Jump to content

Leon Fr aka Scufita Rosie


cristi511

Postare recomandată

Publicat (modificat)

Si...am facut-o si p-asta:

20160510_142852.JPG

20160510_130012.JPG

20160510_133243.JPG

Si, pe langa niste etrieri sanatosi avem si niste placute pe masura:

 

IMG-20160510-WA0009.jpg

Modificat de cristi511
Link către comentariu
Publicat (modificat)

Mersi!

20160510_161339_01.JPG

20160510_140938.JPG

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Small touch, big change :icon_thumleft:

Urmaresc cu drag un feedback dupa cateva saptamani ^^

Link către comentariu

Iti pot spune de pe acum ca, in vreo 50 km cat am facut azi pe ici pe colo, impresia e ca suspensia e mai rafinata, mai ales puntea spate. Duritatea nu s-a schimbat in masura in care sa imi dau seama dar mai asteptam pentru a se aseza. 

Acum sincer imi e teama, lucreaza piticu si imi spune ca o sa "numar" toate bordurile posibile. Plus ca era oarecum draguta garda de suv...ca aveai vizibilitate :)) .

Link către comentariu

Cu bordurile sunt mai mult ca sigur, acesta fiind si unul din motive pentru care nu "bricolez" pana nu ajunge masina de oras pt viitoarea sotie, sa stiu macar ca daca bulesc eu bara, sa imi dau singur palme, stau mai linistit asa.

Cat despre rafinamentul mai sus exprimat, ma incanta, inca un motiv pentru mine

Succesuri cu view-ul din cockpit de "BMW" fata de "SUV" :))

 

 

Link către comentariu

Zic sa fac treaba pana la capat nu?

 

Da, e ciudat ca daca faceam schimbul intre asta si duster nu era vreo problema, acum trebuie sa ridic capul in anumite situatii :)) .

Iti zic de pe acum spor la treaba,  nu de alta dar e cazul sa ti faci si tu "mofturile" daca sotia a primit masina ei:p.

2016-05-10 17.20.43.jpg

Link către comentariu
1 hour ago, cristi511 said:

 

20160510_140938.JPG

Bah, ej nebun ? :)

Arata demential in poza asta :)

Hai prin Brasov, sa vezi cum e la bumpere :) Eu te filmez :)

Link către comentariu

Multam. Pai, hai ca vin, duminica? :)) 

Pana langa Brasov se pune? :P 

Link către comentariu

Ce specificatii au jantele?

De mult trebuia facut acest pas :D

Link către comentariu

Et 42 cu 8j. 

Alea din poza de mai sus ( cu fundul ala rosu, sexi si aerodinamic) daca sunt pe 18 sunt 8.5j cu et...nu stiu iar daca sunt 20 sunt 9j, tot cu et necunoscut. De TT.

Link către comentariu

Alea de Audi sunt 8x18 ET40. Ideea este ca pe MQB merg ET-uri mai extreme. Flush pe fata vine 8.5x18 ET45, asta pe Golf. Nu vad de ce ar diferi pe Leon.

Link către comentariu

eu ti-am zis sa le pui de mai de mult arcurile,arata bine bine masina si se vor mai lasa umpic arcurile dupa 2 3 saptamani :coolpics:

Link către comentariu

Bravo...arata excelent...nu stiu cum ai putut sa stai atat fara sa le montezi.

Se mai lasa dupa cateva sute de km si o sa devina si mai ok. ;)

Link către comentariu

arata bine.avand in vedere ca masina e noua nu o sa simti f.tare gropile.telescoapele la tn inca sunt ok fata de o masina mai veche.cat despre borduri cu putina atentie le poti evita si pe acelea exceptie denivelarile pt reducere viteza.unele sunt mai inalte si acolo poate e de lucru.ai scut?

Link către comentariu

Wooow, chiar arata superbine masinuta... ce sa iti zic... eu din pacate mai umblu si pe drumuri rele...si in weekend am fost in munti, am prins o portiune de 6 km drum betonat cu crapaturi...pai am crezut ca cad fetele de usi pe mine...desi am numai 2.2 bari in cauciucuri(cel putin atat arata manometrul celor din reprezentanta) . Dar recunosc...arata al naibii de bine!!! 

