Jump to content

Lumini oglinzi parasolar - probleme


4-life(golf-lV-tdi)
 Share

Postare recomandată

Prin care parte se scoate lampa aia obosita?

Eu am impins de ea parca spre dreapta si se misca deci este o siguranta acolo dar tot n-am reusit sa o scot.

Mai incercam mai incercam.

La luminile de citit din spate tot sofituri sunt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca din stanga ? nu e siguranta, ci clema de metal, pe plafoniera. Gaura din tapiterie are o rama de metal (sub plafoniera). Tu, poti baga o surubelnita mica, printre geamul plafonierei si rama de metal, pt a apasa acea clema si in aceelasi timp sa tragi in jos.

La plafonierele laterale spate sunt tot becuri sofit 5W.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am reusit in cele din urma. La masina mea clema este in partea dreapta. Intr-adevar trebuie o surubelnita foarte subtire ca sa intre intre marginea lampii si acea margine de metal, la mine tot bagam sub marginea de metal si de aia nu puteam sa o scot. De acum urmeaza inlocuirea cu leduri. Multumesc mult!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Cum functioneaza aprinderea lampilor din parasolare? Este activata de vren swich care acopera geamul si d eun swich din balama? Ca as vrea sa pun pe o alta masina asa ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, ai intuit bine. Switchul este pe acea placuta care acopera sticla de la oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Salut ,

Mai are cineva poza de la postul #15 pentru demontarea parasolarului ?

Am si eu nevoie de ea ca sa incerc sa demontez parasolarul din partea dreapta (probabil am ceva probleme la switch ca nu mai functioneaza)

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca este poza respectiva dar crezi ca te ajuta?

post-14266-0-07723300-1429365796_thumb.p

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit sa desfac partial parasolarul dar apoi nu am reusit sa scot cele doua fire care ramaneau (mie frica ca daca trag mai tare de ele se rup)

Plus ca nu stiu cum sa desfac parasolarul propriu zis ca sa vad daca e ok switch-ul acela de la oglinda. Se poate desface cumva pentru a incerca sa repar switch-ul sau trebuie inlocuit cu alt parasolar ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca trebuie inlocuit, dar prima data verifica cu un ohmetru daca are continuitate cand e deschis atat parasolarul cat si "viziera" de la oglinda. daca da, e bun.

apoi verifica daca vine tensiune la mufa becului.

 

PS: daca nu stii, poti incerca cu celalat parasolar

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat cu celalalt parasolar si se aprinde becul 

am sa caut sa cumpar parasolarul de pe dreapta cu switch-l functional

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!