Jump to content

Golf 7 - 1.2 TSI Euro 6, 110 hp -


danielupu

Postare recomandată

Nu cred ca ai citit postul meu corect. Tocmai ce am spus ca Ma intereseaza latimea, tocmai de aia nu vreau 225 pt ca mi se par prea late. 215 imi pare latimea ideala. Am nevoie de putin ajutor la alegerea jantei...

Link către comentariu

Nu merg, nu sunt omologate. Foloseste ce recomanda producatorul. Marja aia e irelevanta. Asa se pot pune si 245/45 R16 care difera doar cu 0.8% diametru fata de 205/55 R16.

 

215/55 e dimensiune de Passat B6, B7. Un golf cu asa ceva arata foarte rau.

205/55 R16 sau jante 17" 225/45 R17, 205/50 R17 e simplu. Nu au rost improvizatiile in ceea ce priveste siguranta rutiera.

Plus ca sunt si mai ieftine 205/55 fata de un 215/55 pt ca sunt folosite de multe masini.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Ok am inteles. Multumesc.

Am sa aleg fie varianta clasica: 205/55 R16 fie 205/50 R17.

La doar 5 mm diferenta banuiesc ca diferenta de confort nu e atat de mare?

Jantele pe 17 OEM isi merita banii vs cele aftermarchet? Cu 350 - 500 Ron am gasit multe modele aratoase.

Link către comentariu

Vezi 50/55 este de fapt procent din latimea anvelopei si nu inaltimea in mm a talonului, cum probabil cred ca ai impresia :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Exista posibilitatea de a schimba cutia de viteze manuala cu una automat?

Daca Da atunci care ar fi costurile aproximative si daca poate fi facuta de Vw? ( fara a pierde garantia bineinteles )

Link către comentariu

Costurile ar fi mult mai mari decat daca ai vinde masina si ai cumpara una automata. In nici un caz nu cred ai putea face chestia asta intr-un service vw.

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Daca au decontare directa cu Porsche nu iti face griji o sa iasa ce trebuie, cu repere oem. Bine ca nu ati patit ceva mai grav, ca masina se face ca noua, ai sa vezi!

Link către comentariu

Este neplăcut, însă se repara si cum a spus si colegul, nu se va cunoaște ca a fost lovită. Si eu am reparat mașina la PBN si a ieșit bine, sunt mulțumit. Sa ne spui când se face constatarea, ce anume este afectat. Bafta!

PS. Dacă ai Casco, poate ar fi mai bine sa faci pe Casco al tău cu regres. La RCA mai fac figuri la schimbat piese.

Link către comentariu

Ooooo, imi pare foarte rau, am patit si eu la fel cu fosta masina Octavia 2 ...in 2011 cand masina nu avea nici macar un an...m-a lovit unul lateral urat de tot, s-au schimbat multe dar totul s-a facut la reprezentanta si a iesit perfect, efectiv nu imi venea sa cred cat de bine!!!! Si sa stii ca pana cand mi-am vandut masina nu am avut probleme cu masina din cauza acelei lucrari . Dar te cred ca asa ceva iti poate strica definitiv sarbatorile si mai ales perceptia de masina noua si virgina... Un an nou mai fericit! Fierul se reapara, noi sa fim bine...

Link către comentariu

Update:

Am fost la centru de constatare Asirom, totul ok, agentul a facut poze a bifat toate defectele vizibile, m-a asigurat ca orice alt defect constatat de cei de la Porsche va fi comunicat lor ulterior.

Am fost si la PBV au facut si ei reconstatarea, evident au gasit mai multe probleme ( piese defecte ).

Acum astept ca cei 2 Asirom si PBV sa se puna de acord, Asirom ul sa dea Ok ul si sa fiu chemat in service.

Aveti idee cat dureaza tot procesul asta?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!