Legat de funingine de pe teava de esapament: in weekend am facut iarasi 6OO km si astazi iarasi 16O...si chiar il am curat de tot. Insa in weekend a fost cu mine si tata cu al sau leon 5f dar 1.4TSI ACT de 15O CP...sa vezi acolo funingine, mai ales dupa ce i-a dat cox...de 2 ori mai tare ca pe pozele tale...chiar m-am mirat rau de tot! Si m-am uitat astazi la locul de munca la tevile de esapament la un Audi S5 nou nout (2 tevi duble) si era plin de funingine mai rau ca la tata... pai TSI-rile astea noi fumega ca o locomotiva cu aburi ..nu stiu ce sa zic

Link către comentariu

Daca-mi permiti, incepe sa arate in stilu-ti caracteristic ☺?.

Link către comentariu

Ce-ai facut, ba nene, ba? Pai nu ziceai cu nu investim? :))

Link către comentariu
Publicat (modificat)

Cam asa...problema e ca e prea coborata de nas si nu imi place. Inca nu stiu ce rezolvare exista pentru aceasta problema insa sunt in cautare.

@nemtzalau mersi mult. Da, stiu ca o sa se mai lase dar nici acum nu sunt prea rigide.

@Andrei AXN am stat aproape 1 an fara sa conduc o masina coborata si sincer nu simteam lipsa..dar...piticul..piticul statea acolo :)) . Multam fain!

@cxr2test niciodata nu am avut o masina veche dpdv tehnic doar ca de data asta arcuri + am noi se simte bine de tot. Restul...putina atentie si se rezolva.

@Andrei1980 stiu ca tsi-urile afuma bine de tot tevile si nici ca mi-am mai batut capul cu chestia asta. O sa vad cum e la drum dar nici cu jetta nu m-am plans asa ca sper ca o sa fie bine si de data asta. Mersi!

@dydu_kuf orice este permis, in limitele bunului simt, ca doar nu gandim toti la fel! Multumesc pt ca stiu ca e un compliment!

@cogdao shhh..taci acolo :)) . Nu ti am scris ca e boala grea...?

@ToniM este mai rafinata suspensia in configuratia asta. Surprinzator dar acum pot sa afirm cu tarie. Este mai rigida pe alocuri dar mai rafinata in filtrarea denivelarilor scurte.

 

DSC_0851_01.JPG

Modificat de cristi511
Link către comentariu
mihai.onu94

Arata super in combinatia asta de jante + arcuri. Care e urmatoarea modificarea pe lista? ^_^:P

Link către comentariu

Bravo man , eu dupa cum sti am trecut la 17 din nou ,numai suportam sa simt in rinichi orice denivelara dar sa-ti spun sincer duc doru la celor pe 18 ( ma refer la aspect ) pe care nu ma indur sa le vand  dar dupa cum sti ,prefer sa nu mai stau cu stres la orice decopertare sau denivelare . Acum pot sa zic condusul este o placere si micile imperfectiuni din asfalt sunt insesizabile :). Oricum arata intr-un mare fel si sunt bucuros ca in sfarsit ai ales sa pui noile arcuri

Modificat de b-75-dru
Link către comentariu

@~LauR~ mersi!

@mihai.onu94 cred/sper spoilerul din pack-ul aerodinamic. Doar ca e prohibitiv de scump...

@b-75-dru Dorule, ti-am zis ca o sa iti para rau. Tu lasa Jetta in pace si plimba gti-ul ala..sau fa-i topic de prezentare. Sau, mi-l poti lasa mie ca stii ca o sa fie pe maini bune si in plus am destul loc de parcare in curte. :)) Nu fac mare lucru cu el, ii arat 2 3 curbe in week iar in rest ii dau pace. Ce zici? :D 

Link către comentariu

Bah, la masina asta nu exista nici un eleron mai proeminent pe portbagaj?

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!