Jump to content

Eliminare (inlocuire) suport telefon


7Andrei7
 Share

Postare recomandată

Scaun pasager dreapta tre sa fiu o cutie

9w7-vw-bluetooth-location.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa arata cu telefonul in el:

IMG_6523.thumb.JPG.5f3593ef7ff1760a33aa4e951dcb4e57.JPGIMG_6524.thumb.JPG.42c978875a7b099343545f2360939e4a.JPG

@APL modulul de bluetooth il ai sub cotiera. La modelul tau nu mai este sub scaun. Cand se scoate telefonul, suportul se basculeaza de la jumate catre fata, sa faciliteze extragerea, ingenios. 

Colegul @7Andrei7 are poza si cu telefonul montat in suport, asa cum a zis ;)

Spor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 5/26/2017 at 8:59 PM, mihai p said:

Asa arata cu telefonul in el:

IMG_6523.thumb.JPG.5f3593ef7ff1760a33aa4e951dcb4e57.JPGIMG_6524.thumb.JPG.42c978875a7b099343545f2360939e4a.JPG

@APL modulul de bluetooth il ai sub cotiera. La modelul tau nu mai este sub scaun. Cand se scoate telefonul, suportul se basculeaza de la jumate catre fata, sa faciliteze extragerea, ingenios. 

Colegul @7Andrei7 are poza si cu telefonul montat in suport, asa cum a zis ;)

Spor.

Am primit suportul, insa nu mi se incarca.

 

poate ma ajutati ce sa fac. Mersi 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa desfaci sa vezi unde se duc firele din suport si daca nu sunt intrerupte.

Spor !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

florin.idita

Si sa ai modulul de bluetooth conectat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/6/2017 at 8:28 PM, mihai p said:

Trebuie sa desfaci sa vezi unde se duc firele din suport si daca nu sunt intrerupte.

Spor !

mi-a gresit ala coletu, mi a trimis cradle Burry S8 in loc de S9. Astept sa vina cel bun. Trebuie conectat la Bluetooth ca sa se incarce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce unitate media ai pe masina ?

Daca ai unitate media fara bluetooth incorporat, alta decat RNS 315, RCD330, fro' chinezarie, etc, si-ti merge bluetoothul, inseamna ca modulul e functional si tu ai o problema cu legaturile dintre modul si suportul de telefon de pe bord.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am rns510, bluetooth ul merge. am trimis inapoi coletul nu mai pot sa incerc, dar cred ca de aia nu incarca ca nu e S9, ci S8

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Se poate înlocui partea inferioară a bordului din zona pasagerului?

Am găsit pe olx pe cineva care susține că se poate doar partea respectivă.

Atașez imaginea din anunț:

134115555_1_1000x700_plansa-bord-passat-b6-bord-crem-passat-b6-dezmembrez-passat-b6-piese-iasi_rev003.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/8/2017 at 10:05 PM, mihai p said:

Ce unitate media ai pe masina ?

Daca ai unitate media fara bluetooth incorporat, alta decat RNS 315, RCD330, fro' chinezarie, etc, si-ti merge bluetoothul, inseamna ca modulul e functional si tu ai o problema cu legaturile dintre modul si suportul de telefon de pe bord.

 

Gata merge. Se si incarca. Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Unde pot gasi si eu aceea telecomanda daca o pot numi asa cu aceea cheita si acel "i" care vine in suportul dupa bord?

hqdefault.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

olx, ebay, sau daca vrei noua, de la distribuitori.

Poti sa dai o cautare dupa Bury , vei gasi bury universal, bury odorizant, suport de telefon dedicate sau univerasle, suport pt tableta etc.

