Jump to content

Blau 2009 CBAB Passat variant CL


Mihai.Nechifor

Postare recomandată

Dupa despartirea de vechiul variant si vizionarea catorva passaturi B6 cu km reali intre 230.000 si 550.000, avand ca "must have" 2.0 tdi CR, bi-xenon si DSG am ajuns la actuala masina:

 

Passat variant 2009 (prima inamtriculare 17.04.2009 - Stuttgard) CL 2.0 TDI CBAB cu urmatoarele dotari:

-DSG

-bi-xenon

-trapa

-RNS 510 (ver. A) +  senzori parcare fata/spate + camera+PLA 1,5

-sine cu opritor pentru bagaje in portbagaj

-iso-fix

-auto-hold

-bluetooth low 

-volan simplu fara comenzi

- privacy glass OEM (+folie spate pusa de neamt)

-plus ce mai este pus pe un passat in mod normal

 

Masina am luat-o fara jantele originale ci cu Rial Bavaro 17", 7,5J si cu arcuri Eibach ProKit

 

De cand e la mine a mai primit:

- schimb ulei + filtre +ulei si filtru DSG

- volan cu padele si comenzi de golf 6 (sunt in cautarea cal. de coloana)

- Footwell lights si door warning lights OEM

- baterie Exyde 74A

- butoane geamuri chrome + buton lumini chrome (inca nemontat cel vechi nevrand sa iasa din locasul lui)

- amortizoare spate KYB

- capace jante OEM

-urmeaza si altele, dar toate la timpul lor

 

Masina e configurata foarte ciudat, insa m-a atras din prima. Are cateva defecte de caroserie care vor fi remediate in primava/vara

Pretul si nr. de km nu ii voi spune pentru ca am vazut multe frustari aici pe forum din partea unor colegi care nu isi dau seama cum se devalorizeaza un "fier". Consider ca a fost pretul corect, cu care imi luam un Rline mai bine dotat dar cu mai multi km.

11755728_10205173724405194_8576131411046860751_n.jpg

Link către comentariu

Merci baieti. Duminica va fi masina de nasi asa ca o bag la curatat si apoi revin cu alte poze

Link către comentariu

Revin cu poze cu masina curata  :icon_bounce:

 

IMG_20151019_093707_zpsbssyas2h.jpg

 

IMG_20151018_094717_zpswa7r5qg4.jpg

 

IMG_20151018_094740_zpsd0unrymi.jpg

 

IMG_20151018_091706_zpsv8ftnzu9.jpg

 

I-am montat si niste protectii la pinii la usi si folie galbena pe proiectoare

 

IMG_20151019_095655_zpsg0n50eeq.jpg

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu

Pachetul mult asteptat

 

IMG_20151027_110625_zps1myyrsbi.jpg

 

cu bonus

 

IMG_20151027_110615_zpskancpaou.jpg

 

IMG_20151027_110608_zpsfmiejchd.jpg

 

Tempomatul am vazut ca e cu ACC dar maneta de semnalizare cu acel buton in cap ce o fi? Line assist cumva?

Link către comentariu

Felicitari !

Sa verifici problema cu axul hexagonal de la pompa de ulei, gasesti detalii pe forum.

Link către comentariu

Dupa lupte seculare ce au durat vreo 3 - 4 saptamani de cautat Ah sau AJ am in sfarsit CLAXON :)) si desigur comenzi si padele active. Foarte multumit de rezultat. Acum urmeaza clima de 2012 de china, caci e foarte accesibila la pret si nu cred sa fie diferente de calitate

 

20151104_202821_zpsluzjxied.jpg

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu

Nu neaparat, ca mai am polo manual, dar imi dorec de mult DSG. Si acum daca m-am obisnuit cu moftul asta si urmatoarea va fi tot automata :D (dar peste mai multi ani)

Link către comentariu
  • 1 month later...
  • 1 month later...

A venit si termostatul OE, intr-o punga ordinara. Cand se mai duce zapada putin intra la schimbat distributie ++

 

20160115_202807_zpsfdvyeh9c.jpg

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu

Cat a costat termostatul, este cel principal? Dava e cel principal, ma mir ca l ai putut lua fara carcasa.

Link către comentariu

 A fost 120 lei. La mine e varianta simpla fara carcasa cu 3 tevi. 

Modificat de Mihai.Nechifor
Link către comentariu

Oh..o sa regreti ca ai luat curea de distributie Continental. Daca ai posibilitatea sa o returnezi, schimb.o acum cu altceva. Asta are un zgomot enervant la relanti

Link către comentariu

Cele mai silentioase sunt Dayco, teflonate, nu au pic de zgomot, cel putin la mine asa au fost pe original, am pus Conti dar nu am zgomote.

Link către comentariu
  • Ioana a deschis acest topic
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!