Jump to content

Passat CC


roberteeel

Postare recomandată

Sa trăiești! Merci mult! 

 

In rest, am trecut de 257.000 km, mâine avem o programare la service din cauza unui troncanit pe spate/fata si cam aia e. Mașina merge perfect in rest. 

Drumuri bune sa aveți! ;)

Link către comentariu

Cu preferata mea la service. :biggrin:

Schimbam bieleta pe fata - dreapta, posibil sa fie si din cauza ca am umblat puțin doar cu un cauciuc de vara si cu 3 de iarna.:banghead: Cost: 70 de lei. Sa vedem rezultatul.

 

IMG_1741.JPG

Link către comentariu

Schimba-le pe amandoua.

In general operatiunile de felul asta le schimbi pe ambele parti... sansa sa pice si cealalta devine destul de mare, la fel si cu bucse si alte lucruri de suspensie etc.

Placutele cand se tocesc le schimbi doar pe o parte? sau doar pe cele care s-au tocit mai mult?

Costa prea putin o bieleta ca sa nu le schimbi pe ambele.. mai mare bataia de cap cand va trebui apoi si cealalta sa o schimbi .. alta programare la service, alt drum.. etc.

Later edit: nu mai conteaza, am vazut ca ai postat asta acum 22 ore.. :)) ca idee de viitor.. tine cont de ce am scris mai sus.

Modificat de bubu182
Link către comentariu

@bubu182 probabil ai dreptate, dar cei de la service mi-au recomandat doar schimbarea celei de pe dreapta. Merci oricum de sfat, e bine de știut, sunt aici sa învăț. ^_^

Modificat de roberteeel
Link către comentariu

Am imortalizat un moment frumos. :))

Urmeaza revizia peste 2000km.

IMG_1829.JPG

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Noroc baieti, revin si eu cu o întrebare de începător, ce sunt. :))

Vreau sa schimb evacuarea, sa pun una stânga - una dreapta. Unde pot găsi o fusta spate pt asta, sau cum se procedează mai exact? Scuzați întrebarea mai stupida. :rolleyes:

Mersi anticipat baieti, zi buna! 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Urata patanie... Macar stii cine e vinovat? Sau stilul romanesc de lovit si plecat...

Link către comentariu

Ai ghicit, stilul românesc... mi a zis un domn ca ar fi fost o femeie cu un Mitsubishi SUV... dar nu bag mâna in foc. Problema e ca nu își asuma nimeni nimic...

Link către comentariu

Oricum la ce lovitura ai primit in bara, sunt sigur ca este avariata si masina ei. Du-te la politie si declara evenimentul , poate ai norocul sa o gasesti si pe ea pe acolo.

 

Link către comentariu

Nu cred. Era femeia din locul gol de parcare de lângă mine, cel mai probabil mi a tras bara cu cârligul... 

Am declarat deja, mâine sper sa între in service.

Modificat de roberteeel
Link către comentariu

Te-ai uitat daca e vreo camera de la vreo banca sau ceva care sa bata in parcare?

Link către comentariu

Am fost... lângă este un Mega Image, paznicii mi-au spus ca nu bate in parcare, unii oameni mi-au spus contrariul. Nici nu stiu ce sa fac, nu cred ca o pot găsi oricum...

Link către comentariu

Mi se pare cel mai urat lucru ca oamenii care au fost martori la eveniment se feresc sa te ajute cu o informatie legata de identitatea vinovatei. Nu inteleg de unde atata frica si lipsa de omenie?! Pacat... Totusi sper sa fie gasita si trasa la raspundere.

Link către comentariu

Om de nimic, ce o costa  sa iti dea asigurarea, nu se gandesc ca deja au facut o paguba, mai trebuie sa fie si putina omenie.

Link către comentariu

Azi a intrat in service mașinuța. 

Pe la sfârșitul săptămânii viitoare sa speram ca e gata.

Link către comentariu

ceva noutati de la patania cu accidentul?  Politia ce zice?

 

Link către comentariu

Ceva nou ar fi ca e in service si la sfârșitul săptămânii viitoare sa fie gata. :wub:

Politia nu rezolva nimic, nici nu stiu ce ar putea sa facă, neexistând camere care bat in parcare...

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Astăzi mașinuța a intrat in service pt schimbarea compresorului si radiatorului de AC, din câte am inteles de la omul de la service, parca radiator a zis. :))

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Luni dimineața plecam spre Bușteni, intr o mini vacanța. ? 

Ce drumuri îmi recomandați și mie prin apropiere, sa ma bucur puțin de mașinuța? Mulțumesc!

Link către comentariu

@roberteeel: recomand din Sinaia sa urci pe Transbucegi. Cand ajungi la cabana Dichiu - faci dreapta si te duce drumul sus pe munte, pana la Piatra Arsa.

Te intorci la Dichiu si o iei spre Pestera, pe malul lacului Bolboci - atentie, tii drumul prin dreapta lacului, cum mergi, cel din stanga nu e asfaltat si e pacat

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!