Jump to content

Manerele de Mk1 si Mk2


Golfuletz
 Share

Postare recomandată

Si eu, mk3 style, 2 usi pe fata doar ca pe spate mi-am facut shaved doors.

Modificat de botcrstn71
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Golfuletz

    22

  • cristivw

    17

  • Raf

    15

  • armando

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

problemele au fost si la mine pe partea dreapta , in special la usa fata . . Da le-am rezolvat .......

cum le-ati rezolvat? acum am observat si eu ceva. eu am avut masina la vopsit, si le-am zis oamenilor de acolo sa imi monteze dupa vopsire noile manere. treaba e ca acum am observat ca pe partea dreapta, daca tragi putin mai tare de maner, el iese putin din gaura mare... iar in spate stanga (unde nici n-am folosit portiera - am 4 usi) am vazut ca nu se deschide deloc, si daca trag, iese cu totul.

imi puteti da niste solutii? chiar nu am observat pana acum. le-am verificat pe toate. cea de la sofer si cea din dreapta spate merg perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alte probleme ati mai intampinat? ca s curios... nu ca as lauda modelul original de manere...dar daca tot renuntz la ele sa stiu daca voi avea sau nu probleme..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau sa aud ca sunt probleme :P....oricum eu consider ca aceste probleme sunt legate strict de montaj si nu de faptul ca ar fi de proasta calitate. Cand le-am montat la mine le-am nimerit pe toate din prima (in 10 min le-am pus sus). Cand am incercat sa le montez la Serhio24, intr-adevar pe partea dreapta am intampinat dificultati, insa in cele din urma se pare ca le-a rezolvat. Am vzt ca pe topicul "Do It Youreself- DIY" exista un link in care este descris ce probleme poti intampina la montajul unor astfel de manere, si cum sa o faci cat mai bine.

Desi nu mi-am propus sa fac din aceasta o mica afacere (se vede si din preturile care le-am cerut pe manere), nu imi place sa aud ca sunt clienti care sunt nemultumiti. Va rog sa detaliati problemele, pentru ca fiecare sa isi dea seama exact despre ce este vorba pentru ca acum probabil multi din cei care mai dores sunt in dubii si nu stiu daca mai are rost sa mai comand sau nu. Inca o data vreau sa fiu bine inteles, eu le-am adus in primul rand pentru mine, apoi daca tot faceam lucrul asta am adus si pentru cine a mai dorit, iar problemele de care spuneti consider ca sunt doar de montaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dar nu este vorba nicidecum de nemultumiri sau defecte. problemele zic eu ca sunt legate strict de montaj, si cu putina creativitate se rezolva :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

agent smith

da, si eu trebuie sa mentionez ca nu e vorba de manere. de ex la mine a fost problema cu forma usii (adanciturile) in locul unde vin manerele si de unghiul gaurii dinspre interior.

oricum, nimic ireparabil...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

golfuletz, mai vine comanda ?? (nu ma intereseaza ce probleme apar la montare, noi sa fim multumiti ca un prieten forumist aduce asa ceva in tara :D )

toate cele bune

astept cu nerabdare "audi style" ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

golfuletz, mai vine comanda ?? (nu ma intereseaza ce probleme apar la montare, noi sa fim multumiti ca un prieten forumist aduce asa ceva in tara :D )

toate cele bune

astept cu nerabdare "audi style" ;)

:P si eu astept comanda ptr ambele seturi. mie imi era frica de un singur lucru. manerele originale le detest din toate punctele de vedere...si in plus la cei care au 4 usi poate au mai intampinat....la usile din spate sa se desprinda plasticul de suportul metalic...in partea unde ar fi fost butucul. in fine...nu ma intereseaza nici pe mine restul problemelor atata tot sa le pot monta :P .

nu mai vreau iarna sa simt metal rece in palma :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bag si eu la un mk3 style 4 usi. Sunt din Bucuresti. M-am saturat de jegurile mele de manere. Daca n-am venit cumva prea tarziu cu cererea, atunci ma cuplez si eu cu transportul de Bucuresti. Altfel, astept urmatorul transport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bag si eu la un mk3 style 4 usi. Sunt din Bucuresti. M-am saturat de jegurile mele de manere. Daca n-am venit cumva prea tarziu cu cererea, atunci ma cuplez si eu cu transportul de Bucuresti. Altfel, astept urmatorul transport.

