Jump to content

Leon Fr aka Scufita Rosie


cristi511

Postare recomandată

Mda ... faza este ca are curul mare rau si cred ca ar arata ceva mai civilizat daca ar exista un artificiu pe plafon. Parerea mea.

Culoarea de pe masina din poza este dementiala.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Mda..rosu ala cromat m-a inebunit si pe mine. Stie careva unde as putea sa aplic asa ceva pe masina sub forma de folie?

 

Vreau totusi sa ii multumesc lui @dany@TuningCars pentru suportul acordat pre si post achizitie. Recomand :icon_thumright:

DSC_0853.JPG

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Aveti idee daca kit-ul de amortizor pentru capota de Octavia 3 se potriveste si la Leon? 

..ceva in genul asta...

Link către comentariu

Cel mai simplu -parerea mea- daca ai posibilitatea sa te vezi cu cineva care detine si sa incerci.

Sau poate ma intalnesc eu cu @Andrei1980 ca tot amanam si incerc pe a lui daca imi permite :))

 

Link către comentariu
dany@TuningCars
2 hours ago, cristi511 said:

Mda..rosu ala cromat m-a inebunit si pe mine. Stie careva unde as putea sa aplic asa ceva pe masina sub forma de folie?

 

Vreau totusi sa ii multumesc lui @dany@TuningCars pentru suportul acordat pre si post achizitie. Recomand :icon_thumright:

Cu multa placere, arata grav !!

Link către comentariu

Aaa ... am si eu pe lista asa ceva. Daca se organizeaza vreo intalnire de verificare as incerca sa vin si eu :)

Link către comentariu

Folie rosu cromat gasesti la DCM DESIGN, ii gasesti pe FB si acolo le poti cere o oferta de pret. Uite un Panamera facut de ei:

image.jpeg

Link către comentariu

Ma ajuta cineva cu codurile pentru ledurile de interior? Adica pack-ul de iluminat pe baza de led.

 

Link către comentariu

Asta e 36k...am vazut-o azi. Abia au dat-o jos din camion. E cu trapa, dsg, padele, navi...mama ei...e preeeeaaaa scumpa :) 

Link către comentariu

Nu e cazul :)) nici de alba nici de albastra. Dar..consilierul a tinut mortis sa mi-o arate si sa ma puna pe lista de asteptare la td. 

Link către comentariu
On 11.05.2016 at 10:08 PM, Sor!n said:

Folie rosu cromat gasesti la DCM DESIGN, ii gasesti pe FB si acolo le poti cere o oferta de pret. Uite un Panamera facut de ei:

Da da da, FRUMOS PANAMERA .

Dar spune-i si cat l-ar costa colantarea cu folie CHROME .

Pentru ca pretul incepe de la 14500 Ron pentru vehicule din clasa mica .

Cam scump PALTONUL .

Link către comentariu
16 minutes ago, cristi511 said:

Nu e cazul :)) nici de alba nici de albastra. Dar..consilierul a tinut mortis sa mi-o arate si sa ma puna pe lista de asteptare la td. 

Hmm..eu zic asa: NU te duce ! :)) 

Link către comentariu

@DRI@n: Este enorm de scumpa colantarea cu folie chrome, nu ma gandeam la un asemenea cost pentru o simpla colantare, aproape 25% din valoarea masinii, mai bine cu banii aia cumpara tot kitul Aero si gata treaba.

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Putin Nufar, o carpa de spalat ( astea pentru jante), 2 fise la OMV self wash + putina atentie la interior.

 

2016-05-13 18.50.19.jpg

2016-05-13 18.53.58.jpg

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Mai scriu cate ceva constatari pe aici:

- masina s-a transformat intr-un cart cu arcurile astea dar inca nu sunt pe deplin convins ca le voi lasa montate.

- desi am facut directia de 2x pana acum inca nu reusesc sa fac volanul sa stea drept...mai cercetez.

- am reglat si farurile, la service, ca sa pot merge linistit si noaptea. Dupa ce am pus arcurile bateau la 10 m in fata masinii.

- ultimele 2 plinuri le-am facut cu omv diesel simplu si subit s-a injumatatit frecventa regenerarilor dpf-ului...prea mult ca sa fie o simpla coincidenta.

- m-am hotarat sa fac prima revizie la 20k km, adica luna viitoare. Filtru ulei, ulei, filtru aer si filtru habitaclu + dopul de la baia de ulei. Costul aproximativ...in jur de 600 ron. Acceptabil.

- consumul mediu s-a stabilizat la 6.2%. Acceptabil.

in rest, apa paie si bataie. 

 

2016-05-15 21.14.12.jpg

Modificat de cristi511
Link către comentariu

@cristi511: tizule, am gasit o chestie care nu-mi place :) la noul look: la roata fata distanta intre roata si arcul aripii nu e constanta: e foarte mica in zona superioara si mult mai mare in zonele anterioare si posterioare rotii. La roata spate nu se observa. Stii ce zic ?

Pare cam mare dropul pe fata.

Daca te uiti la un A4 de exemplu, cu suspensie S-Line si roti 18'' o sa vezi ca intre roata si arcul aripii e constant acelasi gap, parca roata "imbraca" mai bine arcul aripii, dar gap-ul e mai mare ca la tine pe fata, de asta si zic ca pare dropul cam mare.

Centii mei :) nu da cu parul :)

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Neata tizule....

Stiu ce zici, exact asta e motivul pentru care nici mie nu imi place, sincer sa fiu, cum pica. :) Ai observat foarte bine, plus ca inca nu a coborat spatele suficient si sta "in nas" aka bmw style, chestie care iar nu imi place. 

Cu 50kg in portbagaj ( pe langa plin) se aseaza la linie...dar...look-ul ala pe fata nu ma da pe spate.

Edit: pacat pentru ca tinuta de drum este impecabila ( pentru o masina cu punte si suspensie sport)...efectiv zici ca e cart.

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Acum vreo 15 ani aveam un Ford Sierra (propulsie) cu care iarna nu plecam din loc - motiv pentru care facusem rost de o bucata de sina de cale ferata - cantareste vreo 50 kg si ocupa putin spatiu in portbagaj. Masina n-o am, dar sina am pastrat-o. :) Daca te ajuta sa uniformizezi lookul, ti-o fac cado'   :)

Link către comentariu

Ha, tare asta :))

Sa traiesti pentru bunavointa dar....o sa revin la set-up-ul de fabrica cat de curand. 

 

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!