Jump to content

Golf 5 1.6 FSI


M1st3r

Postare recomandată

Golf 5 1.6 FSI 115cp 2006, benzina, 6 trepete, pachet sport.

Geamuri electrice (se ridica sau se coboara si din telecomanda) si incalzite, scaune din piele incalzite, dublu climatronic, oglinda heliomata electronica, posibilitatea de anulare din buton ESP,

proiectoare, Radio + CD (pe viitor vreau sa il schimb cu un touchscreen), senzori de ploaie si de lumina.

Jante aliaj 225/45/R17 vara, Jante tabla 195/65/r15 iarna.

Am cumparat-o in noiembrie 2015.

 

post-160052-0-78170500-1449874699_thumb.post-160052-0-11037300-1449874700_thumb.post-160052-0-42531100-1449874700_thumb.post-160052-0-71103500-1449874700_thumb.post-160052-0-03513800-1449874701_thumb.post-160052-0-37978900-1449874701_thumb.

Modificat de M1st3r
Link către comentariu

salut, sigur e "full option"?

 

sa o stapanesti sanatos.

Ai dreptate nu este full option.

Acum m-am uitat pe internet si am vazut ce inseamna full option.

Am modificat.

 

Multumesc.

Modificat de M1st3r
Link către comentariu

Super masinuta, sa te poarte sanatos :) Are multe dotari, chiar e o incantare pentru ochi :) Cat mai multi km impreuna :D

Link către comentariu

Super masinuta, sa te poarte sanatos :) Are multe dotari, chiar e o incantare pentru ochi :) Cat mai multi km impreuna :D

Multumesc colegu.

 

Am uitat sa spun ca mai are si 12 boxe. :)

Link către comentariu

Bun, deci este un trendline la baza din ce vad, sper sa nu ma insel, la care s-au montat suplimentar cateva chestii GTI style...

Ce inseamna pachet sport? Ca sportline sigur nu e :)

Cele 12 boxe sunt montate suplimentar presupun. Chiar si asa, unde sunt amplasate? 

 

PS: gasesti multe informatii despre Golf 5 pe forum, iti recomand sa citesti aria respectiva  :icon_thumleft:

Link către comentariu

Bun, deci este un trendline la baza din ce vad, sper sa nu ma insel, la care s-au montat suplimentar cateva chestii GTI style...

Ce inseamna pachet sport? Ca sportline sigur nu e :)

Cele 12 boxe sunt montate suplimentar presupun. Chiar si asa, unde sunt amplasate? 

 

PS: gasesti multe informatii despre Golf 5 pe forum, iti recomand sa citesti aria respectiva  :icon_thumleft:

Pai pachet sport ma gandeam ca ar insemna: Extensie bara fata-spate R-line, scaunele de tip recaro, volan sport 3 spite, garda joasa datorita amortizoarelor sport.

Este o masina facuta pe comanda, iar cele 12 boxe sunt amplasate in toata masina si din ce mi-am dat seama 4 sunt pentru bass (sunt mari), 2 pentru medii (sunt medii ca marime), 6 pentru inalte (mai mici de genul tweetere-lor).

Bass-ul la interior se aude din spate ca un subwoofer.

Pozele de mai jos reflecta aranjamentul boxelor la interior.

 

post-160052-0-82343500-1450015241_thumb.post-160052-0-10328600-1450015242_thumb.post-160052-0-35709200-1450015242_thumb.post-160052-0-60280800-1450015242_thumb.post-160052-0-86688600-1450015242_thumb.

Modificat de M1st3r
Link către comentariu

Apreciez intentia buna de a-mi raspunde detaliat, insa nu stiu cu ce sa incep.

