Jump to content

Motor 1.4 16V-functionare,probleme specifice


catalinb
 Share

Postare recomandată

Are cineva de vanzare maneta de plastic de la scaun pentru rabatare ( vw golf 4 3D) A mea sa rupt pentru ca sa agatat in centura de siguranta :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca de obicei iese plasticul de pe tija aia de metal si merge bagat la loc.
Daca s-a rupt de tot, incearca pe la dezmembrari, desi nu prea cred ca o sa strice cineva un scaun doar pentru o maneta. :icon_confused:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la oglinda elctrica stie cineva daca este si incalzita sau inafara de cele 2 fire mai vin si altele pt incalzirea ei.

Modificat de lukluk84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca de obicei iese plasticul de pe tija aia de metal si merge bagat la loc.

Daca s-a rupt de tot, incearca pe la dezmembrari, desi nu prea cred ca o sa strice cineva un scaun doar pentru o maneta. :icon_confused:

Am tot cautat pe okazii mercador etc.... :(

doar 2 fire cu papuci in cap.

Nu mergea doar sa faci un test sa apesi pe dezaburire si sa vezi daca se incalzwste? Ma gandeac ca te scutea sa mai demontezi sau sa risti sa spargi oglinda ;)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna! Am si eu un golf 4 1.4, 75 cp. Astazi a inceput sa imi moara motorul in mers! Nu stiam de ce pana am observat ca sta motorul subturat.

ca si in video-ul asta. Stiti cumva de la ce e ? Multumesc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate fi din cate stiu eu de la egr clapeta de acceleratie care trebuie curatata si/sau senzorul de admisie... Ma gandesc ca e posibil sa fie ceva si de natura electrica. Bobina fise bujii... Are calculator de bord? Afiseaza ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Sathyr multumesc de raspuns. Da, are computer dar Nu imi apare absolut nicio eroare pe bord.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie service ;) verificat ceke de mai sus si schimbat filtre. Si eu am un golfuleț asemanator si strang bani sa fac toate verificarile astea chiar daca merge perfect si nu am erori pe bord. Vreau sa plec la mare la sf lui august si consider ca e oportun din moment ce am masina doar de o luna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina o am de o luna , adusă de dincolo. Am schimbat toate filtrele, am pus-o pe tester omu mi-a spus ca motoru scoate noxe de euro 4. Nicio problema, pana ieri. Probabil voi curata clapeta.. Si eu tot prin August, poate facem de întâlnire de golf :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-138302-14041110797758_thumb.jpgpost-138302-14041110946017_thumb.jpg

Momentan asa arata... E stock nu are nimic costum dar... "Va urma!" ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte bine, sa ai noroc de ea ! Asa arata a mea ! :P Drumuri bune sa ai colegu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, e in regula daca la rolele de la cureaua de accesorii se pune vaselina, sau tot schimbarea e singura solutie? ... a incercat cineva treaba asta?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unde anume sa pui vaselina ?

 

rolele se dau jos, au protectie la rulmenti, se da usor jos, se curata si ung bine cu vaselina de calitate

numai daca au joc (de la uzura aparuta din lipsa ungerii) se schimba

 

eu am facut operatiunea asta anul trecut, cumparasem role noi, inclusiv intinzatorul complet

 

dar de fapt rolele vechi erau perfecte, dar fara vaselina, asa ca le-am curatat, le-am uns bine si le-am pus inapoi, nu de alta dar rolele OEM sunt vizibil mai calitative decat cele chiar si cumparate pe cod OE de la INA

Modificat de alios
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu recomand astfel de inventii... Eu le am inlocuit cu role ina si curea contitech ( rola intinzatoare si rola de ghidare) 450 cu tot cu manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

450 ron sunt numai piesele, la tine a inclus si manopera? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

550 imi cer scuze a fost 650 cu totul ca a trebuit sa schimb si capacul de plastic de la distributie motor si am calculat eu gresit :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce aplicatii android folositi la drum lung? Eu foloseam wize sau colegu' dar vad ca tot mai putina lume le foloseste si cum updateurile se fac de catre useri te intalnesti cu o multime de filtre de politie nesemnalizate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ca unii dintre noi circulam regulamentar si nu avem nevoie de astfel de aplicatii. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Circula tu regulamentar 20 de min in spatele unei dube care scoate fum peste tot si merge cu max 60/h si astia de la drumuri au uitat sa mai ridice pensula...

Nu sunt copil tampit si nu vreau adenalina... continuarea cred ca o stie toata lumea ;)

In general incerc sa menajez si sa previn un conducator mai putin priceput.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta se discuta in acest topic,despre aplicatiile android folosite la drum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne a luat valul. Scuze ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am observat ca la schimbarea distributiei se foloseste un spray pentru curatat rolele dintate si zona respectiva. imi puteti spune despre ce spray este vorba?

 

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned this topic
  • Aerofan a închis acest topic
  • Aerofan unpinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!