Jump to content

Diagnostic Golf III - Service Timisoara


litza
 Share

Postare recomandată

Salut.

Sunt din Timisoara si as dori sa cumpar in perioada urmatoare (sper pana in primavara) un Golf III sh. As vrea sa stiu daca cunoasteti prin Timisoara un service k-lumea sau reprezentata unde as putea sa-mi faca un diagnostic complet la masina. Eventual sa-mi ziceti si un pret pentru o asemenea operatiune si la alte service-uri sa-mi fac o idee.

Sau ar fi suficient sa-mi cumpar un VAG-COM pt diagnostic si sa iau un mecanic cu bine pentru partea mecanica cand o achizitionez?Niste info despre cum se foloseste VAG-COM, cum se conecteaza pinii la mufa,soft etc m-ar ajuta tare mult. Si daca pot afla km reali utilizand VAG-COM ?

Astept orice alte sfaturi de achizitie. De la masina doresc sa aibe urmatoarele:

-motor 1.6 de 100 cp sau 1.8 de 90 cp (am gasit pe un site , exista asa ceva !?)

- A/C

- 4 usi

- an 94 sau > de preferat dar nu e obligatoriu

Thanks,

Bogdan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu vei afla km reali nici cu VAG-COM nici cu alta metoda. Bordul nici macar nu comunica cu prin interfata OBD. (cred ca doar cabrio din '98 ). La Golf3 poti dagnostiga ECU, Airbag, ABS, clima.

Conectoarele OBD:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la soft am luat de la www.ross-tech.com softul VAG-COM. Varianta evaluation imi va fi suficienta sa vad daca sunt probleme cu masina? Daca nu-mi apar coduri de eroare ar trebui sa fie ok dpdv al sistemelor electronice ?

Airbag-ul (daca exista) am inteles ca e safe de testat la Golf III, right ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

La Golf 3 airbag-ul se poate diagnostica fara nici un risc. Versiunea de evaluare a VAG-COM iti zice daca totul e ok. Dar daca exista erori, n-o sa le "traduca" pe toate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Thanks. Pana la urma poate o sa apelez la vreun service pt verificare. Or sti aia mai bine decat mine.

Deocamdata mai caut, pana acuma am vazut vreo 2 jafuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!