Jump to content

Noul meu cc rline


VW CC

Postare recomandată

Eu am avut un Passat B6 din 2010 si acum am un Passat B7 din 2012. Ambele Variant. Cred ca toate modelele mai nou au suspensiile putin mai rigide. Este diferenta foarte mare intre B7 si B6 din cate am observat eu. Era mult mai confortabil B6 cu jante pe 18 decat B7 cu jante pe 16.. si nu imi explic de ce!

Link către comentariu

...sunt total dezamagit de suspensie...pe 5 ianuarie sunt programat la dealer sa-mi schimbe toata suspensia spate, absolut tot. Nu au fost prea fericiti sa o faca, dar m-am plans pana la boss-ul vw uk, am trimis email-uri peste tot.

...sunt total dezamagit de suspensie...pe 5 ianuarie sunt programat la dealer sa-mi schimbe toata suspensia spate, absolut tot. Nu au fost prea fericiti sa o faca, dar m-am plans pana la boss-ul vw uk, am trimis email-uri peste tot.

...sunt total dezamagit de suspensie...pe 5 ianuarie sunt programat la dealer sa-mi schimbe toata suspensia spate, absolut tot. Nu au fost prea fericiti sa o faca, dar m-am plans pana la boss-ul vw uk, am trimis email-uri peste tot. Mi-au spus ca daca sunt tot nemultumit si dupa aceea, imi dau banii, + inca ceva in plus, inapoi sau pot sa imi aleg alt vw. Aici, dupa tot scandalul, sunt extrem de precauti cu clientii.

Link către comentariu

Nu sunt blocate, au fost testate fiecare in parte. Am folosit diferite presiuni, de la 1.8 la 2.8 , peste 2.2 scutura rau. Impreuna cu 2 tehnicieni (maimutoi) de la vw, am plecat in road test cu alta masina nou-nouta si : nici o problema. Au admis intr-un final ca am dreptate, dar nu au fost in stare sa puna un diagnostic, asa ca cel mai usor pt ei a fost sa-mi ofere variantele postate anterior. Am fost zilele trecute in franta, 4 adulti in masina si ceva bagaje, absolut nici o zgaltaiala. Nu mai stiu ce sa zic. Nu le spun nimic, nu au decat sa schimbe tot pe spate

Nu sunt blocate, au fost testate fiecare in parte. Am folosit diferite presiuni, de la 1.8 la 2.8 , peste 2.2 scutura rau. Impreuna cu 2 tehnicieni (maimutoi) de la vw, am plecat in road test cu alta masina nou-nouta si : nici o problema. Au admis intr-un final ca am dreptate, dar nu au fost in stare sa puna un diagnostic, asa ca cel mai usor pt ei a fost sa-mi ofere variantele postate anterior. Am fost zilele trecute in franta, 4 adulti in masina si ceva bagaje, absolut nici o zgaltaiala. Nu mai stiu ce sa zic. Nu le spun nimic, nu au decat sa schimbe tot pe spate

Link către comentariu

Nu sunt blocate, au fost testate fiecare in parte. Am folosit diferite presiuni, de la 1.8 la 2.8 , peste 2.2 scutura rau. Impreuna cu 2 tehnicieni (maimutoi) de la vw, am plecat in road test cu alta masina nou-nouta si : nici o problema. Au admis intr-un final ca am dreptate, dar nu au fost in stare sa puna un diagnostic, asa ca cel mai usor pt ei a fost sa-mi ofere variantele postate anterior. Am fost zilele trecute in franta, 4 adulti in masina si ceva bagaje, absolut nici o zgaltaiala. Nu mai stiu ce sa zic. Nu le spun nimic, nu au decat sa schimbe tot pe spate

Link către comentariu

E frustrant, apas ,,send" o singura data si se trimite greu, dupa care se posteaza de 2-3 ori. Imi pare rau

E frustrant, apas ,,send" o singura data si se trimite greu, dupa care se posteaza de 2-3 ori. Imi pare rau

Link către comentariu

Stiu ca suna aiurea, dar au verificat daca sunt scoase calele acelea care blocheaza arcurile sa stea destinse pentru a facilita urcarea/cborarea de pe trailer, tren, la transport ?

 

Au fost mai multe cazuri din astea, cel putin la Skoda povesteau baietii de pe briskoda.net. Unii au mers si cate 10,000km cu arcurile blocate :(

Link către comentariu

Uite ca nu am stiut asta, o sa le spun sa verifice. Dar ma gandesc ca ar fi vazut cand au ridicat masina pe rampa cu rotile date jos... .

Eu pot sa le vad fara sa ridic masina ?

Link către comentariu

Nu am stiut unde sa postez ...asa ca va urez aici, la toti colegii de forum un Craciun Fericit !!! [emoji322][emoji322][emoji322]

Nu am stiut unde sa postez ...asa ca va urez aici, la toti colegii de forum un Craciun Fericit !!! [emoji322][emoji322][emoji322]

Link către comentariu
  • 2 months later...

Astazi mi-am cumparat niste jante pt cauciucurile de vara, inca sunt in cutii in masina. Dupa ce le pun pe masina, atasez si niste poze

image.jpeg

Link către comentariu

Gata ! Le-am pus pe masina, mie imi plac de mor, mai mult decat cele cu care a venit masina. In ceea ce priveste suspensia : au schimbat absolut tot ce presupune tren de rulare, suspensie (telescoape, arcuri etc) nu mai face acelasi zgomot dar nici nu este ,,liniste deplina". Nu stiu de ce nu pot sa incarc poze, imi spune ca nu mai mari de 1mega. Nu stiu ce sa fac.

Link către comentariu

Foarte frumoase, sunt aftermarket nu? cat au costat? de curiozitate :D

Mare grija la borduri si gropi.

Link către comentariu

Multumesc ! Da, sunt aftermarket, 290£. Am gasit 4xinterlagos, oem, la 300£, dar frecate de borduri, ma costa prea mult sa le aranjez.

Link către comentariu

Astazi mi-am schimbat lampile din portiere cu unele care proiecteaza sigla vw pe asfalt

image.jpeg

Link către comentariu

Sa le invarti cu placere, ii vin bine noile jante.

Masina arata cum trebuie, pana deschizi usa si apare sigla pe asfalt. Parerea mea e ca nu au ce cauta acolo, dar daca tie iti plac asta conteaza. 

Spor in continuare ! 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Astazi am atins 23333 mile (37332 km)...una peste alta : multumit !

image.jpeg

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Salut ! Mi-am comandat un set de jante AXE EX14 Deep Concave pe 19 + cauciucuri Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 235/35R19 91Y XL (EA70). Mi le livreaza Pe 9 mai, atunci o sa pun si niste poze cu ele pe masina mea. (In poza este un scirocco echipat cu astfel de jante). Am vazut un cc alb echipat cu tipul asta de jante pe 19" si arata bestial.

image.jpeg

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!