Jump to content

My VW Passat CC Black


Flaghy

Postare recomandată

Va salut !

 

La mai putin de o luna dupa ce mi-am vandut fosta masina, m-am apucat de cautat CC. 

 

Nu sunt la primul VW , am mai avut in trecut un Golf 4, 2 l benzina , automat, o super masina pot spune, chiar daca a trecut ceva timp de atunci, tot imi sta gandul la ea.

 

Mai jos atasez cateva poze cu masina Passat CC, 2.0 Diesel bluemotion, DSG, fabricatie 11.2011 o am de aproape o saptamana si pot sa spun ca sunt foarte incantat de ea. Se misca bine pentru calutii pe care ii are, arata bine, pozitia de condus este foarte ok ( am auzit povesti cum ca este prea inalt scaunul, te doare spatele la drum lung etc ) .

 

Urmeaza sa ii fac revizia, schimbul de distributie , si schimbul de ulei la cutie. Din ce am vazut preturile sunt foarte acceptabile comparativ cu fosta masina. 

 

Ca minus lipseste xenonul, optiune care am vrut sa o aiba neaparat, insa cand vorbim despre o masina  second hand , mai greu sa aiba ce dotari vrei , culoare etc, si atunci trebuie sa alegi ce e mai bun din oferta pe care o gasesti.

 

 

 

 

 

 

post-6651-0-28724500-1451907894_thumb.jp

post-6651-0-22669500-1451907904_thumb.jp

post-6651-0-46986200-1451907912_thumb.jp

post-6651-0-45021700-1451907921_thumb.jp

Link către comentariu

Multumesc la fel !!

 

Sa o folosesti sanatos, fara probleme. Este frumoasa !


Ce vroiam sa va mai intreb, se poate face update la navigatie sa am si Romania? 

Multumesc !

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitie, kilometri multi fara probleme !

Am facut eu schimbul de ulei + filtre motor, distributie + pompa apa + antigel, ulei + filtre DSG la porche bucuresti vest, 4200 lei aprox m-a dus totul, masina lasata acolo o zi.

Interiorul este unul deosebit, ceva asemanator am si eu, si toti care o vad sunt "wow"  :D

Link către comentariu

Multumesc mult !! 

 

Da, interiorul este foarte misto, are o culoarea deosebita daia am si ales-o :) .

 

La schimbul de distributie trebuie schimbata si pompa de apa? sau daca tot se umbla acolo este recomandat sa o schimb? Intreb pentru ca nu ma pricep.

Multumesc!

Link către comentariu

Foarte frumoasa mașinuța! Sa te poarte sănătos multe drumuri! :)

Nici eu pe a mea nu am xenon, nu înțeleg cum se configurează unele mașini. :))

Modificat de roberteeel
Link către comentariu

La schimbul de distributie obligatoriu se schimba si pompa de apa (mie cel putin asa mi s-a spus).

Succes!

Multumesc mult !! 

 

Da, interiorul este foarte misto, are o culoarea deosebita daia am si ales-o :) .

 

La schimbul de distributie trebuie schimbata si pompa de apa? sau daca tot se umbla acolo este recomandat sa o schimb? Intreb pentru ca nu ma pricep.

Multumesc!

Link către comentariu

Sa o porti cu placere si fara incidente!

 

Cati km are la bord de vrei sa-i faci distributia? La modelul asta distributia se schimba la 210.000 km.

Link către comentariu

Multumesc la fel!

 

In jur de 160 de mii are masina, am auzit ca se schimba la 180 de mii, nu stiam de 210 .

 

Vreau sa schimb distributia si toate cele sa stau eu linistit. 

 

Pe viitor trebuie sa o incalt cu ceva jante mai mici de iarna. Saptamana trecuta marti cand a ajuns masina acasa, a inceput sa ninga usor, nu am mai stat pe ganduri si i-am pus cauciucuri de iarna direct pe jantele astea pe 18'', totusi cred ca pentru zapada este diametrul cam mare si cauciucul cam lat, sau am eu impresia asta din cauza ca este automata si nu m-am obisnuit inca cu ea. 

