Jump to content

Probleme geam electric


cioncara
 Share

Postare recomandată

Acum vreo doua seri asteptam pe cineva,afara ploua si eu zic hai sa-mi sterg gemurile si le las pe toate jos pe rand si le ridic sus,dar cind ajung la ce din dr. spate hop ca nu se mai lasa jos.Problema nu stiu care e dar motorasul se aude ca merge si cand las gemul jos se aude ca merge dar nu coboara,daca il apas eu cu mana coboara,numai de urcat mai urca.Eu cred ca sina(sistemu ce trage si impinge geamu )s-a desprins de pe geam.ma poate ajuta cineva pls.????sau a mai avut cineva problema asta??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana nu desfaci capitonaj usa jos si eventual scoti mecanismul "pe masa" nu ai de unde sa stii ce e acolo. Poate fi cablul rupt, poate fi sarit de pe role, poate fi desprinsa sina...pot fi multe...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

aceeasi problema am avut-o si datorita "profesionalismului" celor de la skoda o am din nou. La fel se intampla si la mine si am dus-o la servis si au zis ca nu stiu ce carlig nu impinge geamul. In fine l-au reparat ca acum o saptamana cand am vrut sa-l las si eu o data in jos (ca nu prea le folosesc pe spate) nu a mai coborat. Asa ca am iar geamul dr. spate stricat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

:( Am rezolvat problema,ieri dimineata am desfacut fata de la usa si intradevar era cazut boltul ce tine geamul in sina(probabil de la trepidatile care se produc de la drumurile noastre bune) chestie de 10 minute,cred ca daca mergeam la procar la service ma tundeau aia de vreo 100 ron.Ma bucur c-am rezolvat-o. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. poti sa-mi descrii si mie operatiunea? as vrea sa o rezolv si eu ca sa nu mai ajung la Skoda. te rog

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sincer nu m-am incumetat sa desfac usa. Nu mi-e prea clar cum se procedeaza si deocamdata am lasat-o asa pana gasesc niste explicatii mai elocvente fiind vorba si de usa spate nu usa fata. Merci oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D Daca vrei putem sa ne intalnim si sa-ti explic mai clar, ca vad ca esti din oras,apropo in ce zona stai? Eu in Dacia.P.S.si la mine era geamul din spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!