Din punctul meu de vedere situatia e in felul urmator:

1. Extensiile nu sunt de R Line, and if u ask me sunt doar piese after market similare celor de GTI

2. Nu vad nimic jos la masina, poate fi ori suspensia de sportline, ori ceva similar after market (avand in vedere ca masina NU este sportline)

3. Interiorul : - scaunele NU sunt scoica. Cauta scaunele scoica de R32 (optionale) si ai sa vezi diferenta... sper

- am mai zis si in alt topic si spun si aici, nu este nimic facut "pe comanda", pentru ca nu sta VW sa personalizeze interiorul la 1 singur Golf. Deci - interiorul este RETAPITAT (si nu stiu cat de ok este pentru airbag-uri cursatura aia laterala de la scaune), iar scaunele sunt luate de pe un GTI. Sunt multe chestii care nu isi au rostul acolo si nu sunt OEM - ornamentele de la volan, chestia aia "cromata" de la scrumiera...

4. Boxele... serios... citeste macar cartea masinii sa iti faci MACAR o idee vaga despre ce e in ea. Cum sa incercuiesti ca ai boxe in plafoniera ?! Cauta W8 pe forum...

Avand in vedere echiparea masinii, din fabrica am mari dubii ca a iesit cu boxe in partea de sus a usilor din fata. E posibil nici pe spate sa nu fie 2 pe fiecare parte.

In concluzie, nu ma intelege gresit, dar cand cumperi o masina de genul asta cred ca e important sa te interesezi si sa nu crezi tot ce ti se spune...

Pentru asta e forumul si fix pentru situatii de genul gasesti N topic-uri cu informatii utile.

I rest my case.

Link către comentariu

Apreciez intentia buna de a-mi raspunde detaliat, insa nu stiu cu ce sa incep.

Din punctul meu de vedere situatia e in felul urmator:

1. Extensiile nu sunt de R Line, and if u ask me sunt doar piese after market similare celor de GTI

2. Nu vad nimic jos la masina, poate fi ori suspensia de sportline, ori ceva similar after market (avand in vedere ca masina NU este sportline)

3. Interiorul : - scaunele NU sunt scoica. Cauta scaunele scoica de R32 (optionale) si ai sa vezi diferenta... sper

                     - am mai zis si in alt topic si spun si aici, nu este nimic facut "pe comanda", pentru ca nu sta VW sa personalizeze interiorul la 1 singur Golf. Deci - interiorul este RETAPITAT (si nu stiu cat de ok este pentru airbag-uri cursatura aia laterala de la scaune), iar scaunele sunt luate de pe un GTI. Sunt multe chestii care nu isi au rostul acolo si nu sunt OEM - ornamentele de la volan, chestia aia "cromata" de la scrumiera...

4. Boxele... serios... citeste macar cartea masinii sa iti faci MACAR o idee vaga despre ce e in ea. Cum sa incercuiesti ca ai boxe in plafoniera ?! Cauta W12 pe forum...

Avand in vedere echiparea masinii, din fabrica am mari dubii ca a iesit cu boxe in partea de sus a usilor din fata. E posibil nici pe spate sa nu fie 2 pe fiecare parte.

 

In concluzie, nu ma intelege gresit, dar cand cumperi o masina de genul asta cred ca e important sa te interesezi si sa nu crezi tot ce ti se spune...

Pentru asta e forumul si fix pentru situatii de genul gasesti N topic-uri cu informatii utile.

 

I rest my case.

La sport nu te contrazic (desi arata sport) ca nu ma pricep si nici la interior (desi e diferit personalizat) dar boxele pe auzite.

Am fost special jos la masina sa ascult daca se aude ceva in toate boxele pe care le-am incercuit. In alea mici de pe plafonul masinii, de langa oglinda si din spate sus se aud inalte gen voce etc, in cele mari bass-ul iar daca pui mana iese aer pe gaurelele alea mici iar pe cele de la usi sus langa maner se aude si bass si inalte. Asta cu boxele se poate testa daca ai timp uneori pe un weekend ca suntem amandoi din Bucuresti.

Link către comentariu

"Boxele" din plafoniera de fapt sunt pt microfonul bluetooth pt cine are. Mai exact cel din dreapta are locas. Pe cand in stanga este doar de design.

79429284_1_644x461_plafoniera-vw-golf-5-

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

"Boxele" din plafoniera de fapt sunt pt microfonul bluetooth pt cine are. Mai exact cel din dreapta are locas. Pe cand in stanga este doar de design.

79429284_1_644x461_plafoniera-vw-golf-5-

Ai dreptate!
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!