Jump to content

A4 B8 Blackbird


cogdao

Postare recomandată

Nu am la ce sa ma gandesc, sunt mai multi pitici care spun nu: impozit, rca, consum, diesel, km.

Prefer benzina iar de banii care i-as da degeaba la stat fac retrofituri. Desi quattro si V6 suna tentant...

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Consumul e acelasi sau mai mic, Rca cam tot pe acolo. singura diferenta ar fi impozitul ala...si hai sa fim seriosi..ce retrofit faci tu de 18 milioane la audi? Schimbatorul de viteze? :)) 

Link către comentariu

+ Ca daca nu prea iesi des inafara orasului cu masina la drumuri lungi nu vad de ce te-ai plimba cu v6 tdi. (condusul pe dn1 si pe autostrazi nu se pune).

Link către comentariu

Tizule, lasa-ma in pace, nu esti sfetnic bun! :))

Directia spre care ma indrept ca si urmatoarea masina va fi Q5 sau X3, proportie de 80% spre Audi.

Link către comentariu

Pai de ce crezi ca am cautat-o? :))

Bogdan e un coleg misto si trebuie sa il tinem...ocupat. Plus ca abia si-a facut incalzirea cu a4-ul asa ca...stie mersul.

Link către comentariu

Cred ca merita astea pe aripi :) O sa vina si pragurile curand.

 

IMG_20160916_094649.jpg

Modificat de cogdao
Link către comentariu

Am reusit sa schimb azi conducta servo cu probleme, gata cu baraitul volanului si moleseala cand plecam cu rotile virate.
a9dcb29bc841a1b7fbedcc249893668d.jpg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Azi, dupa ce a terminat baiatul de spalat masina dau sa plec si nimic, totul mort. Noroc ca am avut cablurile la mine.
Asadar, voi schimba bateria, actuala este un Varta Silver, probabil voi merge pe acelasi model. Sunt curios cat cer la reprezentanta pe baterie+schimb, revin cu noutati.
eb1d3697e50b26dd7a51be327e99edba.jpg
Legat de capacitatea rezervorului, tot la range 20km m-am dus(la fel ca inainte), au intrat fix 60 litri, fata de 61 si ceva anterior, am mers la aceeasi statie. Data viitoare merg tot cu range 20 dar la alta statie pentru comparatie.
faa2c65f3410812e90bae34c02d15856.jpg

Link către comentariu

Din cate tin minte Range scade din 10 in 10 km. Ipotetic la 11 km range iti afiseasa ca si la 19 km, adica 20. Sper sa nu ma insel.. Si la un consum de 10l/100 km, iese 1 litru diferenta la acelasi range de 20 km afisat.

Link către comentariu

Nu am vazut nici un buton...

@Bebeee: Posibil, m-am gandit si la asta, dar poate si reciproca sa fie valabila. Oricum ar fi, eu depasesc constant 60 litri, ceea ce nu pare ok. O sa incerc si la Petrom, sa vedem ce intra cu un range de 20 litri.

Link către comentariu

Se pare ca nu trebuie sa imi fac griji in privinta consumului de ulei, asa arata dupa 1500 km.
7b30a2eb01d1ac68471724890e6c5f72.jpg
 

Link către comentariu
  • Vizitator a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!