Jump to content

Servodirectia merge cam greu ...


snuf
 Share

Postare recomandată

De un timp servodirectia merge destul de greu mai ales de pe loc, nu mai merge ca inainte. Cureaua de servo este stransa bine, nu suiera, nu patineaza este noua BOSCH.

ma gandeam sa curat pompa de servo si intreg circuitul acesteia. E o idee buna, adica ar putea fi sin aceasta cauza sa fie mizerie la pompa?? sau muncesc degeaba. Si din cand in cand mai completez cu lichid de servo ca-l pierde. Nu-s pe unde se pierde dar de completat completez.

Sa-mi spuneti daca poate sa fie pompa murdara sau alte chestii sau nu, ca sa nu dau jos si sa curat degeaba?

P.S. Oricum curatenia nu e degeaba niciodata !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorin Golf 3 cabrio

Salutare,

Poti incerca sa cureti pompa de servo, poate da rezultate bune dar mai mult ca sigur te vei pregati s-o inlocuiesti, ea are niste palete ce imping lichidul de servo iar daca prinde cea mai mica mizerie o face praf.

Am citit pe undeva pe aici pe forum ca exista posibilitatea montarii unui filtru special pt lichidul de servo dar parerea mea e ca daca o faci sa nu mai piarda si nu va mai fi cazul sa umblii acolo sa completezi pe viitor nu vei mai avea probleme cu ea!

Sa auzim de bine si sper sa scapi cu o simpla spalare ! ! !

Modificat de cristip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!