Jump to content

Golf 5 GTI


PUG

Postare recomandată

La R32, da se pun si pe 4 usi.
Exact scaunele astea le am eu pe S3, in piele si incalzite... ce sa zic, sunt senzatie.  :8:

 

LE: trebuie grija la urcat/coborat pentru ca altfel se distruge aripioara aia de jos, cum e in prima poza pusa de tine.

 

post-2-0-83036800-1453289639_thumb.jpg

Modificat de anorganix
Link către comentariu

Primul r32 care l am avut  avea scaune scoica si pe factura nu scria decat 3850 euro extra optiunea ,la al 2 ilea am cum ai tu la GTI , la 1000 euro toata lumea isi punea ! Nu sunt foarte sigur dar nu cred ca pe Golf 5 r32 sau pus scaunele astea si in versiunea de 4 usi !

post-66184-0-37876700-1453299243_thumb.j

post-66184-0-01397800-1453299252_thumb.j

Link către comentariu

Doar atat? :) Am mers cu un Focus RS cu acelasi tip de scaune, sunt mondiale. La 1500e merita toti banii

Modificat de Edy E
Link către comentariu

Sau poate ca nu. Pana la urma e un pret maricel si poate sa fii pasionat ca sa faci achiziția ( eu unul as da, sincer sa fiu). Dar, ia in calcul un salariu normal + faptul ca multi le vad doar ca pe niste simple scaune. Unde ai sa ajungi? La concluzia ca sunt putini cei care investesc asa suma dintr-un foc. No offence, dar cati de pe forum si-au pus un upgrade de genul pe masina lor? Sper sa nu incomodez pe nimeni cu acest post, e doar o părere personala :)

Modificat de MikiGV
Link către comentariu

Nu cred ca incomodează pe nimeni si tind sa iti dau dreptate. Nu vad cati dintre cei de pe aici ar da o sumă de genul celei de mai sus,daca nu ar fi cu adevărat pasionat de masina lui

Link către comentariu

La fel cred si eu...este o suma foarte mare..printre cele mai scumpe upgrade-uri pe care le poti face

Link către comentariu

Suportul lateral este senzational (si sus si jos), de aratat arata intr-un mare fel... insa cum spuneam si pe pagina anterioara sunt destul de pretentioase daca vrei sa le tii in stare buna.

Ca sa nu mai zic de partea din spate, care se zgarie foarte usor daca merge "un neatent" pe bancheta din spate.

 

Si da, sunt de acord cu afirmatiile de mai sus, e un upgrade scump si nu stiu sincer daca merita, daca nu il ai de fabrica pe masina.

Modificat de anorganix
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Astazi masina a implinit 74.000 km. Am facut destul de mult pentru cat sunt eu obisnuit :D

Acum astept sa imi vina cam follower-ul (l-am luat pentru orice eventualitate) si urmeaza o verificare amanuntita la motor, cu curatat de admisie, etc. PCV-ul a fost schimbat inainte sa o cumpar eu.

Cu ocazia asta a primit si emblema GTI de pe hayon (masina a fost comandata fara). O aveam cumparata inca din Decembrie. Atasata si schema de montaj daca intereseaza pe cineva.

Daca tot am fost la reprezentanta am intrebat si de actiunea de chemare in service pentru schimbarea bobinelor, dar mi-au spus ca pe aceasta serie de sasiu nu este inregistrata nicio astfel de actiune :(

 

Si ceva de azi-dimineata :D

 

 

 

 

IMG_20160210_143520.jpg

IMG_20160210_143448.jpg

Modificat de PUG
Link către comentariu

Astazi a primit stergatoare noi Bosch, fata, spate, am luat si buretii anti depunere gheata pentru usile din fata. Trebuie sa vad cum ii montez.

A venit si cam follower-ul. Nu imi vine sa cred ce mic si scump este:))) zici ca e un degetar. Am luat ieri si 4 kituri de "reparatie" injectoare (daca tot desfac acolo).

Link către comentariu

Ai hotarat unde cureti admisia? Daca dai admisia jos, vei schimba si cam follower-ul foarte usor cu aceeasi ocazie. Recomand sa faci asta atunci pt a nu mai desface conductele de pe pompa si risca sa ai pierderi de combustibil pe acolo pt ca este un banjo-bolt.

Link către comentariu

Asa mi se pare si mie :(  offff

Atunci nu mi-am dat seama...apoi am spus ca poate asa trebuie, dar acum ca mi-ai spus, am pus bolobocul pe ea si nu este perfect dreapta. Offff...si am spus ca nu o pun eu si ma duc la niste profesionisti sa o monteze...sunt plin de nervi.

