link către comentariu

Multumesc.Mai am de vopsit volanul,poate saptamana asta il dau jos.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Un pic pe la spalatorie.Urmatorul pas vreau sa schimb grila centrala si cele din bara cu plasa honeycomb.Am fost in plimbare la Cheile Bicazului si la o saptamana distanta la Lacul Sfanta Ana.Masina s a comportat foarte bine,fara vreo problema(ea mergand doar in oras pe distante scurte).

dfghj 004.jpg

dfghj 005.jpg

dfghj 006.jpg

Link către comentariu

Imi place culoarea pentru ca e mai rara, dar si cum arata masina per total. 

Link către comentariu

Multumesc,in legatura cu farurile nu stiu,ma mai gandesc.E o idee buna.

Link către comentariu

Daca vopsesti interiorul farurilor ai putea face si grila neagra. Eu asa vreau sa imi fac, am aceeasi culoare ca a ta pe masina.

Link către comentariu
  • 5 months later...

Salut,nu am mai scris de mult timp la postul meu.Noutati nu prea sant,in luna August mi a murit bateria de tot ,cumparat alta noua.Masina merge bine,am facut un drum la mare (in concediu)si sa comportat foarte bine,urmeaza sa schimb placutele pe spate ca sant duse(asta cand vin acasa).Are cineva niste distantiere pentru roti si le as cumpara (2x2 cm grosime si 2x3 cm).Are cineva puse pe spate de 3 cm grosime ,sau mai bine zis cat ar merge pe fata sau pe spate sa nu atinga pe sub aripi.O poza cu consumul in drum spre mare.   

IMG_20160801_053759.jpg

IMG_20160813_180333.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Salutare baieti,as vrea sa imi fac farurile joey mode,am gasit o pereche de faruri gen depo(nu scrie nimic pe ele ).Au lupe si sant pe negru.Farurile se prezinta cam asa:unul are sticla sparta si clemele de prindere rupte,celalalt este intreg doar cu o clema rupta.Amandoua nu au motorase se reglat lumina.Intrebarea mea este daca se pot pune motorasele de la farurile mele pe astea care as vrea sa le reconditionez si daca merg puse becuri h7 in lupele care le are farurile.Ca pret cere 70 lei pe ele.Orice idee e binevenita.

Link către comentariu

Da merg puse motorasele si becurile...mai poti lua de la cele originale sticla si carcasa ca au prinderele bune :) dar vezi ca trebuie sa fie HELLA ca sa le poti desface.

Esti sigur ca au lupele bune cele depo ? Daca nu sunt bune, mai bine pui lupe morimoto de 2.5" in cele originale si nu se compara cu cele depo la vizibilitate.

Link către comentariu

Farurile mele sant Valeo,si ce am mai citit pe aici sticla nu merge scoasa decat sparta.

Link către comentariu
  • 2 months later...

Daca iti mai faci si farurile joy mode, si grila neagra, e tot ce mai lipsea pe masina ta.Bine, sa o mai cobori macar 3 cm, dar nu o sa mai fie la fel de practica.Foarte frumoasa masina, si astept urmatoarele modificari.

Link către comentariu

Salutare,farurile vreau sa le fac,dar este prea frig afara acum.Grila am facut o neagra si sigla VW cum este ea (am si una pe negru).Am sa pun poze maine cu grila.Am in plan sa o cobor si sa ii pun niste distantiere la roti plus niste jante pe 17 sa fie optic ok (daca ai bani de jante,distantiere,arcuri sport,ai bani si de niste bucse si ce mai trebuie pe langa ele).Ce mai vreau eu sa ii fac (asta pana in februarie)grilele honeycomb,dar caut ceva (tip plasa )mai adanci.In comert sant ceva la 3 -4 mm grosime si vreau mai mult sa dea bine.Volanul vreau sa il modific(am unul in plus si fac experimente pe el),gen R32.Caut piele perforata si nu gasesc doar pentru un volan.

La volan inca  mai lucrez (asta e prima proba).Se mai poate modifica pana iese ok.

volan 007.jpg

Link către comentariu

Ai planuri marete.Misto treaba cu volanul.Sunt interesat si eu ce modificari i-ai facut si cu ce, sa arate asa.Ori aici, ori PM, si astept sa il termini.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Nu am mai scris demult pe aici.Astazi am luat o grila Kamei,saptamana viitoare o fac negru mat si vad cum sta cu ea.Am gasit astazi niste arcuri sport de vanzare(albastre si scrie S line).Stie cineva cat coboara masina cu ele,eu as vrea doar 2 sau 3 cm mai jos fata de cum este actual.Orice idee si sfat e binevenit.

20170219_185906.jpg

20170219_185939.jpg

130005754_4_644x461_arcuri-semi-sport-golf-4-auto-moto-si-ambarcatiuni.jpg

130005754_5_644x461_arcuri-semi-sport-golf-4-dambovita.jpg

Link către comentariu

Ieri am facut proba la niste distantiere pentru roti.Am un set de 2 cm si un set de 1,5 cm.Am pus pe fata de 1,5 cm si pe spate o poza cu 1,5 si cu 2.Maine le curat un pic si le pun pe masina.

camera 005.jpg

camera 009.jpg

camera 006.jpg

camera 007.jpg

camera 008.jpg

Si distantierele.

grila 023.jpg

grila 025.jpg

Link către comentariu

Cat timp vrei sa pastrezi jantele astea ar fi ok si 2cm pe spate,poate si pe fata.parca au ET42

Ai montat arcurile cumva?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!