Daca vrei adaptorul din poza postata de tine, verifica prima data ce bluetooth ai sub scaunul din dreapta pentru a sti daca te poti conecta... sau daca inca mai ai modulul de bluetooth

Modificat de florin.idita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,am tot cautat sa vad ce telefoane sunt compatibile cu suportul si nu am gasit,stie cineva?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca suportul te intereseaza strict pentru conectarea telefonului cu bluetooth-ul masinii, se poate coda cu VCDS-ul in acest sens...dupa care le poti conecta si fara adaptor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intereseaza sa pun un telefon acolo sa arate estetic ok,nu il folosesc dar e ciudat pozitionat acolo.Multumesc

Modificat de nshk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am gasit un suport mai estetic, Bury 0-02-22-0318-0, dar cred ca system 8 vs 9 inseamna ca nu incarca, corect?

Nu stiu sigur daca intra si iPhone 8 in el, din ce am vazut la cel original VW (000051435AH) scrie ca merg toate, 6, 6S, 7, 8.

Eu as fi tentat sa-l deschid si sa ii bag un Qi wireless charger in el, ar arata mult mai bine decat cu cablul pe langa.

710vRnGvZCL._SL1500_.jpg

Modificat de EsTeTicu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

A sosit frumusețea asta, dar din pacate nu intra în locul din cotieră din cauza umflaturilor de pe lateral ?

Așadar, am 2 bucați disponibile dacă vrea cineva, pentru cei cu suport în bord se potrivesc cu siguranță, merg cu iPhone 6, 6S, 7, 8, fără huse.

217325809_2_1000x700_suport-oem-bury-vw-passat-golf-pt-iphone-6-6s-7-8-fotografii.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Ar fi o Solutie tot de la Bury cu doua usb de incarcare prin cablu usb egal de telefon si un suport de telefon pe Amazon Costa 45 de Euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

Va rog sa ma indrumati si pe mine,intrucat in configuratia din poze nu reusesc sa conectey telefonul la masina.

Normal cradle ar trebui sa si incarce, nici asta nu se intampla.

Sunt ceva pasi de urmat, adaptari de facut sau imi lipseste ceva?

Merci

IMG_3608.jpg.1b32bb3aa6da4ec2adfd7832fc32c86b.jpgIMG_3607.JPG.cac03b379b99f770cd6dab8f0e82ef8d.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
On 5/21/2018 at 4:50 PM, EsTeTicu said:

A sosit frumusețea asta, dar din pacate nu intra în locul din cotieră din cauza umflaturilor de pe lateral ?

Așadar, am 2 bucați disponibile dacă vrea cineva, pentru cei cu suport în bord se potrivesc cu siguranță, merg cu iPhone 6, 6S, 7, 8, fără huse.

217325809_2_1000x700_suport-oem-bury-vw-passat-golf-pt-iphone-6-6s-7-8-fotografii.jpg

Salut. Are si colturi de prindere de schimb? Mai ai vreun suport?

Modificat de Manuel N.
Foloseste PM ul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un suport Bury pentru un Samsung S9 Plus care sa se potriveasca la cel montat original pe bord la Passat, stie cineva sa existe ? Ma aflu in Germania dar nu stiu unde sa caut ? O sa incerc ebay.de sa vedem...

Multumesc anticipat pentru info.

Modificat de emanoeladrian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@emanoeladrian eu il am pe asta. Acum am Samsung S8. Diferenta intre S8 si S9 plus cred ca nu e asa mare si cred ca ar intra. Are niste butoane pe margine care il poti regla in functie de dimensiunile telefonului.

 

chrome_2018-09-24_12-03-39.thumb.jpg.d70de2eea8ab6f696dc7ccc4edf798d1.jpg

 

 

PS: in postare era S7

On 29.03.2017 at 18:00, florin.idita a scris:

Mi-am montat si eu Bury Universal 3XL

Asa arata. :)

IMG_20170325_190845.jpg

IMG_20170325_190903.jpg

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Florin,

De unde l-ai achizitionat ?

O zi buna !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de pe ebay... 52 euro parca, sau ceva de genu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci ! Particip si eu la o licitatie..sa vedem daca reusesc sa-l cumpar.

Numai bine !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!