Jump to content

Golf V 2.0TDI 4Motion


Iustin93

Postare recomandată

Salutari la toti.Am intrat in posesia unui GOLF V 4Motion de care sunt super multumit.Din cate am vazut masina are un nivel de echipare foarte bun,dotari frumoase si care ajuta.Masina  a fost luata din intamplare,planul initial fiind un Audi A4 B7,dar tipul nu a mai raspuns la telefon si m-am pricopsit cu asta.

Ca dotari enumar:

-jante 18" pentru vara

-Interior de piele cu scaune incalzite in fata

-Navigatie+Cd+Radio+Cd Changer(acesta din urma facand ceva probleme,dar va fi reparat in curand)

-Senzori lumini+ploaie

-Pachet lumini ambientale(am inceput procesul de inlocuire a lampilor normale cu cele cu LED"work in progress")

-Clima pe doua zone+incalzire auxiliara

-Alarma cu protectie la interior si cu protectie la tractare

-Pachet depozitare(sertare in scaune+tot felul de spatii prin bord si nu numai) :))

-Scaune cu reglaj lombar

-Daca nu ma insel din punct de vedere al sunetului e varianta premium cu 10 speakere.

-Oglinzi exterioare electrice,incalzite,heliomate si pliabile

-Puddle light la oglinzi(as dori sa fac conversia in led dar nu stiu cum sa le dau jos,daca aveti idee sau sugestii le accept cu cea mai mare placere)

-Oglinda interiora heliomata

Posibil sa mai fie ceva optiuni dar care imi scapa in momentul de fata.Masina are 175k cu carte service,fiind al doilea proprietar,dupa neamt.

Postez niste poza ca sa vedeti masina.Am reusit doar pozele astea sa le urc.


2015_10_08_05_45_28_2.jpg
 
2015_10_08_05_45_29_1.jpg
 
2015_10_20_18_10_14.jpg
 
2015_10_20_18_10_17.jpg
 
2015_11_09_08_30_56.jpg
 
2015_11_09_08_31_29.jpg
 
2015_12_02_18_26_50.jpg
 
2015_12_02_18_33_17.jpg
 
2015_12_05_14_32_23_HDR.jpg
 
2015_12_23_15_33_32.jpg
Am reusit pe site-ul asta sa postez ceva imagini.Am atasat si doua poze cu monstrul care il conduc in afara!Sper sa nu deranjeze pe nimeni.Toate cele bune

post-159160-0-97118100-1452339105_thumb.

post-159160-0-40885600-1452339110_thumb.

post-159160-0-47067600-1452339114_thumb.

Modificat de Iustin93
Link către comentariu

felicitari pentru achizitie, arata bine si mai ales ca e 4motion, cred ca e o adevarata placere sa mergi cu ea pe vremea asta, mai pune niste poze cu interiorul. :)

Link către comentariu

Te-ai "pricopsit" cu o masina excelenta comparativ cu orice A4 B7 TDI ti-ai fi luat! Acum poate nu realizezi dar soarta te-a salvat! :))

Ca sa urci mai multe poze trebuie sa le faci mai mici. :)

 

Poti sa ne spui si un an de fabricatie si eventual un pret de achizitie.

 

S-o stapanesti sanatos!

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu

Interiorul e cam murdar datorita vremii de afara,dar o sa fac ceva poze si o sa urc.Multumesc de aprecieri.Anul de fabricatie e 2005,am 175XXX,nu stiu sigur acum,si a fost cu tot cu taxa undeva la 6200 Euro.

Modificat de Iustin93
Link către comentariu

Foarte bun pretul! Pentru o masina de top in ceea ce priveste echiparea Golfului 5. 

 

Mai ales ca e si modelul ala limitat, de se transforma cand ai nevoie-n S-klasse :))

Link către comentariu

Se transforma!Oricum,nu se compara cu S-ul dar pentru Romanica noastra e de ajuns.Chiar imi place cum se misca si cum merge,si ca si consum..OAU,atat pot spune.inainte am avut un E320 benzina,care din 15% nu ieseam,cu asta in schimb acum iarna cel mai mare consum a fost undeva 7-8.

Link către comentariu

E si normal, compari un Golf, fie el si 4x4, diesel cu un tanc de E class cu motor de clindree mare si benzina. :) (Ai 2 poze adaugate gresit, ce arata un S-klasse, de aici si aluzia/gluma mea)

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu

Asa e.Si passatul tau e frumos.O intrebare,ce tipsuri ai folosit si cat te-a ajuns retrofitul.Pur si simplu urasc tevile alea in jos la diesel,as pune ceva tipsuri frumoase drepte.

Link către comentariu

Le am de vreo 5 ani cred. Le-am facut la cei de la Pilot, pe undeva prin Colentina-Bucuresti. Sunt 2 tipsuri individuale, pe care le-am ales incat sa arate cat mai apropiat de cele de GTI. Au fost cam 80 Ron Bucata si manopera inca vreo 70. parca vreo 250ron m-a dus cu totul.  Oricum, stralucitoare nu vor fi. Se innegresc mereu de la fum&co. Inainte le curatam saptamanal. Dar m-am saturat sa le frec. Sunt si solutii f bune care el curata repede dar sunt scumpute si nu le gasesti peste tot . Dar oricum ar fi, arata mai decent.

 

Cat despre marca acestora.. cred ca sunt Borla. 

Modificat de Andrei_Tdi
Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie !  Foarte interesanta masina ! felicitari si pentru 4motion !   Eu si azi regret ca nu am gasit 4motion la momentul achizitiei masinii mele. 

 

Cum te descurci cu Jantele Charleston 18''?  Arcurile sunt oem 4motion ? Cum sta la capitolul confort?

Link către comentariu

Nu am idee cum e suspensia dar cred ca e originala.Mie imi place,e sportiva.Drumurile in SV acum is bune si imi place comportamentul sportiv al mașinii.

Modificat de Iustin93
Link către comentariu

Cald sau frig lucram cu placere pentru ca golfuletul sa arate bine..Babysteps...

2016_01_14_19_18_41.jpg
 
2016_01_14_19_23_40.jpg
 
2016_01_14_19_24_09.jpg
 
2016_01_14_19_24_10.jpg
 
2016_01_14_19_24_49.jpg
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!