Jump to content

Golf 5 GT


MRC

Postare recomandată

  • 1 month later...

Momentan vanzarea masinii se amana pe termen nedeterminat.

Am schimbat azi sonda lambda si pare ca s-a imbunatatit consumul, dar asta voi vedea in timp. Si sa ma f÷t in mufa aia de la sonda prinsa pe sub masina. 

Maine ma duc sa iau din dezmembrari piesele pentru retrofitul geamurilor electrice pe spate si cred ca ma si apuc de ele.

Am o mica scurgere de ulei pe la semeringul de la capacul distributiei, ca nimeni nu mi-a zis ca trebuie schimbat si ala cand se demonteaza pe acolo. I-am pus gand rau si lui, cat de curand il execut.

Link către comentariu

Treaba cu geamurile a cazut momentan.

Am dat comanda de semering, 40 lei Victor Reinz. Acum sa vad cand are timp mecanicul s-o rezolve.

Dupa schimbarea sondei pare ca s-a imbunatatit consumul, dar pare ca nu mai trage cum trebuie. E normal sa faca asa? Pun asta pe seama faptului ca nu s-a obisnuit sonda cu ECU.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am schimbat N75 si semeringul problematic.

Masina intra la vanzare. Maine voi posta si anuntul in sectiunea de vanzari.

Sper din tot sufletul ca masina sa ramana la un pasionat, aici pe vwforum. As pastra-o fara discutie,  pentru ca e o masina buna, dar in maxim doua luni voi pleca din tara si nu e ok ca masina sa stea pe dreapta cativa ani.

Modificat de MRC
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!