am si eu o rugaminte foarte offtopic, dar la obiect! se poate schimba avatarul ala?! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o rugaminte foarte offtopic, dar la obiect! se poate schimba avatarul ala?! :D

:) da se poate. de la optiunile tale ...acolo la My Controls ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu al meu... al lui :o eu unul nu l-am mai vazut pana acum, si avatarul e ca al meu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raspuns :P E o cerere cam ciudata. Normal ca se poate schimba. Dar e un avatar luat din lista de avataruri puse la dispozitie de site. Daca o sa-mi aleg altul probabil ca o sa fie la fel cu al altuia si o sa-mi ceara sa-l schimb iar. Si cred totusi ca avatarul tau e ca al meu, pentru ca eu sunt inscris inaintea ta in acest forum, chiar daca nu am mai postat de sase luni. Mai cauta si o sa vezi si altii cu acelasi avatar... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, pentru linistea ta o sa-l schimb pe mesiu avatar. Si sa revenim la topic, ti-am vazut masinutza si imi place cum ai vopsit-o. Si am vazut ca ti-ai pus si manerele mk3 style. Daca ai ceva sfaturi referitoare la aceste manere le poti impartashi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu al meu... al lui :P eu unul nu l-am mai vazut pana acum, si avatarul e ca al meu :P

:P ai platit cumva ptr acest avatar.eu cred ca fiecare are dreptul la orice avatar care este pus la dispozitie de acest forum.

on topic: se mai face comanda la manere?

Modificat de lexxus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva noutati cu manerele?Golfulet ai mai facut comanda sau ai lasat-o balta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

comanda s-a dat....de-acum rabdare :( ! Celelalte au venit in aproape o luna asa ca sper sa fiti intelegatori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a intamplat si la mine... :P s-a dus manerul de la usa soferului...nu mai pot sa deschi de afara... pana acum nu am mai avut probleme cu manerele...ce se intampla, se rupe ceva in interior, se poate repara? si..cum desfac? cum e prinsa? din exterior trebuie sa scot lamela aia cromata? in ce sens? mie frica sa nu o indoi/rup/stric.... poate sa-mi ea cineva niste detalii cum o demontez? si inca ceva: gasesc numai un maner? ca deocamdata nu am bani sa cumpar mk3 style de la golfuletz....l-as repara sau daca nu se poate l-as schimba numai pe asta.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

horry_bv, ce s-a intamplat cu manerul tau?? cum se comporta? s-a rupt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

horry_bv, ce s-a intamplat cu manerul tau?? cum se comporta? s-a rupt?

cre ca s-a rupt...de afara apas degeaba...nu mai deschide...inca nu l-am desfacut sa vad ca nu stiu exact cum si mie frica sa nu-l rup sau sa-l stric mai tare... in rest se comporta normal..kestia aia pe acar apas cu degetu e arcuita, dar pur si simplu apas degeaba....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cre ca s-a rupt...de afara apas degeaba...nu mai deschide...inca nu l-am desfacut sa vad ca nu stiu exact cum si mie frica sa nu-l rup sau sa-l stric mai tare... in rest se comporta normal..kestia aia pe acar apas cu degetu e arcuita, dar pur si simplu apas degeaba....

pai cum adica apesi? io stiu ca se trage si pui degetu mare pe partea prinsa de caroserie unde e si butucul, pentru nu a solicita prea tare prinderea de caroserie....care e un punct slab la manerele de mk2 originale...la astea inca nu stiu...dar la passaturile din 92, au mama se rup in draci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu am manere de mk2 originale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu am manere de mk2 originale...

s-a rupt sistemul de prindere al manerului? (de usa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu. e prins bine, arata normal, ca deobicei, doar cand apas pe "butonasul" ala sa deschid usa, nu face nimic...ma gandesc ca s-a rupt ceva in interior, sau a sarit ceva, si poate stiti voi mai bine, cei care vi le-ati schimbat cum e mecanismul ala in interior....din exterior nu pare nimic suspect....e prins bine de usa....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!