Jump to content

Polo 6C - GTI


Centaurus

Postare recomandată

Salutare !

 

Dupa o ateptare nu foarte lunga (o luna si o saptamana) mi-a ajuns masinuta. Cand am fost si am ridicat-o de la dealer m-a surprins placut, in realitate arata mai bine ca in poze.

 

Este un polo GTI cutie manuala, cu ceva optiuni cum ar fi:

 

climatronic,

faruri cu tehnologie led,

cotiera,

pachet iarna,

senzori parcare fata-spate,

suspensie sport-select,

privagy-glass,

radio CD Composition Media,

trapa

 

Nu am mers decat foarte putin cu ea si exclusiv in oras, dar este destul de sprintena. Sistemul de franare este ok pentru cum voi merge eu cu ea. Evacuarea este mult prea silentioasa pentru gustul meu, dar pe viitor poate o schimbam cu ceva mai galagios (macar finala).

 

Ceva poze:

post-8938-0-10302000-1437388195_thumb.jp

post-8938-0-04619100-1437388213_thumb.jp

post-8938-0-06661000-1437388218_thumb.jp

post-8938-0-32158600-1437388223_thumb.jp

post-8938-0-08949800-1437388228_thumb.jp

post-8938-0-85436600-1437388235_thumb.jp

post-8938-0-98600400-1437388241_thumb.jp

post-8938-0-96493000-1437388247_thumb.jp

post-8938-0-58180100-1437388253_thumb.jp

post-8938-0-15220000-1437388259_thumb.jp

post-8938-0-79341600-1437388265_thumb.jp

Modificat de Centaurus
Link către comentariu

frumos Polo! de mare efect sunt jantele si "tavanul".

si aproape 200 cai pe caroseria aia...cred si eu ca-i sprintena.

sa il stapanesti sanatos

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea! La ce pret a ajuns, daca se poate? Salut

Link către comentariu

Multumesc pentru urari, pretul a fost undeva la 20.600,00 Euro cu tot cu rabla + reducerea aferenta.


Azi ma duc sa vizualizez niste jante de iarna. Ce model credeti ca s-ar potrivi mai bine (sunt deschis si la alte optiuni):

 

http://www.jantealuminiu.ro/Janta-BORBET-Tl-p150.htm

 

sau

 

http://www.jantealuminiu.ro/Janta-OZ-Superturismo-gt-gc-p142.htm

 

Intrebare: daca prinderea este de 5x112 la cele Borbet in loc de 5x100 se potrivesc oare pe masina ?

Link către comentariu

OZ-urile sunt mai frumoase dupa parerea mea.

jante cu prindere diferita merg adaptate cu niste distantiere dar daca tot le cumperi de noi, ia ceva cu prinderea ta.

Link către comentariu

Nu te complica cu flanse adaptoare. Ia exact ce prindere si ET iti trebuie.

Link către comentariu

superba masinuta! cum a zis mai sus si colegul Bebeee, farurile, trapa si jantele sunt de mare efect! 

Link către comentariu

Foarte frumoasa,sa te bucuri de cat mai mult timp !!! De ce nu ai ales DSG ? 

Link către comentariu

Nu am ales dsg datorita urmatoarelor lucruri:

 

1.lipsa de sportivitate (am condus masini cu dsg inclusiv pe golf gti plus fostul bmw si nu m-au dat pe spate, doar comoditate in trafic),

2. probleme cutie (dsg 7 - ambreiaje uscate),

3. limitare cuplu: 250 Nm in loc de 320 Nm,

4. resoftare problematica ulterior.

Link către comentariu

Frumoasa masina, cati mai multi km fara evenimente neplacute.

Link către comentariu

sa te bucuri de ea, e un exemplar foarte frumos, as vrea si eu trapa:)

Link către comentariu

Felicitări pentru jucărie ! Foarte frumoasa - micile detalii sunt de efect. Sa imi spui si mie cum se prezintă 1KNano pe mașina si eventual un set de poze. Salutare !

Link către comentariu

Arata superb, si la mine bate gandul al un Polo GTI ca masina de oras, insa aceasta doar la anul.

 

Personal este o configurare superba ce ai bifat, insa tot personal, nu as schimba jantele cu nici unul din modelele de mai sus :(

 

Ah da, si superbe noile faruri cu acele linuite superbe, sa ai noroc de ea!!!

Link către comentariu

Va multumesc pentru cuvintele frumoase. Protectia nano abia ce am dat-o la Dub Detailing, sa vedem cum se comporta in timp. Masina a primit folie faruri si stopuri. Jantele nu le schimb, dar ma uitam de unele pentru la iarna. Am fost si am vazut niste ultraleggera black - mama cum arata....ma mai gandesc - cam scumpute pentru iarna.

Link către comentariu

Superba masina, s-o stapanesti sanatos si scoate-o la un drum in afara orasului sa vezi ce-i poate pielea.

 

Am vazut si eu un polo gti in trafic, intr-adevar o aparitie foarte tare, mi-a sarit in ochi imediat.

Link către comentariu

Foarte tare masina, dotarile super smechere.

S-o folosesti cu placere si multi kilometri fara probleme.

Link către comentariu

Deja prima mica problema aparuta: am spalat masina si desi am fost atent am reusit sa zgarii usor display-ul de la climatronic (foarte sensibil, chair daca am suflat cu aer si am sters cu o carpa moale de microfibra). Prevad ca pe viitor or sa apara multe zgarieturi in zona bordului mai ales ca este de culoare negru lucios.Am comandat un Xerapol sa vedem daca reusesc sa scot zgarietura. In rest benzina si talpa :).

Link către comentariu

Am folosit Xerapol pe zgarietura de pe display si a disparut (recomand).

Link către comentariu

pe viitor ai grija cat de tare apesi cand stergi si daca in laveta de microfibra sunt deja prinse particule.

xerapol, displex sunt solutii care ajuta in situatii de genul asta.

Link către comentariu

Muale, multumesc pentru recomandari.

 

In alta ordine de idei am comandat in avans niste jante de iarna, deoarece le-am gasit la promotie (pot aparea oricand promotii dar am preferat sa le iau din timp sa nu ma trezec cu surprize la iarna). Jantele sunte cele de aici: http://www.jantealuminiu.ro/Janta-OZ-Ultraleggera-mb-p170.htm. Datorita dimensinunilor atipice ale anvelopei nu stiu ce pneu de iarna sa aleg (review-uri nu prea sunt pe dimensiunea 195/50 R16). Am gasit un site cu mai multe anvelope pe dimensiunea de care am nevoie dar greu de ales, ceva pareri ? Siteul este: http://www.cauciucuridirect.ro/content/search?vehicleType=PKW&vehicleSubtype=&characteristics=&sowigan=wi&width=195&profile=50&size=16&speedRating=&priceCategory=&brand=&sortBy=price&sortType=desc&&itemsNo=10&pageNo=2

Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!