Jump to content

Volan in 3 spite de G GTI,BORA---pe passat 2003


SRV-JM
 Share

Postare recomandată

As dori sa imi montez un volan in 3 spite de pe un G4/5 GTI:Bora ,imbracat in piele pe un passat fabricatie 2003 care are volan in 4 spite.

Din ceea ce am inteles la volanul cu 3 spite este un fel de airbag iar la cel cu 4 unul diferit.

Intrebarea mea este : airbagul de la volanul cu 4 spite ar intra in volanul cu 3 spite?

Volanul ar veni fara airbag .

Sau,daca as lua un volan cu tot cu airbag cred ca nu as avea probleme cu montarea lui,nu?

Iata un exemplar,passat cu volan de R32.

Stie cineva?

Multumesc.

Modificat de cristiseven7
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Air bag-ul de la volanul cu 4 spite nu merge la cel cu 3, si eu am vrut sa fac modificarea asta cand aveam golful.

Din pacate va trebui sa cumperi volanul cu tot cu air bag si din cate stiu eu cel de R32 este f scump.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine naiba nu vrea volan d-ala? :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da volanul ala care l-ai pus in poza este aproape la fel cu volanul de passat (in 3 spite)... asa am eu.... bine fara insertia aia cu R32... da no acuma tu stii daca vrei exact ca si ala din poza.... :D . airbagul de pe volanul ala cu 4 spite nu ai nici cum sa-l pui pe ala cu 3 spite... nu se potriveste. da parerea mea (daca esti dispus sa o iei in considerare) este sa cauti undeva la dezmembrari un airbag de volan de passat im 3 spite... care cred ca potriveste cu cel din poza, sau sa iei direct un volan de la dezmembrari... in 3 spite de la ceva masina lovita bine din spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit si airbag si volan,noi amindoua dar ma mai gindesc ca ambele sar de 450 de euro...:wub: :)

Mai astept poate se vor mai ieftini.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...
Stanciu Cosmin

buna seara! as vrea sa pun un volan cu comenzi in locul unuia fara .ce mai trebuie inafara de volan si airbag? multumesc si astept un raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mihai.Nechifor

Releul pentru comenzi si ceva cablaraie, cred ca si spirala de volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spirala nu. In functie de model iti trebuie doar modulul de comenzi si volanul. Tu avand B5, iti mai trebuie un releu....dar imi aduc aminte ca i-am zis lui Adrian tot ce trebuie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

johnny erasure

Buna. Se pate schimba volanul in 4 spite cu unul in 3, cu tot cu airbag? Mai trebuie si altceva in afara de volan si airbag?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

volanul si airbagul si cablurile de la airbag, nu sunt necesare alte piese.

Daca esti din zona pot sa te ajut si cu piesele si cu montajul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

ca sa nu incep un topic nou, pun aici intrebarea

am un prieten care si-a luat acum un pasat b5

verificand asha masina, am observat ca apasand capacul de la airbag, parca nu era suficient de tare

l-am desfact si airbag-ul pare ok

dar am gasit alta chestie interesanta

stie cineva cum e treaba cu firele alea?

post-18962-0-56462400-1310036360_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E ok. Cele 4 sunt la el - doua claxon, doua airbag. Ca sa vezi ce e cu celelalte doua, trage mufa afara si da jos volanul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!