Jump to content

My VW Passat CC Black


Flaghy

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos! Pe cand un kit exterior R-Line :D ?

 

Ohoooo  salut salut ! acum suntem amandoi pe VW. 

 

Momentan fara pachet R-line , si fara transformari in facelift  . Poate doar daca le gasesc la pret bun  :)) , ai vazut ca nu merita banii bagati, nu toti platesc modificarile, ii bucura ochiul cand vor sa cumpere , dar sa plateasca pretul cerut la vanzare nu vor, toata lumea vrea sub pretul pietei chiar daca ai facut tu retrofituri etc.

 

In schimb volanul R-line imi face cu ochiul .

post-6651-0-13855300-1452593102_thumb.jp

Link către comentariu

Va salut, 

 

Imi poate recomanda cineva vreo solutie cu ce sa ingrijesc cromul la exterior? Solutii tot gasesc, dar sa nu cumpar ceva aiurea, sa fac teste pana nimeresc ceva bun.

 

Am descoperit ca masina are si alarma :) , am lasat-o la spalatorie inchisa si cand a pus jetul de apa pe ea a inceput alarma sa sune :) .

 

Va multumesc. 

Link către comentariu

Am incercat eu la Audi, la trimurile cromate de la usi, cu tot felul de solutii, dar pana la urma niciuna nu a dat randament. Le-am colantat si arata ok.

Link către comentariu

Am incercat eu la Audi, la trimurile cromate de la usi, cu tot felul de solutii, dar pana la urma niciuna nu a dat randament. Le-am colantat si arata ok.

 

 Pai stiu, d'asta imi este frica si mie, sa nu se albeasca cromul cum se intampla la Audi. Daca se albesc le infoliez si gata, dar ma gandeam ca daca previn din timp poate cine stie, scap. 

Link către comentariu

si la mine la fel, sunt trimurile mai urate. si ma tot gandesc cu ce sa le fac.. sunt asa ca si patate.. si dupa ce spal masina raman la fel 

Link către comentariu

Incearca Menzerna Metal polish, se aplica si se sterge cu o laveta de microfibre.  :icon_thumleft:  Insa, atat timp cat vei merge la spalatorii de cartier cu spuma activa concentrata "petele" respective vor reveni, daca nu sunt deja compromise.

Link către comentariu

Multumesc mult Cosmin ZKG , am sa ma uit azi sa vad pe unde gasesc.

 

Momentan arata bine, n-am de ce sa ma plang, intradevar totul pleaca de la spuma activa folosita la spalatorii, ieri dupa ce am spalat masina am luat eu separat la sters tot cromul ala cu o carpa de microfibra , si nu au ramas pete . 

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Va salut.

Am terminat si cu R.A.R-ul, trebuie sa ajung la anaf sa platesc taxa auto si toate cele. 

I-am montat si folie pe fata, chiar un pic mai deschisa decat cea pe spate , are aceasi tenta usor verzuie , nu se vede diferenta intre ele. 

20160206_112436.jpg

20160206_125217.jpg

20160206_142609.jpg

 

Modificat de Flaghy
Link către comentariu

Am si eu pe fata cam la fel, dar nu am dat fetele de usi jos si nu le dadeam pt o folie ,au fost puse perfect la mine fara sa dea fetele jos.

Link către comentariu
1 hour ago, branevl said:

Am si eu pe fata cam la fel, dar nu am dat fetele de usi jos si nu le dadeam pt o folie ,au fost puse perfect la mine fara sa dea fetele jos.

Am mai auzit ca sunt baieti care monteaza fara sa desfaca usa etc, mie imi place mai mult asa ca monteaza folia pe tot geamul in mod egal. Am si incredere in baieti ca tot timpul montez la ei.

 

Branevl esti cumva si pe bmwclub? imi pare nickul cunoscut. 

 

 

 

Modificat de Flaghy
Link către comentariu

Si eu mi-am pus folie si a mers fara sa dea fata de usa jos.

Insa la prima incercare una dintre folii nu s-a lipit bine dedesubt, din cauza ca la CC se tot coboara geamul la deschiderea usii. Am refacut-o pe garantie oricum si acum e totul ok.

Eu mi-am pus modelul avantgarde ceramic, este ceva mai deschisa dar tot cu tenta verde. Cu aceea nu am probl cu "organele" :)

Succes

Link către comentariu

Branevl - si eu am facut trecerea tot de la bmw la passat cc :) 

Bubu182 : DIn frica sa nu se dezlipeasca prefer sa o puna pe tot geamul, am stat cu frica recunosc sa nu rupa vreo clema , vreun fir etc :), am optat pentru o culoare un pic mai inchisa sa nu se vada inauntru seara, sper sa nu am probleme cu politia, ieri am trecut pe langa un filtru de 4,5 polo-uri , dar am scapat. 

 

 

Link către comentariu

Inainte am avut e60, pur si simplu mi s a luat sa il bibilesc mereu, sunt pre pretentioase si stricacioase....in schimb cc -ul e foarte fiabil il am aproape de un an, un singur regret am ca nu am mai luat cutie automata .

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Va salut.

Azi am fost sa inmatriculez masina, ieri am platit taxa auto, asigurarea, am platit toate taxele aferente si degeaba. Dupa ce am stat la coada, surpriza nu au intrat banii de la taxa auto, desi eu am platit taxa cash si aveam dovada platii semnata si stampilata . 

La masina i-am facut revizia ulei + filtre , am schimbat si flansele ca aveam un zgomot ciudat cand viram de volan pe loc si la viteze mici. 

Link către comentariu
  • 4 months later...

Va salut.

Noutati nu avem, ne pregatim pentru schimbul de ulei la cutie si distributie saptamana viitoare.

In rest sunt multumit de masina, am fost la o plimbare prin tara 1300 de km si ma declar multumit. Daca aveam mai multi caluti era si mai bine, in unele depasiri simteam nevoia de ceva mai multi cp. Insa tinand cont ca ma intalnesc destul de rar cu astfel de situati este ok. 

 

20160625_190412.jpg

20160702_220050.jpg

20160704_172248.jpg

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am schimbat distributia, am facut si schimbul de ulei la cutie + rola si cureaua de transmisie.

In rest apa paie si bataie :)) 

IMG-20160802-WA0011.jpg

IMG-20160802-WA0013.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!