Jump to content

Passat CC


roberteeel

Postare recomandată

@75NOR: mulțumesc frumos pt recomandări! Pe la Peștera cred ca am fost acum o luna, dar n am fost cu mașina mea, deci nu am condus eu. Spun cred, pt ca din descrierea ta, noi atunci am luat o pe un drum pietruit, foarte nasol. Eu unul cu CC-ul nu voiam sa intru pe acolo. Puteam sigur, dar nu as fi vrut. Pana la urma am coborât și nici măcar n am vizitat, pt ca ploua înăuntru.  :banghead:

Link către comentariu

Am revenit și din aceasta plimbare, înapoi la mare. :unsure:

Am făcut cam 1000-1100 de km in total. Am mers ușor, liniștit pe autostrada, 110-120 km/h. 

Am vizitat Peștera Ialomitei in a 2-a zi. Am mers pe drumul asfaltat, dar nu am rămas plăcut surprins. Mai ales când urcam, era loc cam de o mașina... mai ales in curbe, foarte nasol... era sa o patim cu un domn care cobora foarte tare cu un Vito, fix in curba. Asta nu mi a plăcut deloc la drum. Însă cel de dinainte, pe serpentine, foarte, foarte frumos. Am dat și suspensia pe Sport, masina este mult mai stabilă așa. 

Urmatoarea zi am fost la Castelul Cantacuzino, o splendoare. Mi-a plăcut tare mult. :wub:

Dupa am ajuns la telegondola din Sinaia și am urcat până la cota 2000. Am rămas cu o impresie urâta despre telegondola din Bușteni (care urca la Babele)... cred ca trebuie sa aștepți 4-5 ore sa intri... in fine. 

In ultima zi am fost la Mănăstirea Caraiman (care era fix lângă noi, la 300-400m). Foarte frumos și acolo. 

Per total, mi a plăcut excursia și as repeta o. 

Ne am întors cu un consum de 5.6, 4 persoane, portbagaj full si voie buna. :rolleyes: 

 

IMG_0224.JPG

IMG_0227.JPG

IMG_0225.JPG

Link către comentariu

Vai ce lumina ai prins la poza 2, superb cadru! Drumuri bune!

Modificat de laduncaag
Link către comentariu
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Trebuie sa schimb ceasurile? Eu pe mașina am cluster color (sau cum se numește)...

Link către comentariu

Daca ai deja ceasurile Premium=color, atunci trebuie acele albastre, de R si ledurile aferente iluminarii acestora.         

Link către comentariu

Mulțumesc frumos @F l o r i n. Eu am ceasurile color, adică astea: 

Și după aceea trebuie codat ceva? Sau dacă am ceasurile astea doar schimb acele cu ledurile și atât? Mulțumesc încă o data!

7D47E67C-32B6-4DC6-9ACC-CCCF347BECAD.jpeg

Link către comentariu

nu ai codare de facut, doar o recalibrare ceasuri, sa fie acele pozitionate corect.

 

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Și a venit și vestita revizie. :icon_thumright:

- ulei Castrol Edge 5w-30

- schimbate toate filtrele 

- schimbate plăcuțele spate (tot TRW)

Toate bune la mașina!

Modificat de roberteeel
Link către comentariu

Am pus și cauciucurile de iarna. Unul din cele Michelin era tăiat, așa ca acum avem 2 Michelin Alpin PA3 și 2 Goodrich g-Force Winter (235/40 R18). 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!