Jump to content

Deteriorare vas expansiune antigel


andrei_221
 Share

Postare recomandată

Schimba-l urgent ! A spus colegul Lucian.1950, putin mai sus, se poate lipi in a acea zona o bucata de banda adeziva pt izolare tevi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare , a fost inlocuit vasul cu unul de origine , cost 139 Ron. Cel vechi se dezintegra cand era zgariat cu unghia si avea o culoare nedefinita. De asemena avea pori in zona respectiva pe unde se pierdea antigel.

20171120_081433.thumb.jpg.5f7166f54866284a9ab1ff87947a75b7.jpgmod111.thumb.jpg.2f1e4237c962703d0a7d4a7b17acffe9.jpg

 

Modificat de red_runner
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut! Și eu am aceeași problemă,scăpa și presiune unde este mâncat. Cred că pierde și antigel pe acolo, chiar în această dimineață la -7 grade mi s-a aprins martorul de antigel. Trebuie schimbat neapărat vasul? Sau merge reparat,de exemplu sa îi pun ceva silicon?

IMG_20190106_133927.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU merge reparat. Se inlocuieste, de preferat cu OE.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unul aftermarket e 60 lei... ce reparatie sa faci?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,am comandat unul nou pe original,90lei toată afacerea. Întrebarea mea este dacă pot circula cu mașina pe distante scurte prin oraș 3-4 zile până când îmi ajunge și îl și montez?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa mergi si pana la Paris, nu are nimic, mai ales ca este iarna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!