Jump to content

Golf 5 GT


MRC

Postare recomandată

Tu stii mai bine ce te intereseaza de la un HU, personal, mi se pare ca un RNS315 si un stick cu harti fac toata treaba.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Frumos cadou ti-a "adus" mosul. Sa te bucuri si sa ai grija de ea cel putin cum ai facut cu vechiul MRC!

Link către comentariu

Multumesc dydu_kuf, asta e planul :D.

 

Bogdan, n-am nevoie de navi si nici de bluetooth, sa aiba ceva stocare externa si sa fie display-ul cat mai mare :)).

 

Dupa baie:

 

post-56805-0-35963000-1450903165_thumb.j

Modificat de MRC
Link către comentariu

Tot treceam pe langa ea prin campus si ma gandeam cum de nu i-ai facut prezentare.. am zis ca poate nu gasesc eu topicul :)

 

Felicitari pt masina si multi km fara probleme! Arata super si cred ca se misca la fel!

Link către comentariu

Cu poza de profil cum faci, ramane in amintirea fostei sau astepti o sesiune profi?

Link către comentariu

Sper ca reusesti tu treaba aia! Sigur se face,cum ti-am zis,daca reusesti imi zici si mie de curiozitate.

 

 

P.S numai sta pe ganduri, urmatorul retrofit cumpara rear view camera de aia originala in sigla.undeva la 500-700 lei este.In primul rand este chiar extraordinar de buna cand dai cu spatele si nu vezi nimic...sunt multi care te claxoneaza si nu te lasa sa iesi,am fost cu o masina cu rear view camera si mi sa parut excelenta din orice punct de vedere!!

Modificat de duku228
Link către comentariu

Sper ca reusesti tu treaba aia! Sigur se face,cum ti-am zis,daca reusesti imi zici si mie de curiozitate.

 

 

P.S numai sta pe ganduri, urmatorul retrofit cumpara rear view camera de aia originala in sigla.undeva la 500-700 lei este.In primul rand este chiar extraordinar de buna cand dai cu spatele si nu vezi nimic...sunt multi care te claxoneaza si nu te lasa sa iesi,am fost cu o masina cu rear view camera si mi sa parut excelenta din orice punct de vedere!!

 

Unde as putea gasi si eu camera in sigla la pretul de 500-700? Eu am vazut preturi de la 1.000 lei in sus.

Link către comentariu

Nu stiu, cand aveam G5 ma uitasem si gasisem pe un facebook cu piese VAG noi kit-ul cu sigla cu camera 600 lei parca..oricum pana in 800 era.Ma gandeam ca tot asa sunt preturile..mi se pare mult prea scump 1000 lei.Ori nu era bine pus pretul,ori cine stie,dar stiu sigur ce am vazut atunci.

Link către comentariu

@duku228 o sa ma mai joc la el, sa vad poate il resuscitez. Daca nu, am gasit pe aliexpress la vreo 40 dolari.

Camera vine dupa evacuare. Urmatoarea piesa care va fi cumparata va fi o fusta spate de R32, voi face evacuarea cum mi-a recomandat Bogdan, abia apoi RVC.

Camera va fi ori in sigla, ori in bara, depinde de buget si de cum gasesc de cumparat.

Am dat comanda si de spray-ul de la Sonax, cu care voi unge wastegate-ul. Am scos un pret super bun pentru el, mult mai bun decat ce se gaseste pe net , numai ca e termenul de livrare un pic mai mare.

Modificat de MRC
Link către comentariu

Scuze de offtopic dar vreau si eu camera in emblema la 500-700 lei  :)) . La pretul ala stiu ca se gaseste doar cea cu montaj in bara. Cea in emblema esti norocos daca o gasesti acum la 1000 lei. Pe net se gaseste de la 1300 ++.

 

Legat de graficul dyno, cuplul a cam oscilat ciudat acolo la fel si puterea. Ai putea face niste loguri la masina sa vezi daca functioneaza turbina.

Link către comentariu

Camera in emblema o gasisem pe ebay pe la vreo 200 euro. Dar nu m-as risca ... nu stiu nimic despre fiabilitatea ei. O sa iau pt bara probabil.

Pun oscilatiile si puterea scazuta pe seama wastegate-ului ... pe care o sa-l rezolv cand imi ajunge spray-ul de la sonax. Si daca tot mai face, il dau jos si il curat.

Modificat de MRC
Link către comentariu

e mai sigura camera din bara, cea din emblema e mai complexa si e predispusa sa se strice.

Link către comentariu

Pai fix la asta ma gandeam si eu. 1000 lei e cea AM, cam 200 dolari pe Aliexpress. OEM am gasit-o la 400 euro pe ebay. Dpmdv nu merita investitia, mai ales ca nu stiu nimic de fiabilitatea mecanismului de rabatare. Va ramane varianta pentru bara.

Link către comentariu

1K0867453A

1K0867454A

 

Sunt cele doua protectii care vin la usile din fata, sa nu se strambe coltul usii din cauza ghetii. Le-am pus aici ca sa nu le pierd :)).

Link către comentariu

Corect, dar ai grija pentru inceput sa cureti foarte bine contra-aripile, sub carenajele de plastic

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Nu era in plan chiar acum, dar am prins o oferta mult prea buna. OEM la culoare!

Mersi Bogdan ca ai fost si ai vazut-o.

20160201_192846.jpg

Modificat de MRC
Link către comentariu

Legat de camera, daca o poti lua oem in emblema merita clar. Eu am de mai bine de 5 ani si nu am avut probleme sa se blocheze la deschidere sau mai stiu eu ce mecanic. 

Camera daca e pusa in bara deasupra nr in primul rand pe vremea asta devine inutilizabila si in al doilea rand are un alt unghi de vizualizare. Mai mic si cu mai putina profunzime, cel putin asta e parerea mea.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!