Jump to content

Leon Fr aka Scufita Rosie


cristi511

Postare recomandată

Oem+, fix ca la jetta....

Daca tot nu ma pot atinge de motor pentru ca garantie si toate cele...zic ca un update la exterior nu ar strica. Folia rosu cromat ma scoate din minti:wub:

descărcare.jpg

Link către comentariu

Da, arata super bine, dar parca cele 2 evacuari simple pe cate o parte sunt mai ...finute/potrivite. La fel si faptul ca nu are acele praguri cumva exagerate la varianta albastra..

Link către comentariu
Publicat (modificat)

O sa vad, d-asta zic ca adun material. Mie leonu ala albastru (cu jante de rs) mi se pare senzational sincer sa fiu...iti rupi gatul dupa el pe strada...

We shall see...how it goes!

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Si a aparut piticul :))

Sunt curios de rezultat , si eu mai am ceva de bricolat pe sfarsit de luna ^^

Link către comentariu

Pai...piticu ala tot topaie de cand am luat masina...vedem vedem!

Probabil ca e o boala inca nedescoperita dar am vazut ca multi de pe forumul asta sufera...boala grea domne, boala grea! 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

..a da...am facut o plimbare zilele trecute. Delicios!! Recomand oricarui pasionat o plimbare de genul asta..te "curata" de orice probleme si griji pentru cateva ore. Esti doar tu, masina si drumul.

20160502_172249.JPG

Modificat de cristi511
Link către comentariu
On ‎10‎/‎1‎/‎2015 at 7:24 PM, cristi511 said:

Mishule fix asa o las....poate un ornament de pedala, unul de cheie..si atat. Motorina si talpa.

 Dupa aproape 6 luni, piticul incepe timid sa iasa la iveala :). Asteptam curiosi episodul urmator!

Link către comentariu

Pe Germania sunt cateva culori care poti configura pachetul "Aerodinamik Kit" si vine cu acea bara frumoasa cu evacuare dubla.

Poate reusesti un retro-fit full OEM ;)

K64yed3.png

 

Link către comentariu

Da, din pacate e destul de costisitor...dar nu zic nu. Reperele le gasesc pe oemvag.es (adica coduri) dar mai intai trebuie sa ma hotarasc in ce directie o apuc. 

Link către comentariu
14 minutes ago, cristi511 said:

..a da...am facut o plimbare zilele trecute. Delicios!! Recomand oricarui pasionat o plimbare de genul asta..te "curata" de orice probleme si griji pentru cateva ore. Esti doar tu, masina si drumul.

20160502_172249.JPG

Transalpina? 

Link către comentariu

Transfagarasanul, jumatatea din AG. N-am reusit sa urc pana la Balea pt ca era blocat drumul ( mai erau vreo 2 3 km) dar pana acolo s-a mers foarte bine. Asfaltul era uscat si curat, fara pietre si nisip, traficul lejer spre inexistent insa temperatura destul de mica (4 grade). Insa abia am reusit sa trec de Vidraru, ziceai ca se dau covrigi cu tot cu caini, gratis, acolo.

Link către comentariu

Leonul albastru e stop joc/ sah mat/ q. e. d ! ... you get the point :) 

Link către comentariu

Tizule cum se mai prezinta zona Vidraru - Cabana Capra ?

Bombardata ? Peticita ?

Cu alte cuvinte cum a fost cu talon de 40 si roti 18 ?

 

PS. Chiar daca ai fi reusit sa mai urci, doar pana la Cabana Salvamont, caci tunelul nu-l deschid pana in iunie

Link către comentariu

Spatele din kitul Aero arata superb...arcurile le ai...pune mana si apuca-te de treaba. :P

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Tizule, este chiar ok, m-as avanta sa zic ca e foarte buna. Nu am avut vreo problema cu talonul de 40 si nici cu suspensia. Defapt drumul se "destinde" dupa ce treci  de Vidraru, poti sa legi linistit curbele. Singurele obstacole intalnite au fost turistii de weeknd si vreo 2 ace de par pline de nisip, in rest nu imi aduc aminte sa mai fi fost altceva.

La un moment dat stiu ca ma dureau falcile si mi-am dat seama ca tot drumul am urcat cu un mare zambet pe buze...asta ca tot vorbeam acum ceva vreme de amintiri priceless.

@Andrei AXN: da da..studiez terenul :P App, crezi ca ma poti ajuta cu niste coduri? 

LE: am codurile, acum trebuie sa vad ceva preturi... si in plus trebuie praguri ca sa pice totul la linie. Fusta din kit este ceva mai mare asa ca...studiez in continuare.

 

Modificat de cristi511
Link către comentariu
6 hours ago, dydu_kuf said:

 Dupa aproape 6 luni, piticul incepe timid sa iasa la iveala :). Asteptam curiosi episodul urmator!

Maine sper sa montez arcurile si revin cu impresii, la cald si la rece.

Link către comentariu
mihai.onu94

Si păreai atât de convins că nu o să mai pui arcurile pt ca borduri si altele... :biggrin:

Link către comentariu

Da...stiu...dar...de ce nu? :)) 

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Ma gandeam la cele pentru kitul aero dar le-am gasit. Ca sa nu mai zic ca spoilerul e 360e la wolksparts :)) . 

O sa vad pe parcurs ce fac in legatura cu fundul asta... :wub:

11428645_1607609226194868_673080018_n.jpg

Multam oricum.:beer:

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Preturile sunt mari la kit-ul Aero, dar este si calitate foarte buna, plus ca se "aseaza" perfect.

Spor...asa sa ajunga...ca in imagine!:beerchug:

Link către comentariu
26 minutes ago, cristi511 said:

Ma gandeam la cele pentru kitul aero dar le-am gasit. Ca sa nu mai zic ca spoilerul e 360e la wolksparts :)) . 

O sa vad pe parcurs ce fac in legatura cu fundul asta... :wub:

11428645_1607609226194868_673080018_n.jpg

Multam oricum.:beer:

Vai cum arata.. Si jantele astea sunt superbe :wub: Hai cu arcurile! 

Link către comentariu

Jantele sunt wow. OE Audi 8x18 ET40 daca nu ma insel. Oricum platforma mqb e ceva mai permisiva la jante decat vechea.

Era pacat sa o lasi stock!

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!