Link către comentariu

Se poate dezlipi si relipi fara probleme, doar ca vei pune literele independent. Cu nylon de pescuit bagat pe sub fiecare litera, stergi apoi cu spirt adezivul ramas. Dupa aceea, la baza dorita a noului scris lipesti o banda de ceva gen hartie de mascare, duct tape, sau orice altceva ce se dezlipeste usor. Cu noua referinta real orizontala marchezi si lateralele si lipesti literele iarasi. Cred ca trebuie sa le pui iara banda dubluadeziva pt a fi sigur ca stau lipite bine. 

Link către comentariu

Pai da...dar nu mi se pare normal sa ma chinui atata din moment ce ei nu au fost in stare sa o puna cum trebuie. Ar trebui sa ma duc inapoi la ei si sa imi comande alta inscriptie, deoarece chiar ei au spus ca dupa fiecare eliminare de inscriptie, trebuie pusa una noua.

Link către comentariu

Aaaaaa...perfect atunci. Ia atitudine pt ca ai dat bani pt a arata masina cumva si ei au gresit. Asadar, mergi cat mai repede inapoi si repeta operatiunea. Nu lasa lucrurile asta pt ca de asta suntem ca si tara acolo unde suntem si serviciile se presteaza de multe ori sub orice critica.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Intre timp masina primit o curatare de admisie la Alex (APR), (nu era foarte incarcata, se vede), schimbat Camfollower-ul pentru linistea mea (cel vechi era intr-o stare buna). Urmeaza schimb de distributie si bujii NGK Iridium (sunt inca cele originale pe masina).

https://goo.gl/photos/ojEDEmLqHRuUSjv47

https://goo.gl/photos/V6MuuoPd8LW6dTRLA

https://goo.gl/photos/9zM4sGWufTr8Lgtq8

Intre timp, Alex a constatat ca masina a fost lovita in fata. Dupa lungi investigatii am dedus ca a fost lovita de catre proprietarul anterior celui de la care am cumparat-o eu si a fost facuta pe casco. Ma gandeam sa ii dau in judecata pe cei de la Porsche, unde am facut verificarea pentru cumparare si unde am dat 300 lei sa imi spuna ca trebuie sa schimb becul de la torpedou si stergatoarele fata, dar am renuntat. Sa nu mai vorbim ca am avut si doua pile acolo. Asta este, am trecut peste momentul acela si mi-am dat seama de o vorba foarte adevarata "de ce ti-e frica, nu scapi". Adica nu ma deranja sa aiba probleme tehnice, etc., voiam doar sa stiu ca nu a fost lovita, mai ales la cat am dat pe ea. Propriatarul anterior mi-a spus ca timp de 3 ani cat a fost la el nu a stiut nimic si tind sa il cred.

Am facut deja peste 5500 km de cand o am, foarte mult pentru mine :rolleyes:, imi place mult masina, dar nu imi vine sa cred ca desi mi-am dorit si am visat mult timp la DSG, nu prea pot sa zic ca ma incanta la drum lung si deja mi-e dor de manuala :( chiar nu credeam ca o sa patesc asta...se pare ca automata nu este pentru mine...

Inscriptionarea de pe spate am dat-o jos deoarece dupa ce am mers inapoi la reprezentanta sa le arat ca este pusa stramb, s-au adunat vreo 10 baieti de acolo si toti ziceau, nu dom'le, e pusa bine. Am renuntat sa ma mai cert cu ei, am luat masina si am plecat. In fine, parca acum imi place oricum mai mult cum arata fara.

 

https://goo.gl/photos/s5eXqRW3jCAHY6ap9

Modificat de PUG
Link către comentariu

Prima si ultima data cand am folosit launch control. Mi s-a parut cam incontrolabila in treapta 1 si mi se pare cam inuman sa ii fac masinii mele asa ceva :)))

Scuze pentru calitatea filmarii, dar aveam sticla de la camera sparta :P

https://goo.gl/photos/ibDN8FJrzoYezWoN9

Link către comentariu
  • 3 months later...

A plecat si al doilea set de capacele jante...

Astazi...ziua in amiaza mare...in fata firmei unde lucrez...relativ in centru...no comment :mellow:

ahh...mi-a zgariat si jantele

 

Capacele.jpg

Modificat de PUG
Link către comentariu

Nasol :(  Am patit-o si eu de cateva ori... Odata mi-au furat si suruburile de la roti si mi-au zgariat jantele :( Si m-am si trezit dupa vreo 60km ca am mers in antifurturi...

Link către comentariu

dap

Acum am constatat ca a incercat sa fure si capacelele unui prieten care era cu mine...dar se pare ca nu a putut

95691e84-fd5d-49db-b8a5-2fb65ef689b0.jpg

Link către comentariu

Pff. Asta e tara in care traim. Ce ai mai facut cu masina? Nu ai mai dat niciun semn. Parca ai dat comanda de 7R ?

Link către comentariu
  • taz21 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!