Jump to content

A4 B8 Blackbird


cogdao

Postare recomandată

Din seria "copiii fac lucruri traznite":

 

Modificat de cogdao
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

A fost ceva de munca din ce se vede in poze, dar si rezultatul este pe masura, este cu totul altceva cu navigatia 3G High.

Sa te bucuri la maxim de potentialul ei !

Link către comentariu

Arata complet altfel interiorul acuma, felicitari! Cat te-a ajuns toata distractia?

Link către comentariu

Dupa ce zilele trecute am incercat fara succes activarea ADS, astazi am reluat pasii de la inceput si am reusit! Deocamdata totul pe Dynamic, revin cu impresii.
9e731fed1d45bda74dc21548edd8b5a6.jpg
af1f2b3da2bced72354e56edfdb7fce7.jpg

Link către comentariu

A venit timpul pentru revizie, 10.200 km de la cea din octombrie 2015. Locatia, aceeasi Metrotehnica.

920f141ad89d6ba9c59d778fdf8cc3b6.jpg
80cc8fc06cbc5d21c8df5281c430f27a.jpg
 

Link către comentariu

Astazi a ajuns la cosmetica, polish faruri si folie.
704025d249c140cde18a14790754db80.jpg
6623f0f26b874bbc03b3ec03ebf220d1.jpg
3611040375f2271adddd4e66fa095240.jpg

Am schimbat si volanul, am pus unul de S-line cu padele insa se cere alta piele, este destul de tocita.

 

 

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Foarte buna treaba cu farurile, ele contrbuie cel mai mult la aspectul frontal al masinii. Eu pe ale mele le-am polishat manual cu Sonax Scratch Repair si au iesit perfect, dar nu erau deloc matuite ci aveau doar mici depuneri.

Link către comentariu

Multam!

La mine a fost de munca, cel pe partea soferului avea o zgarietura destul de adanca, a fost nevoie de un efort in plus pentru tipul care s-a ocupat de ele. A fost, insa, multumit si el la sfarsit ;)

Cateva poze de seara, se vad padelele :), maine ma ocup de codare, deocamdata sunt inactive.

 

IMG_20160831_204405.jpg

IMG_20160831_204429.jpg

IMG_20160831_204416.jpg

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Toate bune si frumoase, am comandat faimoasa conducta de servo cu codul DP, abia astept sa soseasca, sa scap de vibratii si senzatia de mortaciune cand plec cu rotile intoarse.
Am facut azi plinul, aveam range 20 km cand am intrat in benzinaria Mol de la Piata Sudului. Ori am eu rezervor mai mare de 60l, ori se "ciupeste" la pompa.
fa26fe763e327ffff578782c8939a6d0.jpg

Am decis sa vand stopurile Depo, stateam un pic stresat sa nu cumva sa se arda vreun led, posibil in viitor sa caut un set Oem.
0d792373b8660697429924559fb25650.jpg

Ca si plan de viitor, ma gandesc sa schimb spatele masinii, insa nu sunt foarte hotarat.
e62a1593855b814e5df451246d3910b0.jpg

Link către comentariu

Parerea mea este sa ramai cu prelungirea spate OEM ca arata mult mai bine, mai ales ca face parte din pachetul S-line. 

L.E.: De praguri ce se mai aude? :)

Link către comentariu

Nu schimba fusta spate,ce ai acum montat arata mult mai bine decat ce ai planuit in acea poza.

Cat despre alimentare,nu era parca faza cu acea rezerva,la buson trebuie sa fie un mic buton care daca il apesi mai intra 1L parca sau ceva de genul,am mai auzit in CJ tot la MOL de ceva caz asemanator,tu ai alimentat sau angajatul mol? 

Link către comentariu

Eu am alimentat. Teiretic, aveam in rezervor cel putin 2 litri, nu prea avea cum sa intre atat. Eu zic ca fura la pompa, altfel nu-mi explic.

Link către comentariu

Cand am ridicat masina mea de la dealer anul trecut in decembrie mi-a intrat conform pompei 52.3 litri in rezervor de 50 oficial. E drept aveam Range 0 km, dar si asa... asta era la statia Rompetrol de pe Calea Turzii Cluj... eu cred ca mai toti fura un pic la pompe...si stiu ca foarte putini umbla pana ce folosesc si ultimul strop de combustibil din rezervor... In Buc. este 5.62 motorina mai scumpa??? Eu cu 5.24 am alimentat Rompetrol Efix S55 aici la noi desi sunt scumpi... 

Link către comentariu

Este benzina cea mai buna, dupa parerea mea, Mol Evo.

Nu stiu ce sa zic, o sa incerc acelasi lucru, cu acelasi range si in alta parte, sunt curios unde se opreste.

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Cogdao eu am bagat intr.un passat cc 82-83 de litri de motorina in loc de 70 cat scrie in carte ca are rezervorul. Masina era asezata si intr.o parte, nu era le plan drept.  Si nu m.a furat nimeni, pentru ca nu am bagat de la pompa . :-)

Link către comentariu

;)) Nu zi ca alimeantezi de la Moldoveni.Asa fac cei care isi alimenteaza Passat'urile  Intermediar din Republica Moldova. In fiecare statie au o rampa ca sa le incline.Insa se pare ca intre destul de mult peste.Ma intreb, unde?

Link către comentariu

Passaturile alea sunt pe gaz si au rezervoare mari ( cica ar fi existat o optiune undeva in lumea asta de rezervor mare) iar cu motorina de la moldoveni ( 16 lei mold/4.8 in ron) fac...trafic :)) .

Bogdane, eu in leon, desi zice ca are rezervor de 50l, nu am reusit sa bag mai mult de 46l avand range 0 de...cativa km :D

Ia schimba pompa, vezi ce iese la numaratoare. 

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Stiu ca fac trafic.Stau la 25 de km de granita cu Republica Moldova, e plin la mine in zona de Passaturi Intermediar, pentru ca intra 100 de L in rezervor.Nu stiu ce calcul ai facut tu, dar motorina e 14 lei moldovenesti la Luk-oil chiar langa granita si in banii nostri vine 3 ron/L. Benzina e 3.3 Ron/L. Deci chiar e afacere.Si eu alimentez de acolo si fac plinul cu 150 ron, in banii nostri.

Scuzati Offtopic.

Link către comentariu

Va anunt in cateva zile cat am bagat la alta statie, la doua saptamani fac plinul :)

In alta ordine de idei, azi era cat p-aci sa fac schimb cu un A6 Allroad 3.0 tdi Quattro Tiptronic pana a intervenit ratiunea...si nevasta("cum, 2000 lei impozit?") :))

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!