Jump to content

Leon Fr aka Scufita Rosie


cristi511

Postare recomandată

Sunt clare multe minusuri fara de jetta ( in cazul meu) dar sunt la fel de clare plusurile. Ca idee, a disparut reglajul pe inaltime al centurii de siguranta. Pana la urma urmei exista o diferenta de 7.5k euro la pretul de achizitie de nou. (vorbesc in valuta pentru ca in lei valoarea este aproape aceeasi).

 

 

Reglaj de inaltime al centurii de siguranta aveam si pe Octavia Tour. Nu l-am folosit niciodata. Iar la Seat nici nu m-am gandit sa il caut. Daca nu ziceai nu observam ca lipseste.

 

P.S: alt minus din categoria "de ce imi trebuie asta": tetierele sunt fixe pe orizontala la Seat iar la OT se putea da in fata/spate.

 

Dc era diferenta doar 2500E nu-si mai lua nimeni Seat :)))

 

Eu tot imi luam Seat in defavoarea Golf-ului. Pentru ca... Golf-ul nu are motorizarea pe care o doream, iar Seat-ul se conduce si arata mai bine :P.

Modificat de StefanSC
Link către comentariu

Nimic nou sub soare. Abia am atins prima mie.

In rest, s-a lasat suspensia. Probabil la vara vor aparea in peisaj niste jante pe 18.post-47000-0-70311500-1445186025_thumb.j

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Cum adica nimic nou ? Ai kilometrajul din 4 cifre acum :), nu il vei mai vedea cu 3 cifre niciodata :)

 

Like pentru asta cu rotile 18''. Cele 17'' standard de la Leon par prea "cuminti" pentru cat de fain e designul masinii. Cele 18'' OEM arata foarte bine, par din "Transformers" :)

Link către comentariu

Jante aproape acelasi model exista pe GTI 7, dar sunt de 19", Santiago ori asemanator pt Beetle/Passat B8 insa tot 19. N-ai noroc cu acel design :))

 

Uite-te la Lakeville de pe CC/Scirocco.

Link către comentariu

post-47000-0-26407400-1445357232_thumb.jpost-47000-0-29265800-1445357253_thumb.j

Am primit si protectiile de cauciuc care in mod normal ar fi venit by default pe generatiile anterioare. Se potrivesc de minune.

Pentru buzunarele usilor si pentru torpedo nu exista repere oe, din pacate, asa ca va trebui sa gasesc o varianta de bricolaj.

Link către comentariu

Faci un sablon din carton dupa buzunare, cauti o mocheta neagra ca la Jetta(pe vremea cand nu se facea rabat la calitate).

Link către comentariu

La jetta aveam tot protectie de cauciuc in usi iar in torpedo catifea. Acum la s3 si golf e cu textil in usi/torpedo.

Ii gasesc eu o rezolvare pana la urma.

Link către comentariu

si interesant ca pana acum Octavia era sora saraca al familiei, O2 neavand nici o captuseala in aceste locuri... au trecut la 3 si are pasla din ala fain facut, as fi crezut ca Seatul fiind model nou si din acelasi clasa...o sa-l aiba...si ghici ciuperca : CANCI  :banghead:

 

Nici pentru compartimentul din bord pe partea soferului nu exista repere OE (la O3 si acolo este captuseala :( ) ? Nu de alta dar acolo sunt obisnuit inca de pe O2 sa tin chestii si stiu ca fara captuseala pot produce zgomote suspecte(desi cu diesel parca nu o sa mai fie asa liniste la mine in masina :) )

Link către comentariu

Ce prinderi/jante cauti - sau doar OEM Seat pe 18?

 

@cauciucuri: din pacate si eu am apelat la bricolaje pentru ele, nu am gasit nimica oem skoda :(

 

edit: daca sunt 5x112 nu te atrage asa ceva?

3V0071498JX2.jpg

Modificat de ToniM
Link către comentariu

Prinderea clasica a vag-urilor de volum: 5x112 cu cb 57.1. Ideea e ca trebuie sa fie pe 18 cu 7.5-8j si et 44-51.

Imi place sa bricolez dar acolo unde conteaza prefer sa iau lucruri gata facute.

Ps: sunt dragute. Cred ca o sa ma uit la catalogul skoda mai atent.

Link către comentariu

Cassiopeia sau trinity. Me like it.

Wow ce preturi: 813 ron pt cassiopeia. Hmm.....

Le: tot ce e cu 7.5 (pt 18") vine cu et51 iar pt 8j etul e 44. Perfect.

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Hmmm... cred ca dau si eu Perth-urile pe niste Nevis, pentru iarna... :P

Modificat de Rave
Link către comentariu

Jante ieftine, noi si oem, Skoda ftw. Sub 200euro janta de 18". Ba chiar la 155euro cele de O2 RS FL, chiar impresionant.

Cassiopeia +1

Modificat de The_Ego
Link către comentariu

Sunt cateva modele care imi plac tare mult. Ar fi minunat un un mic exercitiu de photoshop. Vreun voluntar?

-turini

-cassiopeia

-golus

-trinity

Modificat de cristi511
Link către comentariu

Marmota zicea ca nu o sa modifice nimic la masina, iar acum deja vorbim de jante pe 18" si photoshop :)) Glumesc!

Cum era proverbul cu lupul si parul ;) ?

Link către comentariu
  • cristi511 a închis acest topic
  • cristi511 a deschis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!