Jump to content

Blau 2009 CBAB Passat variant CL


Mihai.Nechifor

Postare recomandată

Din ce am inteles ptr CBAB este doar curea made in germany si asta mi se pare cel mai important. Daca va face zgomot sa faca dar sa tina cat spune

Link către comentariu

Salut

 

Foarte frumoasa masina! Sa o folosesti cu placere si fara probleme!

 

 

Spune-mi te rog la ce foloseste protectia aia neagra la pini de la usi? Merci

Link către comentariu

Merci colegu

Plasticele alea sunt de aspect, sunt foarte multe modele pe ebay, diverse culori

Link către comentariu

Am furat o idee de la un coleg de pe grupul passat B6 de pe facebook si am innegrit trimurile - am folosit colant negru imitatie lemn, luat din Dedeman

 

20160122_182135_zpslptqc8z4.jpg

Link către comentariu

Astept sa fac o poza pe lumina cand scot masina din barlog

Si o poza in configuratia (urata) de iarna

 

20160116_104616_zps7ciwgowp.jpg

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu

S-a votat impotriva noului aspect al trimurilor, in concluzie se va schimba culoarea curand

Asa arata pe lumiina, parca prea mult negru

20160124_133241_zpsngyotnzn.jpg

20160124_133247_zpstxi64him.jpg

 

Si astazi a venit si ultima piesa din puzzelul volan comenzi, maneta de stergatoare fara butoane de CB

 

20160125_112453_zpsyrirjela.jpg

Link către comentariu

Mie unul imi place cum arata si asa! Si cum ai de gand sa le faci? :D 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

       In sfarsit am reusit sa-mi fac timp ptr revizie:

1. Distributie Contitech +role Inna + pompa apa Hepu + termostat OEM + antigel Hepu

2. Ulei motor Ravenol VMP + filtre Mahler

       Sunt multumit ca nu am acel zgomot care se pare ca apare la curele Conti si ca alinierea a facut-o mecanic perfect, nefiind nevoie de nici o modificare.

De asemenea la schimbarea filtrului de motorina am rasuflat usurat ca nu am (inca) span pe instalatie.

De ieri umblu fara clima in asteptarea climei de 20012, pe care am gasit-o la un super pret in UK (sh desigur, dar made in germany)

Mi-a mai ajuns un mic accesoriu pentru portbagaj

s-l1600.jpg

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Adi nu stiu daca imi place mai mult cel nou au ba. Cel actual e aproape perfect, nu e ros, sters. Urmatorul retrofit vor fi grilele iluminate 

Link către comentariu

Frumoasa masina!

Am o intrebare: proiectoarele le-ai facut tu galbene sau asa erau? Daca le-ai facut tu, cum? 

Multumesc!

Link către comentariu

Proiectoarele au un colant galben transparent  special de faruri aplicate pe ele

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Daca tot se apropie caldura am decis sa iau anvelope noi de vara Kumho KU39 235/45/17 XL, la pret foarte bun, 350 lei/buc (dot 5015 - zic eu ca foarte ok)

20160303_170031_zpsztuhylh5.jpg

De asemenea am decis sa schimb colantul de pe bord cel negru fiind prea sobru, asa ca am trecut la "sac de canepa" :))

20160304_134938_zpsiinhz2ag.jpg

20160228_125355_zpsq6grwklh.jpg

Link către comentariu

Parca nu prea e de acolo interiorul ala .

E prea tipator fata de restul bordului care e negru .

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Pai contrast am vrut sa fac, ca nergu pe negru nu-mi placea

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Din curiozitatae si ptr a face ceva diferit. Mai mult ca sigur nu e varianta finala. Am in minte un model de trim de A7 insa nu gasesc nicaieri colantul potrivit

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
Mihai.Nechifor

Mi-am facut curaj si am luat Kumho KU39 XL 235/45/17. Par ok la prima vedere, mult ma silentioase fata de niste Dunlop SP Sport ce le-am avut la fostul passat

20160303_170031_zpsztuhylh5.jpg

Link către comentariu

Legat de colantat, am mai spus-o si in topicul meu, e chestie de gusturi. Conteaza tie sa iti placa. Eu de exemplu am renuntat la contrast si m-am dus pe all black.  :D  

Modificat de EmilianPop
Link către comentariu

Ar fi frumoasa o reconditionare a jantelor sa dea bine cu cauciucurile noi :D

Link către comentariu
Mihai.Nechifor

Doar prima e zgariata, destul de urat pe o parte din buza si pe o spita, in rest celelalte sunt doar murdare

Link către comentariu
  • Ioana a deschis acest topic
Mihai.Nechifor

S-a cam pus praful pe topic ( si pe masina ce-i drept) ... Am reusit sa schimb bucsele mari cu unele pline de S3/Cupra si kitul de bucse de la caseta de directie, caci una dintre cele 4 bucse era slabita si vin doar la kit

20160406_141045_zpsqhx3pg8g.jpg

20160321_165413_zpsie8saq1x.jpg

Desi bucsele de la brate nu era uzate decat foarte putin cu cele noi se simte mai inchegata masina

Daca tot am umblat pe la bucse am facut si geometria pe stand la reprezentanta, cu rezultate dezamagitoare - se pare ca din cauza arcurilor sport

 

 

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!