 

Pe fosta masina aveam tractiune spate, manuala si mergeam mult mai 'safe' pot spune, bine si jantele de iarna erau pe 16''. 

Link către comentariu

Ma bucur ca iti place :)  , mai bine blocam o banda de mers cand m-am oprit sa fac repede 2,3 poze nu?! 

Link către comentariu

Multi recomanda sa se schimbe la 180 000 ~ , asa stiam si eu cu 210 000 cand am facut la a mea, cei de la Porsche mi-au spus ca la 180 000 trebuie facuta... .

Ca sa stai linistit (mai ales daca nu stii 100% ca are km reali) poti sa o faci si acum, sa stii ca iei totul de la "0" .

Link către comentariu

Multi recomanda sa se schimbe la 180 000 ~ , asa stiam si eu cu 210 000 cand am facut la a mea, cei de la Porsche mi-au spus ca la 180 000 trebuie facuta... .

Ca sa stai linistit (mai ales daca nu stii 100% ca are km reali) poti sa o faci si acum, sa stii ca iei totul de la "0" .

 

Am inteles. 

 

Am carte service, cu tot istoricul,trebuie sa ajung la un dealer auto sa verific dupa VIN masina sa vad ca totul corespunde cu ce este in carte .

 

Acum dupa ce ti-ai schimbat distributia, cati km poti face pana o schimbi iarasi?

 

Multumesc mult Bubu182.

Modificat de Flaghy
Link către comentariu

 

Multi recomanda sa se schimbe la 180 000 ~ , asa stiam si eu cu 210 000 cand am facut la a mea, cei de la Porsche mi-au spus ca la 180 000 trebuie facuta... .

Ca sa stai linistit (mai ales daca nu stii 100% ca are km reali) poti sa o faci si acum, sa stii ca iei totul de la "0" .

 

Am inteles. 

 

Am carte service, cu tot istoricul,trebuie sa ajung la un dealer auto sa verific dupa VIN masina sa vad ca totul corespunde cu ce este in carte .

 

Acum dupa ce ti-ai schimbat distributia, cati km poti face pana o schimbi iarasi?

 

Multumesc mult Bubu182.

 

Teoretic inca 180 000 km .. :)

Link către comentariu

Am verificat masinuta. Totul este ca in cartea service, intrari, kilometri etc.

 

Acuma in urma discutilor cu schimbul de ulei la cutie, care pentru unii este long life si nu se schimba, iar pentru altii se schimba. La mine fostul posesor a schimbat uleiul la cutie de doua ori, intre 60-65 de mii de km, si respectiv 125 de mii km .

 

Iar la 125 de mii este schimbata si distributia, scrie ca sunt schimbate curelele si pompa de apa, insa nimic si de role. Sa inteleg ca sunt schimbate si rolele sau nu?! 

Link către comentariu

Uleiul la cutie se schimba la 60000 km, distributia se schimba la 210000. Daca a schimbat-o la 125000 ceva nu e in regula.

Modificat de Clawoodyou
Link către comentariu

Uleiul la cutie se schimba la 60000 km, distributia se schimba la 210000. Daca a schimbat-o la 125000 ceva nu e in regula.

 

Da, am inteles ca se schimba distributia intre 180 si 210 mii km, d'asta incerc sa aflu de ce a schimbat-o asa rapid, poate a schimbat decat curelele si pompa, fara role etc, nu stiu ce sa zic.

 

Oricum trebuie sa ajung la service sa ii fac revizia, verific si distributia, oricum am in plan sa o schimb, dar daca mai pot amana , 2,3 luni , atunci prefer sa o inscriu repede sa termin cu toate actele sa nu stau 3 luni cu numere rosii. 

 

Va multumesc mult ! 

