Jump to content

Noul meu cc rline


VW CC

Postare recomandată

Foarte frumoasa masina, daca ne uitam la modelele stock, CC-ul vechi parca e ceva mai reusit cel putin la fata decat acesta nou.

Daca ne uitam la R-line, pare mai tare CC-ul nou, cel putin in opinia mea :)

 

Sa o stapanesti cu placere si fara probleme  :D

Link către comentariu

Big Like !  :icon_thumright:

 

IMO, CC-ul ramane VW-ul cu cel mai frumos interior ever.

DPDV exterior, desi imi plac ambele variante de CC, e greu de ales intre sportivitatea primului - pe care l-ai avut si tu si eleganta celui de-al doilea, cel curent al tau.

 

Anyway, scaunele sport cu piele Vienna, decorul brushed alu si varianta actuala de climatronic, completat de volanul R, fac un tablou perfect. Mai ales noaptea, cu reflexiile rosii ale "submarine lights-urilor" pe brushed alu...

 

Se poate trece cu vederea plasticul dur dintre scaune si de pe usa torpedoului, reminiscente ale anului 2005 cand a aparut B6-le. Pacat ca nu au lucrat la plastice, caci diferenta de pret fata de B6/B7 ar fi fost un fel de "noblesse oblige" si pentru cele 2 repere anterior mentionate. 

 

Sa te bucuri de el...  :D

Modificat de 75NOR
Link către comentariu

Frumoasa masina. Cel mai mult imi place volanul ăla R. :)

S-o stăpânești sănătos! :D

Modificat de roberteeel
Link către comentariu

Multumesc ! Nu stiu ce asi mai putea schimba la ea...ma gandesc la jante, ce are acum nu-mi plac deloc.

Link către comentariu

Ai dreptate, imi plac de mor si cred ca pe 17" ar fi perfect dpdv al confortului. Cu astea pe 18", chiar si cand o setez pe ,,confort" tot simt fiecare groapa

Link către comentariu

Acum, sa vad ce gasesc. OEM sunt destul de scumpe, after market e plin pe aici pe ebay, chiar si pe 17 gasesti uneori.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am gasit ceva pe 19"...imi plac, sunt ieftine dar...cred ca se duce naibii confortul

post-159318-1447017754367_thumb.jpg

Link către comentariu

Multumesc !!! La cat am scos din buzunar...mai am bani doar pt bradul de craciun (sper) [emoji12]

Multumesc !!! La cat am scos din buzunar...mai am bani doar pt bradul de craciun (sper) [emoji12]

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

frumoasa..cit mai multi km fara probleme

La R-line nu trebuia sa ai pedalele si footrest din aluminium!??...sau nu este o regula

Btw nu iti este greu sa conduci cu volan pe partea dreapta in Romania?

Modificat de GP-05-GB
Link către comentariu

Asa este, nu trebuia. Nu nu-mi este greu, depasirile le fac din lung, nu din bara celui din fata mea...in rest, ajung doar de 2-3 ori pe an acasa si ma abtin de la nebunii pe sosele (am 41 de ani, din care 22 de condus si cred ca am cam experimentat multe chestii cu masini mult mai puternice [emoji12])

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Multumesc !Ar arata super dar...si cu 18" scutura ca dracu' chiar si cu setarea de confort.

Link către comentariu

vezi bucsele spate de la bascula atunci!

aceesi pb a avut-o varul meu cu dcc ul si alea le-am gasit vinovate

mai exact bucsele cu suruburile excentrice (de unde se regleaza directia axei spate)

daca scutura de spate  nu calca bine roata pe asfalt!

 

eu am 19 Sagita si nu ma scutura deloc!

Modificat de JohnnyCiorobea
Link către comentariu

Am fost la dealer, masina e aproape noua, totul e in regula. Am fost si la un service detinut de un prieten : totul in regula. Am pus 4 jante pe 17" cu dunlop si ... Surpriza, diferenta de la cer la pamant, chiar si cu setarea sport a fost mai confortabila decat cu 18" pe set confort. Nu stiu ce sa mai zic, eram mai fericit cu suspensia normala de pe vechiul cc. Asta are sub 7000 km si topaie ca naiba

Link către comentariu

sincer si eu am fugit de DCC...in primul rand costul lor si fiabilitatea..

sa nu fie si de anvelope ceva uitate la anvelopele spate sa fie vreuna deformata putin ca e de ajuns...

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!