Jump to content

Golf 6 Variant | Highline | TDI | DSG


rudolf.s

Postare recomandată

Solutie exista pe fata. Avem colegi care au pus aripi Srz tech. Sunt de fibra, aprox 4xx euro perechea.

 

Link către comentariu

La care aripi ating ? Eu sunt cu 8j et 35 si mi-au atins ff putin la aripile spate in brida de prindere a barii spate...

 

Link către comentariu

Si pe fata si pe spate ating cate putin. E ciudat sa nu iti atinga cu ET35 si latime de 8 pe Golf 6. Pe Bora am avut ET35 dar acolo era diferit.

Aripile SRS Tech nu sunt bune pe Variant. Si sunt vreo 450 €. Atat nu merita toata operatiunea. Mai bine iau alte jante cu ET43.

Link către comentariu

et 35 8j ......tot pe variant ....foarte ciudat...eu merg cu masina incarcata (dupa ce ca e ea lasata ,eu o "cobor " si mai mult ) si nu au atins....

IMG_7992.JPG

Link către comentariu

La asa mica diferenta de ET, mai bine fender screw mode si se rezolva pe fata.

Link către comentariu

Foarte ciudat ca avem diferentele astea...uite asta e poza cu jantele vechi 8j si et 40....nu atingeau DELOC 

image1 (1).png

Modificat de motanelul
Link către comentariu

Și pe mine m-a surprins ca freacă. Nu ma așteptam.

Link către comentariu

Ma uitam la pozele tale....ce dimensiune ai la anvelope ? 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Mda. Se pare ca s-a elucidat misterul. Am cumpărat jantele cu anvelopele astea și din anunț știam ca sunt 225/40/18. Uitându-mă azi mai atent,  am văzut ca sunt de fapt 225/45/18. Asta ar fi explicația de ce freacă.  Am găsit azi și am luat un set de cauciucuri noi Bridgestone Potenza S001 225/40/18. Urmează sa le pun, sa fac geometria și vedem atunci dacă mai freacă.  Sper sa nu.

Modificat de rudolf.s
Link către comentariu

Nais. Seamana teribil cu a mea. Spor la modificat in continuare. 

Oare nu exista o solutie a a pune led in lămpile oem ? Mie îmi place mai mult cum arata. 

Link către comentariu

Nu. Eu am faruri cu DRL pe led si xenon. La lampile de pe spate ma refer. Mie aspectul exterior imi place, as pune becuri cu led in schimb, daca s-ar putea.

Link către comentariu

Teoretic se poate. Eu am luat stopurile cu led dar poți pune leduri cu soclu de bec și în cele originale.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!