Jump to content

Golf 5 GT


MRC

Postare recomandată

Frumoasa masinuta ! :D Sa o stapanesti sanatos si fara alte incidente !

Eu sunt inca la stadiul de cautat RCD510 , dar vreau neaparat si camera de marsarier . Pana sa vad preturile eram hotarata ca o sa aleg varianta care se monteaza in sigla dar acum nu stiu ce sa mai zic :))

Modificat de Yka's
Double post
Link către comentariu

Arata foarte bine masina si sunt curios cum o sa se prezinte pe parcurs.

Acum parca ma oftic putin ca nu am luat si eu o benzina turbo >.<

Link către comentariu

Multumesc, multumesc!

Dupa 4 ani cu un Golf Diesel, am zis ca am nevoie de o benzinara turbo. Si nu regret alegerea facuta, e exact ce imi doream!

Drachenblut, de cealalta masina am avut grija si am investit destul de mult, suflet si $$$. Nu se va schimba regula nici aici.

Yka, in legatura cu camera, la fel eram si eu setat pe cea din sigla ... asta pana sa vad pretul. Doar sa apara vreo una la un pret prea bun, altfel nu ma complic.

Dupa ce fac evacuarea, ma voi apuca de cautat camere ... vedem ce va iesi.

Link către comentariu

Te las pe tine primul ca sa am de unde sa ma inspir :)) 

Spor la cautat ! Eu oricum mai am multe de facut pana sa ajung la camera ...

Link către comentariu

No imi pare rau de fosta masina, e aiurea rau sa ramai fara munca ta din cauze d'astea proaste.

Oricum, tot raul spre bine ca sa zic asa, bafta cu evacuarea.

Dupa ce puneti tu si Yka camere cu rcd-uri incep si eu sa caut :P 

Link către comentariu

Eh, tot raul spre bine. Important e ca nimeni din masina n-a patit nimic (eram 4 oameni), pt ca financiar am iesit foarte bine dupa toata istoria asta.

Cu masina cealalta, la parcari laterale, puteam sa parchez milimetric fata de masina din spate. La asta nu-mi prea dau seama unde se termina spatele, probabil din cauza ca luneta e pozitionata un pic mai sus, iar o camera m-ar ajuta destul de mult.

Link către comentariu

am ajuns la concluzia ca o astfel de mufa si cu ceva apple music sau serviciu asemanator este o combinatie buna atat pentru plimbat in oras cat si pentru plimbari mai lungi.

daca pui si un cablu sleeved si nu foarte lung, arata si foarte ok interiorul.

ce nu mi-a placut totusi, faptul ca nu se poate monta unde vrei tu, are niste ghidaje si intra doar sub anumite taste falste.

Link către comentariu

Pentru montat in alte locuri, poti cumpara asa ceva, cu USB-ul adaptat sa incarce telefonul. Pe mine ma interesa sa-l pot monta in fata schimbatorului, pentru ca telefonul il tin in zona aia.

Un di.fm la drum lung e fix ce trebuie :D.

Link către comentariu

Ce mi-am luat eu are doar AUX, pentru ca RCD-ul meu nu are USB. Am dat pe el vreo 7 dolari de pe site-ul de mai sus. 

In link-ul postat gasesti mufa si cu AUX si cu USB.

 

LE: mi s-a pus pata pe R18, BBS CH sau BBS Speedline. Dupa evacuare, asta urmeaza.

Modificat de MRC
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

From China with love, part 2!

Cand am vazut butonul asta visiniu pe aliexpress, am zis ca trebuie sa-l am neaparat! So shiny! :))

Mufa e pt vizualizarea parametrilor cu ajutorul telefonului. Am pus-o pe pozitie si deja am uitat de ea, la cat de mica e :)).

12746564_1057392857650219_1877598514_n.jpg

12442869_1057392850983553_2017078427_n.jpg

Modificat de MRC
Link către comentariu

Sa o folosesti sanatos, fusta!

Hai cu evacuarea!

Modificat de cogdao
Link către comentariu

eu am una de genul (probabil de la alti chinezi) montata din septembrie anul trecut si functioneaza fara probleme pe rcd210

Link către comentariu

A ... e ok. Singurul inconvenient e ca la fiecare conectare cu telefonul trebuie s-o reconectez in mufa OBD, ca altfel nu se face legatura.

Si .. au venit burlanele:

 

87322_n.jpg

9766526_n.jpg

 

 

Cum deja am primit mesaj in legatura cu locul de unde am luat tipsurile, asta e site-ul. Modelul este P040-2/2

Modificat de MRC
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!