Link către comentariu

Eu am schimbat-o la 180 k km si arata foarte bine tinea lejer cat zice in carte 210k km. Daca a schimbat-o la 120k km in reprezentanta sigur a schimbat si rolele, eu as sta linistit cel putin pana la 210 mii, poate asa a vrut omul sa o schimbe mai devreme nu vad nimic suspect in asta.

Fabrica zice asa la cele inainte de 2010 se schimba la 180 si dupa 2010 la 210 mii.

Modificat de branevl
Link către comentariu

Nu e nimeni nebun sa arunce cu banii aiurea si sa schimbe distributia la jumate din numarul de km recomandati de producator. Nici macar nu poti acuza vechimea...mie unul mi se pare destul de ciudat, verifica bine la reprezentanta daca s-a schimbat sa nu fie vreo greseala ceva.

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara probleme ! :)  ca eu la a mea deja am prima problema dupa 5 luni .. :))  

Link către comentariu

Multumesc mult !!

Da, interiorul este foarte misto, are o culoarea deosebita daia am si ales-o :) .

La schimbul de distributie trebuie schimbata si pompa de apa? sau daca tot se umbla acolo este recomandat sa o schimb? Intreb pentru ca nu ma pricep.

Multumesc!

Doar manopera ca sa schimbi pompa de apa costa cât. ..pompa.schimba pompa ca sa nu ai surprize și sa nu ști de unde vin.si plus ca de la o pompa de apa....sa strici motorul.
Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara probleme ! :)  ca eu la a mea deja am prima problema dupa 5 luni .. :))  

 

Multumesc mult !! Imi pare rau sa aud, sper ca nu e nimic nasol.

 

Eu am schimbat-o la 180 k km si arata foarte bine tinea lejer cat zice in carte 210k km. Daca a schimbat-o la 120k km in reprezentanta sigur a schimbat si rolele, eu as sta linistit cel putin pana la 210 mii, poate asa a vrut omul sa o schimbe mai devreme nu vad nimic suspect in asta.

Fabrica zice asa la cele inainte de 2010 se schimba la 180 si dupa 2010 la 210 mii.

 

Pai asa m-am gandit si eu, nu cred ca e nimic rau daca o schimba inainte de termern.  Multumesc mult !! 

Link către comentariu

da, este superba... si interiorul ala deosebit, face toti banii !

Link către comentariu

Nu e nimeni nebun sa arunce cu banii aiurea si sa schimbe distributia la jumate din numarul de km recomandati de producator. Nici macar nu poti acuza vechimea...mie unul mi se pare destul de ciudat, verifica bine la reprezentanta daca s-a schimbat sa nu fie vreo greseala ceva.

 

Am verificat, cum am scris mai sus.

 

Masina are carte service, unde sunt trecute toate intrarile, unde am vazut ce a schimbat si ce nu, si din cauza asta am confruntat si la reprezentanta ca nu credeam nici eu, unde mi-au confirmat ca este ca in carte. Tot ei mi-au spus sa stau linistit cand au vazut ca este distributia schimbata, are si bateria plus discurile si placutele de frana plus alte beculete schimbate in ultima perioada. 

 

Oricum o verific cand ajung la service si va tin la curent !

 

Va multumesc mult ! 

 

Multumesc mult !!

Da, interiorul este foarte misto, are o culoarea deosebita daia am si ales-o :) .

La schimbul de distributie trebuie schimbata si pompa de apa? sau daca tot se umbla acolo este recomandat sa o schimb? Intreb pentru ca nu ma pricep.

Multumesc!

Doar manopera ca sa schimbi pompa de apa costa cât. ..pompa.schimba pompa ca sa nu ai surprize și sa nu ști de unde vin.si plus ca de la o pompa de apa....sa strici motorul.

 

 

Salut, am sa schimb si pompa de apa cand schimb distributia, toti recomanda. Mersi mult ! 

 

da, este superba... si interiorul ala deosebit, face toti banii !

 

Multumesc mult !!

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!