Jump to content

Skoda Octavia III Style MY2016, 2.0 TDI, DSG


DanNiculescu

Postare recomandată

DanNiculescu

Mie mi se pare ca faptul ca inchiderea geamurilor se face printr-un pas suplimentar inchiderii normale ofera putina flexibilitate, adica poti opta sa inchizi masina si sa lasi un geam usor coborat, de exemplu. 

Nu vad nimic rau in asta. 

Link către comentariu
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DanNiculescu

    23

  • gbrl

    15

  • Norman

    7

  • TudorM

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

DanNiculescu

Revin cu cateva poze proaspete.

 

Exteriorul, dupa o repriza de ploaie arata inca bine, reclama la culoarea argintie :).

post-150887-0-88860500-1436003999_thumb.

post-150887-0-44704200-1436004000_thumb.

 

Interiorul sobru, cu toate comenzile acolo unde trebuie, iar in spate loc foarte mult.

post-150887-0-02036400-1436004002_thumb.

post-150887-0-54494700-1436004002_thumb.

 

Motorul, maaare, nu gluma.

post-150887-0-95200900-1436004000_thumb.

 

Portbagajul si mai maaare, imi place mult cum arata cu setul de plase, ofera multe variante de depozitare si organizare a bagajelor in portbagaj.

post-150887-0-49526700-1436004001_thumb.

 

Sistemul de infotainment Bolero 2.

post-150887-0-05438200-1436004003_thumb.

 

Si, asa cum am promis, un filmulet cu detalii despre SmartLink.

https://youtu.be/11Gs_qVTh6s

 

Link către comentariu

Bine ca se poate folosi SmartLink ul ca si navigatie cu SyGic. Poate vor mai aparea si alte aplicatii compatibile. Eu as vrea mult Harti de la Google.

Link către comentariu
DanNiculescu

Hartile Google ar functiona prin AndroidAuto, daca ar fi disponibil si in Romania...

Link către comentariu

Multumim pentru video, Dan, e foarte bine realizat si explicat, cred ca ar fi foarte util si pe topicul de achizitii :)

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Nu merge Waze, din pacate. Si eu sunt un mare fan si utilizator al aplicatiei.

Pentru a fi disponibila pe MirrorLink, o aplicatie trebuie adaptata in acest sens; sa speram ca si Waze are in plan acest lucru.

Link către comentariu

Am  un Note 3 si nu reușesc sa il conectez prin Smart link. Selectez Miror Link ca tip de conexiune dar  nu  imi  citeste  aplicațiile din telefon .

Sa nu fie compatibil telefonul ?

Link către comentariu

Ar trebui să fie compatibil dar nu o să vezi decât aplicațiile compatibile MirrorLink. Descarca miRoamer de exemplu și apoi fă un test.

Link către comentariu

Am Sygic  instalat pe el ......

Am telefonul rootat sper sa nu influenteze cu ceva .....

Ar  fi misto daca ar merge Android Auto...

 

O intrebare.

Cand asculti muzica de pe CD Card si suna telefonu .. apelul nu ramane blocat ? in sensul ca nu poti raspunde nici de pe touch screen nici de pe volan ?

Modificat de gbrl
Link către comentariu

Vezi ca e o versiune speciala de Sygic. Se numește Sygic Car Navigation. E diferita de Sygic-ul normal. Descarc-o pe asta si încearcă din nou.

Mie nu mi se întâmplă ce spui tu cu SD-ul și apelurile.

Link către comentariu

Curios la mine s-a blocat de doua ori pana acum .

Trebuie  sa fac ceva setari ?

Link către comentariu

Eu nu am facut nicio setare in sensul asta.

Link către comentariu

Dupa 2500 km, deci cu rodajul implinit., pot sa spun ca m-am imprietenit bine de tot cu noua mea masina si sunt multumit de alegere.

In continuare imi place mult felul in care se infige atunci cand ai nevoie si ma felicit pentru cutia DSG. Am apreciat-o mult nu numai in oras ci si la drum lung, mai ales atunci cand am mers intr-o zona cu serpentine, unde condusul este mult mai usor daca nu ai nevoie sa schimbi vitezele manual.

Au aparut si cativa greierasi pe la usa soferului si la haion, numai ca se fac auziti din cand in cand, nu tot timpul. Dam muzica mai tare si e ok! :)

Consumul ma da pe spate, dupa mers 50-50% oras-afara, am un neverosimil (pentru mine) consum de 6.1l pe long term.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Sub scaunul din dreapta, ai cutie pentru depozitare sau doar suport pentru vesta reflectorizanta?

Din pacate, a mea are suporti pentru veste sub ambele scaune fata  :(

Link către comentariu

Fara sertare a venit si a mea.

Am comandat de le dealer si am montat pentru scaun pasager. Pret   180 lei .

Link către comentariu

La fel si la mine. Trebuia sa fie altfel?

Link către comentariu

Pe bune? Am ales sa platesc mai mult pentru Style, ca sa mai dau inca 180 de lei pe un plastic care trebuia sa fie acolo?

In Pdf-ul de prezentare, nu au uitat sa se laude cu el. De ce nu l-au trecut la optionale daca e pe bani?post-134690-0-84420900-1439323013_thumb.

Acum ca sa fiu sincer, eu nu am platit nimic. Este masina de serviciu :cheers:

D'aia nici nu m-am "zbarlit" la dealer. Daca observam cand am ridicat-o, faceam putina "atmosfera" si poate iesea ceva...

Din pacate, am vazut ca lipseste doar a doua zi si am lasat-o balta.

Link către comentariu

Android Auto functioneaza  pe Bolero 2 inclusiv hărțile de la Google + Telefon + Muzica play.

Super.

Versiune android auto 1.2.084954 + telefon Note 3 cu Lolipop NEE .

Link către comentariu

Merge si la mine pe S5! Buna treaba!

Ce imi place este ca, spre deosebire de MirrorLink, poti folosi in continuare telefonul.

Link către comentariu

Am incercat si eu sa folosesc telefonul pe perioada cât este conectat la Android Auto  si nu merge .

Pe ecran la telefon scrie Android Auto si e blocat .

Apeluri  pot face de pe Volan sau  de pe display masina .

 

La tine este alt fel ?

Link către comentariu

Cand se conecteaza apare intr-adevar AndroidAuto pe fond negru dar, daca apas pe singurul buton al S5-ului, ajung pe home screen si apoi pot folosi telefonul normal. 

Link către comentariu

Azi am mai avut timp  de Android Auto.

Prin apăsarea  ,, singurului buton " de pe Note 3 nu  ajung pe home screen. Tot android auto rămâne  pe display.

Ce versiune de android auto ai ?

Link către comentariu

In android auto / telefon este posibilitatea de a vedea agenda telefonica .

NU am gasit ...

 

Daca  este te rog sa pui un print screen .

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!